• Reklama

Telefon do ok. 130$

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez bazwro » 5 sie 2018, o 22:58

posiadam obecie Red Rice na MTK, to już 5 lat użytkowania.
Czas na zmianę, szukam poręcznego telefonu (wyświetlacz raczej 5") z baterią min 4000mAh, stabilny soft, jak będzie robił d.jakości foty to git.

Zastanawiałem sie nad używanym Redmi 4 Pro - na rynku już troche czasu jest, soft dość stabilny i dostępny. Spełnia podstawowe kryteria.
I czym wiecej czytam to widze, ze mocno polecaną słuchawka jest LeRee Le 3 - ale tu mam obawy, że z softem musiałbym rzeźbić, szukać, tendencja rynkowa jest, że wyświetlacze już 5,5" to już bliżej paletki, ale z drugiej strony nowsza technologia, NOWY, tańszy.

chciałbym poznać wasze przemyślenia, może jakiś inny model godny rozważenia?
bazwro
 
Posty: 14
Dołączył(a): 13 paź 2013, o 10:51
Telefon:: motorola

Reklama

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez Flyagaric » 6 sie 2018, o 02:32

Właśnie po to bierze się LeRee, zamiast Coola, żeby nie musieć grzebać w ROMach. Dodatkowo będzie LTE B20.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez avatarek » 6 sie 2018, o 12:06

niby leree polecany ale czemu forumowi fanboje nie wspominają, że ten klon cool1 z dodanym b20, tak jak jego protoplasta prawdopodobnie ma wade konstrukcyjną, która powoduje łatwe pękanie ekranu?
avatarek
AKTYWNY
 
Posty: 780
Dołączył(a): 25 mar 2015, o 14:44
Pochwały: 9
Telefon:: komórkowy

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez xany » 6 sie 2018, o 12:44

avatarek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


A od czego kolego masz szkło ochronne? Od upadków może czy żeby ładnie wyglądało? Poza tym, cool1 to jeden z lepszych modeli który był w cenie do 100$ więc nie rozumiem nazwy fanboje, po prostu poleca się to co jest obecnie najlepsze w danym budżecie. A wady każdy telefon posiada które wychodzą z czasem.
Naprawa chińskich telefonów
Kontakt pw forum z opisem oraz co trzeba wymienić

Aktualnie użytkuję Cool1 :)
Avatar użytkownika
xany
AKTYWNY
 
Posty: 293
Dołączył(a): 23 mar 2016, o 23:27
Pochwały: 8
Telefon:: Leeco Cool1

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez Flyagaric » 6 sie 2018, o 14:29

avatarek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Do mnie ten zarzut?? Akurat ja wspominam o tym prawie wszędzie, co bardzo łatwo sprawdzić. Fanbojów szukaj gdzie indziej. Wątek tego fona jest wielki i wyczerpujący. Wszystkie zalety i ta wada są w nim dokładnie opisane i żadnej tajemnicy nikt z tego nie robi.
Nie wiem czy to faktycznie wada konstrukcyjna, bo w temacie o nim było kilku, co nim rzucali i przetrwał. Ja się naciąłem, ale taki upadek jaki moja żona mu zaserwowała, to żaden fon by nie przetrwał. Inni tracą te ekrany od ledwie upadeczków - chyba są za ciasno montowane. Faktycznie niepojęta porażka.
Fon ma inne zalety, które ciężko jest pominąć, przy jego śmiesznie niskiej cenie. Moja żona używa już innego fona, ale Coola trzyma ze zbitym ekranem i wieczorem poserfować, czy pograć wciąż lubi na nim. Sprawę łatwo zabezpieczyć osłonką z mocno wystającym rantem. O wiele większym problemem jest to, że nie ma dobrych zamienników do tych ekranów. To co jest dostępne, jest najczęściej sporo gorszej jakości.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez avatarek » 6 sie 2018, o 16:30

chodzi mi o wspominanie o wadzie tego telefonu przy polecaniu zakupu. pisanie, że gdzieś tam w morzu postów przewija się informacja ( w głównej mierze z racji moich postów) że jest problem z ekranem i łatwym jego pękaniem, jest nieco niedorzeczne.

Szkło ochronne uchroni od rys ale nie zlikwiduje wady konstrukcyjnej, która wynika widocznie z naprężeń powstających między ramką a szkłem.
avatarek
AKTYWNY
 
Posty: 780
Dołączył(a): 25 mar 2015, o 14:44
Pochwały: 9
Telefon:: komórkowy

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez Flyagaric » 6 sie 2018, o 17:18

Gdzie go polecałem? Cytuj!
Piszę zarówno o jego wadach jak i zaletach - tych drugich jest masa, przed największą wadą da się zabezpieczyć. No i, nie wydziwiaj - temat ich ekranów przewija się tu w każdym wątku. A już na pewno, ja napisałem o tym więcej niż ty...
Ktokolwiek czytał któryś z nich, powinien to już wiedzieć. Wspomnij, przypomnij, bo wypada, ale nie dorabiaj ideologii.
BTW. co do szkła się zgadzam, pomoże na rysy, ale nie ochroni przed zbiciem, bo wszystkie one są twarde i przenoszą energię upadku na ekran. Obudowa z dużym rantem ważniejsza.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez Azael » 21 sie 2018, o 18:23

Potrzebuje telefon do ok 100$. Mam cool 1 jestem zadowolony, minus że brak nowego androida i karty SD.
Czy nadal nic lepszego nie znajdzie w tej cenie?
Akurat teraz na. Bangood jest za ok 110$leree z pdm i ubezpieczeniem VAT, taniej raczej nie znajdzie?
Azael
AKTYWNY
 
Posty: 493
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 21:53
Pochwały: 4
Telefon:: Sony

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez Flyagaric » 21 sie 2018, o 19:10

Obserwuj peppera. Co jakiś czas pojawiają się oferty średnio o 10$ tańsze. Najtaniej LeRee był chyba po 93$, ale to raczej nie wróci.
Jak Cool 1 ci pasuje, to LeRee też będzie. Pamiętaj tylko o osłonie.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez Azael » 21 sie 2018, o 19:13

Telefon potrzebuje na już, także nie bardzo mogę czekać. 110$ z pdm i zwrotem VAT i tak nie jest źle, tak mi się wydaje.

Tylko czy nic innego nie znajdzie w takiej cenie? Może jakiś inny model lettv?
Azael
AKTYWNY
 
Posty: 493
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 21:53
Pochwały: 4
Telefon:: Sony

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez Herezja » 21 sie 2018, o 19:23

Kimovil wskazuje, że najlepiej kupić Vernee X1 bo ponoć jest za 377 zł
https://www.kimovil.com/en/compare-smar ... nPrice.440
Ale po przejściu na info o telefonie cena skacze do góry i to znacznie (nie jest uwzględniona bonifikata 49% widoczna na ogólnym zestawieniu i nie wiem gdzie szukać tego kuponu czy co to tam jest).
Avatar użytkownika
Herezja
VIP
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 19 kwi 2015, o 12:14
Pochwały: 50
Telefon:: Huawei p10

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez Azael » 21 sie 2018, o 19:42

6 cali to już za dużo.
Nic lepszego z lettv nie ma w tym budżecie?
Azael
AKTYWNY
 
Posty: 493
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 21:53
Pochwały: 4
Telefon:: Sony

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama