• Reklama

The Warranty Group, wymiana na nowy telefon a VAT

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

The Warranty Group, wymiana na nowy telefon a VAT

Postprzez Lwpek » 24 sty 2018, o 13:36

Cześć wszystkim.

Mam następujący problem, znaczy zapowiada się, że będzie taki i nie otrzymam telefonu, sprawa wygląda tak :

Telefon (Blackview R7) zakupiony w marcu/kwietniu 2017, z dodatkową roczną gwarancją wymiany realizowaną przez The Warranty Group, wysyłka z niemiec (wysłano ze Słubic).

Końcem grudnia awaria dotyku (wykrywał dotyk w losowych miejscach), zgłosiłem awarię do TWG z racji gwarancji, nakazali wysyłkę do IQOR Global Service Bydgoszcz. Po kilku dniach uznali, że faktycznie uszkodzony, przyznali 3 telefony do wyboru (Redmi 4x, Cubot Cheetach 2 i jakiś pancerniak).
Wybrałem Xiaomi, do tej pory wszystko grało. Po ponad 11 dniach roboczych (mają chyba 15 dni roboczych na wysyłkę) wreszcie wysłali mi numer do śledzenia. Niestety telefon nadany z Singapuru.

I tutaj moje pytanie - zamawiałem telefon z niemiec, więc bez VAT, teraz musiałbym VAT zapłacić? Jest jakaś szansa/droga obrony przed VATem jako, że to "replacement phone"? Ktoś to przerabiał?

I jeżeli już musiałbym płacić - co mam zadeklarować/przedstawić w urzędzie, skoro nie mam żadnego screena z aukcji czy wpłaty, nie wiem tak naprawdę ile ten telefon kosztował?

TWG po wymianie maili w zasadzie umywa ręce, twierdząc, że skoro to wysyłka z Chin (czy okolic) to należy dopełnić formalności celnych by otrzymać produkt. Do mojego tłumaczenia, że telefon brałem z niemiec bez VAT nie odnoszą się w żaden sposób.

Ktoś przerabiał u nich gwarancję? Już faktycznie wolę zapłacić ten VAT a mieć nowy i sprawny telefon (chociaż słabszy), tylko czy z tym też nie będzie problemów?
Lwpek
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 sty 2018, o 13:08
Telefon:: Brak

Reklama

Re: The Warranty Group, wymiana na nowy telefon a VAT

Postprzez jtaudul » 18 maja 2018, o 14:46

Witam,

Właśnie mam podobny problem. Telefon się popsuł, miałam wykupioną gwarancję w Warranty Group i już czekam na mój "Replacement phone", jednak zatrzymano go w urzędzie celnym do kontroli i próbuję im wytłumaczyć i udowodnić, że to telefon w ramach gwarancji za który nie płaciłam.

Czy koniec końców musiał Pan zapłacić VAT ?
Będę wdzięczna za odpowiedź.

Pozdrawiam
Joanna
jtaudul
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 maja 2018, o 14:43
Telefon:: Huawei P8

Re: The Warranty Group, wymiana na nowy telefon a VAT

Postprzez SpeedoFST » 18 maja 2018, o 17:07

a za pierwszym razem płaciłaś? (za ten co się zepsuł)
SpeedoFST
AKTYWNY
 
Posty: 374
Dołączył(a): 13 cze 2015, o 21:08
Pochwały: 15
Telefon:: SGS8


Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama