• Reklama

Telefon do ok. 130$

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez master2007 » 8 sty 2015, o 17:14

Maksu napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Hm... 4"
GOCLEVER Quantum 2
1GB RAM
8GB ROM
Proc 4x 1,2
W miarę dobre opinie.
No i serwis w Poznaniu jeśli się u nich nic nie zmieniło.


Też dobrze wiedzieć a coś z 4.3"? :)
master2007
 
Posty: 124
Dołączył(a): 4 wrz 2014, o 11:48
Pochwały: 1
Telefon:: Mi Note 3 6/128
ROM: Miui 10

Reklama

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez Gusher » 11 sty 2015, o 05:02

Witam. Od dłuższego czasu przymierzam się do kupna smartfona - jednak mam ograniczony budżet (ok 500zł), więc zdeydowałem się na wybór chińskiego telefonu.
Szczególnie zależy mi na:
Dobrej jakości dźwięku (ze słuchawek, głośnik mi jest raczej obojętny, słuchawki oczywiście nietelefonowe)
Dobry GPS
Max 5''
Szybkie połączenie z internetem (mieszkam w Krakowie, więc sygnał powinien być niezły)
Niezawodność (nie chcę brać niepewnego sprzętu, z którym później będą kłopoty)
Przyzwoite zdjęcia
Mile widziane Aero

Telefon będzie wykorzystywany jako GPS, odtwarzacz muzyki, a także do surfowanie po internecie, gier i filmów - czyli chyba wszystkiego :D
Czy jest coś w tym przedziale cenowym? Starałem się poszukać na własną rękę, ale już się w tym wszystkim pogubiłem. ZTE v5 wydaje się być ciekawym urządzeniem - jednak liczę na Waszą pomoc w wyborze.
Gusher
 
Posty: 5
Dołączył(a): 11 sty 2015, o 04:48
Telefon:: SGS2

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez ss1973 » 11 sty 2015, o 09:44

master2007 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Miałem Kruger & Matz MistKM0406 4.3 cala , Aero2, na Snapdragon, jak nie przeszkadza 4Gb romu to ciekawa propozycja.
Avatar użytkownika
ss1973
 
Posty: 156
Dołączył(a): 9 cze 2013, o 18:22
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 2

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez igoor1983 » 11 sty 2015, o 10:09

Grzech76 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


A jakie to są te znane firmy?
A 1s nie miał problemów z ramem?

Xiaomi Lenovo coolpad oppo
Miał problemy i dalej ma. Wszystko zależy jak bardzo zaawansowanym użytkownikiem jesteś. Jeżeli jesteś mało wymagający to 1s jest super dla bardziej wymagających polecam note lte

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTEW przy użyciu Tapatalka
igoor1983
 
Posty: 82
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 08:06
Telefon:: niestety x7s

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez igoor1983 » 11 sty 2015, o 10:16

TLasky napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Igor byłbyś uprzejmy uściślić co masz na myśli mówiąc o MIUI jako przewadze? Przyznam ze wstydem, że już podjąłem decyzję (Lenovo A806), ale czas jaki został do 11.11 i kontakt z Lenovo P780 (zaktualizowany do KitKat-a, soft to rzecz, która wkurza mnie w nim najbardziej, zwłaszcza ilość stock-owych, niepotrzebnych aplikacji oraz kiepski język polski) sprawił, że czytam na bieżąco i wciąż gdzieś z tyłu głowy chodzi mi Huawei Honor 3C 16/2 GB z LTE i własnie Xiaomi Redmi Note 4G. Pewnie niektórym moje rozterki wydadzą się zabawne (zwłaszcza kolegom, którzy pomagali mi w innych działach), ale niestety niecodziennie mogę pozwolić sobie na wydanie 500 - 700 złotych (dwójka dzieci to jednak koszty :-D) i chciałbym dokonać przemyślanego zakupu.

Dzięki z góry
T.

Wbudowany panel sterowania z antywirusów blokada reklam oczyszczacze śmieci zarządzaniem uprawnieniami. Wszelkie wbudowane aplikacje od wbudowanej przeglądarki (która dla mnie jest najlepsza przegladarka) po genialna aplikacje muzyka i małe aczkolwiek przydatne aplikacje transfer i wiele innych. Tu naprawdę śmieci nie wkładają. Od Polaków dostajemy jeszcze viperfx czyli najlepszy Androidowy program do sterowania dźwiękiem. Do tego dochodzi świetna szybkość działania i piękny wygląd (w przeciwieństwie do golego androida tfu) który dowolnie modyfikujemy darmowymi motywami których jest tysiące. Naprawdę to trzeba spróbować miui jest dla mnie lata świetlne przed reszta systemowych nakladek

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTEW przy użyciu Tapatalka
igoor1983
 
Posty: 82
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 08:06
Telefon:: niestety x7s
Góra

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez qwerty01 » 14 sty 2015, o 21:43

Witam.
Szukam telefonu dla dziewczyny (aktualny telefon ma zwarcie i na baterii trzyma maksymalnie 2 dni).
Wymagania: cena do 512zł :)
dualsim (aby działało aero2)
wyświetlacz 4,5-5"
gps byłby dobrym dodatkiem
polskie menu (ew. możliwość flashowania)
stabilny (nie wieszający się, chodzący bez zacięć)
jak najdłuższy czas na baterii
Jak najnowszy android.
Myślę nad Lenovo S860 (znajdę go w założonej przeze mnie cenie?)
qwerty01
 
Posty: 66
Dołączył(a): 14 sty 2015, o 21:35
Telefon:: E72

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez swiezak82 » 14 sty 2015, o 21:57

W tej kwocie może być problem. Ten telefon aktualnie kosztuje 150-165$ + ewentualny VAT. Uwarzaj na podróbki za które zapłacisz może 100$ ale to na pewno nie będzie lenovo.
Avatar użytkownika
swiezak82
VIP
 
Posty: 1353
Dołączył(a): 24 kwi 2014, o 11:42
Pochwały: 51
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.1.2

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez BlackBomb » 16 sty 2015, o 08:22

Cześć,
szukam dla dziewczyny jakiegoś telefonu właśnie maksymalnie do 130 dolarów. Dużych oczekiwań nie mam, chciałbym żeby działał płynnie i jeżeli to możliwe to miał dość dobry aparat tył/przód. Wielkość 4,7-5 cali. Dual sim (nie dla aero). Tak z ciekawości, czy znajdę coś co ma jakieś większe wsparcie w postaci custom ROMów?
BlackBomb
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16 sty 2015, o 08:18
Telefon:: Oppo

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez Venn » 16 sty 2015, o 09:22

Jak szukasz czegoś z coustom romami to lepiej rozejrzyj się za czymś co nie jest oparte na mediateku, chyba że jako coustom traktujesz pozmieniane ikonki i ewentualnie usunięte aplikacje z bazowego stock romu :)
Avatar użytkownika
Venn
AKTYWNY
 
Posty: 511
Dołączył(a): 9 kwi 2014, o 10:17
Lokalizacja: WWA
Pochwały: 42
Telefon:: Lenovo K3 note

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez BlackBomb » 16 sty 2015, o 11:16

BlackBomb
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16 sty 2015, o 08:18
Telefon:: Oppo

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez Venn » 16 sty 2015, o 11:28

Pierwsze cztery linki to fejki albo sprzedawca taki, że lepiej nie ryzykować. Nie wiem jak z xiaomi (ale tu będzie na pewno oryginalny:
Spoiler:
, g4s wydaje się oryginalny, ale może lepiej kupić u jakiegoś innego sprzedawcy (chociaż ten nie wygląda źle;) ). Co do systemów to patrz na needrom.com, znajdź dział jakiegoś telefonu, który wpadł Ci w oko i spójrz czy jest na niego taka ilość modyfikacji jaka Ci odpowiada;)

Z tych wszystkich to chyba red rice (ale oryginalny) będzie miał największe wsparcie społeczności.
Avatar użytkownika
Venn
AKTYWNY
 
Posty: 511
Dołączył(a): 9 kwi 2014, o 10:17
Lokalizacja: WWA
Pochwały: 42
Telefon:: Lenovo K3 note

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez BlackBomb » 16 sty 2015, o 11:44

Dziękuję za pomoc. Czytając ten wątek natrafiłem na coś takiego:
http://www.aliexpress.com/item/JIAYU-G4 ... 69884.html - Elephone G6 MTK6592
Dziewczynie się podoba, według mnie za tą cenę specyfikacja boska. Czy jest godny polecenia i można brać? :)

edit. Jeszcze jedno. Czy w takich telefonach można bez problemu zmienić partycję aplikacji na większą?
BlackBomb
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16 sty 2015, o 08:18
Telefon:: Oppo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości