• Reklama

Unia chce domów bez kominów! Nowe zakazy nakazy ograniczenia

Rozmowy na wszystkie tematy

Unia chce domów bez kominów! Nowe zakazy nakazy ograniczenia

Postprzez marx » 17 mar 2023, o 21:04

#telchina #ogrzewanie #ogrzewaniepodłogowe #pompaciepła #fotowoltaika #czystepowietrze #oze #budownictwo #czystepowietrze #pv
https://youtu.be/q3CcbUoO6HE
Przed właścicielami domów stoi wiele wyzwań. Unia Europejska ogłasza coraz to nowe zakazy, nakazy i ograniczenia. A wszystko to abyśmy szybko odeszli od ognia i budowali domy bez kominów. Fit for 55, uchwały antysmogowe, System ETS 2 czyli opłaty za emisję CO2 z budynków prywatnych i samochodów, obowiązkowe wpisy do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB), obowiązkowe świadectwa energetyczne budynków, zakaz instalowania kotłów gazowych i zakaz ogrzewania węglem. To tylko niektóre nowe zakazy. 14 marca parlament europejski głosami także polskich posłów przyjął dyrektywę budynkową, która ma doprowadzić do zmniejszenia zużycia energii i emisji gazów cieplarnianych. Wszystkie te działania pozwolą urzędnikom na założenie pętli na naszej szyi, jeden zły ruch i pętla się zaciśnie. Pamiętajcie, ani rządowi, ani instalatorom nie zależy abyście znali przepisy które zaczną obowiązywać za kilka lat. Nieznajomość prawa szkodzi ! Instalatorzy chcą zarobić na wielokrotnych wymianach źródła ciepła, zanim zamontują w Twojej kotłowni to ostateczne źródło ciepła. Państwo czerpie ogromne dochody z podatków od usług monterów, a także VAT, CIT i akcyzę od wydobycia węgla oraz sprzedaży paliw i energii. Zamontowanie od razu Fotowoltaiki i pompy ciepła spowoduje że przestaniemy w kolejnych latach odprowadzać podatki od opału i energii.
W 2021 r. na sprzedaży uprawnień do emisji CO2 Polska zarobiła ponad 25 mld zł. Ustawa antywiatrakowa 10H i zmiana w sposobie rozliczania fotowoltaiki pomogła zahamować dopływ taniego prądu z którego nie można czerpać tak ogromnych podatków.

Co dokładnie nas czeka, co każdy z nas będzie musiał obowiązkowo wykonać, jakiego rodzaju ogrzewania się pozbyć i jakiego unikać, bo będzie drogie, o tym w w dzisiejszym odcinku. Oglądajcie do końca bo stawka jest wysoka.

Obrazek
marx
Administrator
 
Posty: 12562
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Reklama

Powrót do HydeParkKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama
cron