• Reklama

UWAGA: POLSKA WYKUPUJE :)

Nowości i ciekawe propozycje z chińskiego rynku telefonów komórkowych

Re: UWAGA: POLSKA WYKUPUJE :)

Postprzez basa » 14 sie 2014, o 23:45

bontek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Tu sie niestety nie zgodze , jak wszyscy wiemy chinczycy podrabiaja wszystko takze slowo refubrished na aliexpress to podrobka slowa refubrished :) Nie myl wiec refurbrishy robionych przez apple , denona , onkyo, ibm czy innych cenionych marek gdzie ten proces faktycznie jest robiony na zachodzie przez autoryzowane serwisy scisle wspopracujace z producentem ; od "refubrisha" pana Xing Li Hou ktory w garazu sklada z odrzutów z fabryki lub rozebranych telefonow niby nowke , jezeli wiec myslisz ze na aliexpress kupujesz refubrisha odnawianego przez producenta to jestes w takim samym bledzie ja ci co mysla ze w chinach na Ali kupuja oryginalne Casio.
Nie mowie ze wszystkie refuby sa do bani i kazdy sie psuje czasem nawet te chinskie czesci lepiej dzialaja niz te chinskie oryginalne :) Fakt jest faktem ze refurbrish nie jest sprzetem nowym jezeli chodzi o bebechy jedyne nowe sa obudowy , czesto zreszta nieoryginalne.
Avatar użytkownika
basa
VIP
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 11:52
Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Reklama

Re: UWAGA: POLSKA WYKUPUJE :)

Postprzez bontek » 15 sie 2014, o 00:12

Nowy w sensie sprzedazowym tak oznacza to producent NOWY REFUBRISHED z gwarancja ale wiadomo ze odnawiany i nie znaczy to ze gorszy ale na pewno tanszy :)

A przedstawiona w moich postach Xperia Z to nie jest zadna podrobka bo bez problemu do takiego
telefonu wrzucisz oryginalny soft producenta przewidziany do tego midelu wiec wszystko jest ok.
Gwarancja tez czesto jest w kraju uznawana ale jak to jest w przypadku tych Xperia Z z Chin
dowiem sie w nast tygodniu jak tylko zalatwie jakis jeden imei z takiego telefonu. Duzo telefoniw
znanych marek jest skladanych w Chinach wiec akurat w tym przypadku refuby Xperia Z sa
oryginalnymi sprzetami by Sony. Nie wiem jak z innymi choc wiem ze Nokia z Ali tez jest
w pelni oryginalnym produktem i wrzucisz bez problemu oryginalny soft. Pozdro

P.S
TAKIE COS ZNALAZLEM - chyba sie zaczelo :)
http://allegro.pl/show_user.php?uid=516 ... _recvd_neg

http://scr.hu/7r2/6sup8

Jak widac, naiwniakow takich jak tych rodem z Amber Gold nie brakuje :)
bontek
AKTYWNY
 
Posty: 238
Dołączył(a): 23 mar 2013, o 21:03
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 5
Telefon:: Bratek

Re: UWAGA: POLSKA WYKUPUJE :)

Postprzez rk.rk » 15 sie 2014, o 10:59

Pewnie czyta te wasze posty i śmieje.
Kupił kilkadziesiąt sztuk oddzielnie ,na pewno część nie działa prawidłowo.
Nauczony waszymi poradami " jak założyć spór " idzie jeszcze bardziej do przodu.
A sprzedawcę nieźle szantażuje z taką ilością jednakowego towaru.
rk.rk
AKTYWNY
 
Posty: 583
Dołączył(a): 14 lis 2013, o 22:17
Pochwały: 9
Telefon:: Z7 mini

Re: UWAGA: POLSKA WYKUPUJE :)

Postprzez ebola1972 » 15 sie 2014, o 11:31

gorzej jak przytula refundy a kupujący zostaje z wadliwym telefonem i z ręką w nocniku
ebola1972
VIP
 
Posty: 1531
Dołączył(a): 13 maja 2013, o 19:09
Lokalizacja: PL
Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Re: Odp: UWAGA: POLSKA WYKUPUJE :)

Postprzez INTseed » 15 sie 2014, o 12:39

I tak wracamy do tego że allegro powinno mieć ostrzejszy regulamin.
Ale monopolista NIC nie zrobi z tym bo……… I tutaj niespodzianka: kase mają z niego :) Jak my mamy to ruszyć, jak oni z tym nic nie robią.
Chyba tylko w jeden sposób: myśleć przy kupnie i dawać zawsze odpowiedni komentaż. I nie trzeba tego robić zaraz po otrzymaniu towarów.
INTseed
VIP
 
Posty: 1052
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 12:31
Lokalizacja: z internetu
Pochwały: 23

Re: UWAGA: POLSKA WYKUPUJE :)

Postprzez ddr » 15 sie 2014, o 13:33

Allegro niczym się nie różni od innych serwisów ogłoszeniowych poza tym że zbiera dodatkowo prowizje. Allegro nie posiada ochrony kupujących, tylko idiota skorzystałby z tej parasolki. Obsługa jest beznadziejna, system kulawy, a ich rzekomo "specjaliści" chyba na wiecznym urlopie.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.

Uwaga!
GEARBEST oszukuje kupujących!
Avatar użytkownika
ddr
VIP
 
Posty: 3728
Dołączył(a): 3 maja 2014, o 21:50
Pochwały: 135
Telefon:: Xiaomi Mi MIX 2
ROM: MIUI 10

Re: UWAGA: POLSKA WYKUPUJE :)

Postprzez wpc » 15 sie 2014, o 14:27

Jednak trochę się różni :-/
Spróbuj taki wałek zrobić na ebay, szybko Cię wyprostują.
Alledrogo żyje z prowizji, nic nie zrobią z taką aukcją i tak jak piszesz, ''Program ochrony kupujących'' to urban legend, niby jest, ale spróbuj skorzystać.
Avatar użytkownika
wpc
 
Posty: 191
Dołączył(a): 11 maja 2013, o 12:19
Lokalizacja: scyzoryk
Pochwały: 10
Telefon:: co popadnie

Re: UWAGA: POLSKA WYKUPUJE :)

Postprzez ddr » 15 sie 2014, o 14:47

Miałem na myśli olx, gumtree itp.
No dobra, jakby pomyśleć to na allegro można licytować.

Zasady allegro i parasolki wykluczają się wzajemnie przez co faktycznie żeby skorzystać z tej nędznej usługi (50% zwrotu za towar niezgodny z opisem, pozdro...) trzeba nieźle się natrudzić. Tu zalecam każdemu bez bawienia się od razu zakładać sprawę cywilną bo to najszybsza i najmniej bolesna droga do odzyskania kasy.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.

Uwaga!
GEARBEST oszukuje kupujących!
Avatar użytkownika
ddr
VIP
 
Posty: 3728
Dołączył(a): 3 maja 2014, o 21:50
Pochwały: 135
Telefon:: Xiaomi Mi MIX 2
ROM: MIUI 10

Re: UWAGA: POLSKA WYKUPUJE :)

Postprzez szymi » 18 sie 2014, o 23:44

bontek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

ty serio czy udajesz idiote? jak na aukcji piszę produkt nowy to ma być nowy, nie używany 1 dzień czy tydzień, nowy... nie jest nowy czyli oszukuję kupujących
szymi
AKTYWNY
 
Posty: 773
Dołączył(a): 6 cze 2014, o 21:13
Pochwały: 69
Telefon:: Vernee Thor

Re: UWAGA: POLSKA WYKUPUJE :)

Postprzez Mad_MAX » 19 sie 2014, o 00:12

wpc napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Nie korzystaliście to nie wiecie , więc może nie piszcie takich wypowiedzi. Dwa razy korzystałem z tego i dwa razy dostałem zwrot pieniędzy. Pomijam już fakt tego całego Alledziadostwa z tymi ich prowizjami , automatami , zerowymi odpowiedziami i innymi niedorzecznościami , dlatego przestałem korzystać z tego portalu :)
HTM H9001 -> Star N8000 -> Star N9800 -> Elephone P8 Pro -> Lenovo K3 Note -> Mi MAX 2GB/16GB -> Mi MAX 2 4GB/64GB (Sprzedam) -> MI MIX PRO 6GB/256GB
Avatar użytkownika
Mad_MAX
AKTYWNY
 
Posty: 388
Dołączył(a): 31 gru 2013, o 14:27
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 9
Telefon:: Xiaomi Mi MAX 2
ROM: 7.1.1

Re: UWAGA: POLSKA WYKUPUJE :)

Postprzez ddr » 19 sie 2014, o 00:35

Wszystko fajnie, ale parasolka jest użyteczna gdy np. nie dostaniesz towaru i tak zapewne było w Twoim przypadku, a w innych przypadkach prawo i zasady alledrogo się wykluczają i w pewnym sensie nie masz prawa na skorzystanie z parasolki (wat de fak?). Jedyna opcja to ciąganie po sądach bo ze strony prawnej oszust nie popełnia przestępstw i policja nie może ścigać takich ludzi (yyy, że co?). Ochroną kupujących tego nie nazwę.
Przede mną zostały 2 spory do rozwiązania drogą sądową bo w obu przypadkach nie mogę skorzystać z parasolki, pozdro...
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.

Uwaga!
GEARBEST oszukuje kupujących!
Avatar użytkownika
ddr
VIP
 
Posty: 3728
Dołączył(a): 3 maja 2014, o 21:50
Pochwały: 135
Telefon:: Xiaomi Mi MIX 2
ROM: MIUI 10

Re: UWAGA: POLSKA WYKUPUJE :)

Postprzez Czoczo » 19 sie 2014, o 13:50

Jest dokładnie tak jak pisze @ddr. Ostatnio kupiłem radio, rzekomo nowe, a przyszło używane(i to dość intensywnie- większość przycisków startych). Allegro oczywiście umyło rączki, mimo że sprzedający wprost przyznał, że radio było używane. Jedyną szansą w takim wypadku pozostaje droga sądowa.
Czoczo
 
Posty: 14
Dołączył(a): 6 sie 2014, o 10:24
Telefon:: Asus Zenfone 5 2/16

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowości i warte uwagi telefony z Chin



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron