• Reklama

vernee thor - wydajnosc

Rozmowy na wszystkie tematy

vernee thor - wydajnosc

Postprzez afeasr » 1 paź 2017, o 20:48

Obecnie działam z telefonem z procesorem MediaTek MT6753. W testach benchmarkowych przy dobrych wiatrach wyciąga około 40 tysięcy punktów. Ostatnio przeglądając yt natrafiłem na porównanie mojego modelu z samsungiem gaxlaxy s7 mającym snapa 820 czy tam exynosa, ale punktów robi trzy razy tyle. Pomyślałem sobie po co ktoś robi takie porównanie skoro to logiczne że tel za 90$ będzie odstawał od tego za 500$.

Kliknij, jeżeli film nie działa


No dramatu nie ma, aczkolwiek za dużo nie pokazuje i nie wyciągam daleko idących wniosków z niego.
Inna sprawa bez problemu na tym tanim telefonie gierki jak asphalty, fifa, dream legue soccer itp. chodzą idealnie. Co więcej odpalając fife myślałem że coś słaba ta gierka albo faktycznie telefon nie może uciągnąć, to poszukałem na yt i wyszło że ta gra jeszcze gorzej chodziła na s8 XD komedia.

Zmierzając do końca, wiadomo że s7 ogromna różnice przy jej cenie robi aparatm, czujnik, ekran itp. ale nurtuje mnie wydajności procesorów.
Jakie są zalety topowych procesorów, coś oprócz wczytania apki o kilka sekund szybciej? Może jest jakaś apka albo gra, która przy używaniu pokaże różnice w wydajności?
afeasr
 
Posty: 91
Dołączył(a): 10 sie 2017, o 16:59
Pochwały: 4
Telefon:: sd

Reklama

Re: Ilość punktów w antutu, a dlugość penisa.

Postprzez zawel » 2 paź 2017, o 13:57

Ten filmik to jest tylko magia numerków. Jakbyś się przesiadł na s7 to po tygodniu nie byłbyś w stanie nawet patrzeć na tego obecnego. Tak, to właśnie ma znaczenie że apka się odpala o 3s szybciej. Nawet w przypadku aplikacji do SMSów. Poza tym topowa słuchawka będzie miała dobry aparat, szybką pamięć i sporo lepszy ekran. Każda z tych rzeczy ma znaczenie.
zawel
VIP
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 11:59
Pochwały: 70
Telefon:: Mi 9 Lite
ROM: xiaomi.eu

Re: Ilość punktów w antutu, a dlugość penisa.

Postprzez afeasr » 3 paź 2017, o 09:52

zawel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


dobrze by było jakbyś przed zabraniem głosu wytrzeźwiał albo zweryfikował to do czego się odnosisz, bo filmik to jest właśnie pokazanie że taka apka od sms czy do dzwonienia nie włącza się ani trochę szybciej, żadnej tam magi cyferek nie ma, a co do końcówki wypowiedzi to samo pisałem, więc po co przepisujesz to samo?

wróć do szkoły i naucz się czytać ze zrozumieniem, a potem jeszcze raz wróć i się naucz artykułować logiczne wypowiedzi
afeasr
 
Posty: 91
Dołączył(a): 10 sie 2017, o 16:59
Pochwały: 4
Telefon:: sd

Re: vernee thor - wydajnosc

Postprzez Flyagaric » 3 paź 2017, o 10:24

Ochłoń trochę i weź niewyparzony język w karby, bo kolega dobrze ci napisał. Jakiś filmik z YT, to trochę mało na rewidowanie rzeczywistości. A ta wygląda tak, że dalej S7 miażdży tą taniochę. Sam procek to nie jedyna przewaga S7 - masz tam też szybkie pamięci i pozostałe części z topowej półki. Różnice zaczynają być bardzo widoczne wtedy, kiedy wrzucasz na testy bardziej kobylaste appki - Thor polegnie w przedbiegach.
Ktoś z użytkowników forum pisał niedawno, że używa na raz nawigacji, yanosika i spotify i to robi niezły narzut na system. S7 raczej się w takiej sytuacji nie spoci, Thor będzie w stanie przedzawałowym. Używanie fona zapchanego wiadomościami i appkami, też będzie wyglądało zupełnie inaczej na obu. Wrzuć na nie FB messangera i zobacz jak się to różni. Itd, itp. Z czasem różnice w odpalaniu appek faktycznie zaczną być bardzo widoczne. Na telefonach testowych przygotowanych, pod z góry ustalone tezy - faktycznie może tego nie być widać.

Jeśli zaś starasz się zwrócić uwagę, że dobrze optymalizowany soft daje sobie radę nawet na słabszym procku, albo, że nawet dzisiejsze procki z niskiej półki średniej wystarczają zupełnie do prostych zastosowań i nie generują lagów nakładki, to żadnej Ameryki tu nie odkrywasz.

Jeśli uważasz, że dzisiejszy bieg po coraz szybsze procki to przesada, bo przeciętny user nie jest w stanie wykorzystać 25% mocy takiego Snapa835, to ja się zgadzam w całej rozciągłości. Zalety tych super procków będą widoczne głównie w najbardziej wymagających grach. Do moich potrzeb wystarczy zupełnie linia Snapów 625-630.
Postaraj się jednak formułować wnioski jaśniej i mniej emocjonalnie, bo ani to nie wyszło elegancko, ani kolegi do podjęcia dyskusji nie zachęciłeś. Bo chodziło ci o jakąś dyskusję, nie?
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: vernee thor - wydajnosc

Postprzez zawel » 3 paź 2017, o 10:42

Dziękuję kolego afeasr za nakierowanie. Jutro wracam do szkoły, po 30 latach to pewnie będzie dla mnie ciekawe doświadczenie. Gratuluję Ci poziomu kultury i umiejętności argumentacji. I tak, masz całkowitą rację, Twój telefon za 90$ jest prawie tak samo dobry jak S7, więc po co przepłacać. Żyj dalej w swoim ciekawym świecie, u mnie trafiasz do KFa.
zawel
VIP
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 11:59
Pochwały: 70
Telefon:: Mi 9 Lite
ROM: xiaomi.eu

Re: vernee thor - wydajnosc

Postprzez afeasr » 3 paź 2017, o 11:41

XD zawel dla ciebie już nie ma ratunku, ile razy mam jeszcze napisać że jestem świadomy że tel za 90$ będzie gorszy od tego za 5 razy tyle? zresztą moderator zmienił temat, który nawiązywał do punktów antutu, a nie danego modelu i widzę że schodzimy z tematu
afeasr
 
Posty: 91
Dołączył(a): 10 sie 2017, o 16:59
Pochwały: 4
Telefon:: sd

Re: vernee thor - wydajnosc

Postprzez Ironclad » 3 paź 2017, o 11:54

Ja nie wiem po co ten temat powstał. Odniósł bym się i napisał ci, co i dlaczego. To jest szeroko pojęta wiedza, trzeba się na tym znać a żeby się znać trzeba to rozumieć, ale po prostu nie chce mi się tego pisać. Ty się idź dokształcaj a już ci coś zaświta to wtedy zakładaj sensowne tematy.

Wysłane z mojego NX563J przy użyciu Tapatalka
Ironclad
AKTYWNY
 
Posty: 501
Dołączył(a): 31 sty 2017, o 02:10
Pochwały: 18
Telefon:: OnePlus
ROM: OxygenOS

Re: vernee thor - wydajnosc

Postprzez afeasr » 3 paź 2017, o 12:25

temat założony w dziale luźnych tematów więc twój nic nie wnoszący post jak najbardziej tutaj pasuje
afeasr
 
Posty: 91
Dołączył(a): 10 sie 2017, o 16:59
Pochwały: 4
Telefon:: sd

Re: vernee thor - wydajnosc

Postprzez rutino » 3 paź 2017, o 12:32

Gierki na MT6753 chodzą dobrze w rozdziałce HD, bo gry już dawno nauczyły się dostosowywać jakość wyświetlanej grafiki do możliwości sprzętu. W tym przypadku MT6753 dysponuje słabiutkim, jak na obecne czasy, Mali-T720 MP3 do którego jest dostosowana grafika w grach. Bardziej miarodajnym testem wydajności układu jest odpalenie tytułu, w którym można manualnie dostosowywać jakość detali (np. Tanki) lub odpalenie benchmarku graficznego w trybie off-screen. Tak dla ścisłości to GPU z Thora posiada wydajność na poziomie 35.7 GFLOPS, a Mali-T880 MP12 z SGS7 265.2 GFLOPS. Porównywanie wydajności MT6753, który swego czasu był obecny w co drugim chińczyku, bo Mediatek go sprzedawał za garść ryżu, do wydajności Exynosa 8890 to niezły odjazd :D
Avatar użytkownika
rutino
AKTYWNY
 
Posty: 656
Dołączył(a): 3 mar 2017, o 12:32
Pochwały: 28
Telefon:: U11


Powrót do HydePark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama