• Reklama

Telefon do ok. 130$

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez Flyagaric » 6 paź 2017, o 21:41

Jeśli chodzi o Cool1, to powyższy link jest wciąż aktualny. Dziś go dostałem (z tego linka) i potwierdzam, że w żadnym razie nie da się kupić nic lepszego za ok.100EUR. To jest klasa fonów za 200$, a kosztuje troszkę ponad połowę tego.
Jeśli idzie o Redmi, to trzeba śledzić wątek o promocjach, bo tu jest dynamika.
Oba to chyba najlepszy wybór w budżecie.
Cool oferuje lepsze wykończenie, lepszy aparat i mocniejszy proc.
Redmi oferuje slot SD, proc słabszy, ale zapewniający dłuższe przebiegi na baterii. Same baterie oba mają prawie takie same.
Wybierz na których zaletach zależy ci bardziej.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Reklama

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez Szaferski » 6 paź 2017, o 21:51

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dzięki za odpowiedź. Doczytałem że na tym cool1 powinno się zmienić room i czy taki kompletny laik w tym temacie jak ja da radę?
Szaferski
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 22:03
Telefon:: Huawei P8 Lite

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez Flyagaric » 6 paź 2017, o 22:41

Jest to bardzo proste - zajęło mi może 2 minuty - sam software aktualizował się dłużej, ale czynności jest bardzo mało. Przygotowuję krótki manual na ten temat. Będzie w poniedziałek, w temacie o najlepszym ROMie do niego.

Jedyne co mi się w nim nie podoba, to, że brakuje górnego paska ze skrótami - na górnym, rozwijanym pasku są tylko powiadomienia. Zaś pasek ze skrótami jest obecny na ekranie ostatnio otwieranych appek - tym co wyświetlamy lewym klawiszem. To jest ekstremalnie dziwne, ale pewnie można się przyzwyczaić. Aparat jest na nieosiągalnym poziomie dla niczego w tym, a nawet wyższym budżecie.
Jak nie lubisz białych przodów, to trzymaj się z dala od srebrnej opcji, bo srebrny jest tylko tył (przód biały) i od razu nastawiaj się na kolor złoty, który faktycznie jest bardziej srebrnym, ze złotą poświatą - tyczy się to też przodu.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez qqmb3r » 8 paź 2017, o 13:17

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Jak rozumiem ten telefon jest bez opcji z B20?
qqmb3r
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 paź 2017, o 13:12
Telefon:: Xiaomi

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez Flyagaric » 8 paź 2017, o 17:58

Tak, B20 nie ma - niby da się go software'owo odblokować, ale nie działa to. Koledzy na forum próbowali.
Modele LeEco, które mają obsługę B20 są niestety sporo droższe i trzymają cenę.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez jimi180 » 8 paź 2017, o 20:02

też właśnie stoję przed wyborem między cool 1 a note 4 w wersji 4/64. nie wiem czy nie będzie denerwować mnie w cool ten ciągły proces zmieniania softu. miui jest ładną nakładką na andka, bardzo czytelną użytkową. jednak cool 1 kusi bebechami. ktoś mógłby się jeszcze wypowiedzieć z użytkowników? w wątku o cool można czytać zamiast opinii same posty dotyczące zmianu oprogramowania.
jimi180
 
Posty: 26
Dołączył(a): 8 paź 2017, o 19:58
Telefon:: Xiaomi
ROM: Miui

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez Flyagaric » 8 paź 2017, o 20:13

Jaki ciągły - nie chcesz się bawić, wrzucasz globala i tyle.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez qqmb3r » 8 paź 2017, o 20:16

jimi180 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Osobiście wybiorę coś co ma b20 bo mam dość ciągłego braku zasięgu - czy to w podróży czy na obrzeżach miasta
qqmb3r
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 paź 2017, o 13:12
Telefon:: Xiaomi

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez jimi180 » 8 paź 2017, o 20:24

jakoś nie przekonuje mnie to eui. choć telefon naprawdę fajny.
jimi180
 
Posty: 26
Dołączył(a): 8 paź 2017, o 19:58
Telefon:: Xiaomi
ROM: Miui

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez afeasr » 8 paź 2017, o 20:27

jimi180 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


no tak bo miui to zawsze cacy i nic nie trzeba przy nim nigdy grzebać
qqmb3r napisał(a):
jimi180 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Osobiście wybiorę coś co ma b20 bo mam dość ciągłego braku zasięgu - czy to w podróży czy na obrzeżach miasta

to że tel nie ma b20 to nie znaczy że nagle traci zasięg, po prostu zamiast transmisji lte przeskoczy na 3g


ja jebix weźcie serio trochę zagłębcie się w temat zamiast pisać brednie
afeasr
 
Posty: 91
Dołączył(a): 10 sie 2017, o 16:59
Pochwały: 4
Telefon:: sd

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez jimi180 » 8 paź 2017, o 20:35

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


oho kolejny....

z tym, że ja dużo o tym poczytałem. bardziej chodzi mi o to, że miui jest lepiej wspieraną nakładką, stale rozwijaną. nie napisałem nic o tym, że nie trzeba nic grzebać, jednak gdy nie chcesz robić Bóg wie czego z telefonem i wyciskać ze 100 dolców maszyny za 4 tys zł to po prostu wyciągasz go z opakowania i korzystasz. poza tym można go spróbować przynajmniej gdzieś naprawić z racji sprzedaży tej marki w Polsce jakby cokolwiek się stało niepożądanego.

btw. skąd tyle nerwów? normalne pytanie a tu od razu frustracja
jimi180
 
Posty: 26
Dołączył(a): 8 paź 2017, o 19:58
Telefon:: Xiaomi
ROM: Miui

Re: Telefon do ok. 130$

Postprzez tpawel » 8 paź 2017, o 20:44

afeasr napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Brednie, dość mocne słowo. Tylko że nie ma pokrycia w rzeczywistości.
Są miejsca, nawet w Warszawie gdzie masz do wyboru tylko umts900 albo LTE800.
Przyjedź pokaże Ci jak tam działa szczątkowe LTE a jak szczątkowe HSPA.
Z tego powodu po tygodniu pożegnalem coola, ale zdaje sobie sprawę z tego że nie wszyscy potrzebują ciągłego zasięgu LTE. Tak że na takie mocne słowa trzeba mieć argumenty,Ty poza podwórkowym językiem swoją wypowiedzią nic nie pokazałeś.
Trzymajmy jakiś poziom wypowiedzi

Autor postu otrzymał pochwałę
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama