• Reklama

Telefon do 250$

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez dr.k » 29 kwi 2014, o 14:20

Witam, wszystkich.
ja rowniez poszukuje jakiego telefonu z chin.

zastanawiam sie mocno nad Huawei honor 3c, Xiaomi RedRice (tu mnie kusi cena)
czy warto? czy sa jeszcze jakies alternatywy?
wg. mnie jedynym minusem honor`a jest srednia bateria, co myslicie?

pozdrawiam.
dr.k
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 kwi 2014, o 13:59
Telefon:: htcdesirez
ROM: 1

Reklama

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez arekini » 30 kwi 2014, o 14:20

jeśli nie zależy Ci na benchmarku, a na iście płynnym działaniu - Xiaomi. Miui jest tak zoptymalizowane, że jeszcze ani razu nie miałem lagów (wyjątek: zaraz po odpaleniu, gdy jeszcze musi się "ustawić" wszystko). No jedyny jego minus to... no sam nie wiem, mam go już chwilę i przyczepić się mogę najwyżej do dużego wymiaru telefonu względem ekranu, nic więcej :-P
arekini
 
Posty: 46
Dołączył(a): 19 sty 2014, o 12:52
Telefon:: Xiaomi Red Rice

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez botix » 30 kwi 2014, o 17:01

coolpad f1, octa core, markowy telefon i 2gb ramu, matryca sony 13mpx w cenie honor 3c
botix
 
Posty: 140
Dołączył(a): 2 paź 2013, o 17:11
Pochwały: 3
Telefon:: Zte

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez alienv » 30 kwi 2014, o 18:49

Huawei jest (duuuuuużo) bardziej markowy od budżetowego coolpada i ma tyle samo ramu. A bateria da radę.
Ewentualnie spójrz na Jiayu G4s i G5S
alienv
AKTYWNY
 
Posty: 462
Dołączył(a): 29 sie 2012, o 09:40
Lokalizacja: z domu
Pochwały: 7
Telefon:: iOcean X7S
ROM: 4.2.2 0520

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez arekini » 30 kwi 2014, o 23:05

Rozumiem, że to forum o telefonach chińskich, sam taki mam, ale na miłość boską - fascynacja "głupimi" 8 rdzeniami jest przytłaczająca. Niedawno na android.com.pl (chyba mogę podać, i tak każdy zna) był test jakiegoś 8-rdzeniowca. I co? Mimo "mocy" zamulał, bo software był zły, a do takich wymysłów (czyt. marek no-name) nie ma nawet innych romów. W benchmarku będzie miał więcej od Red Rice o 10k pkt., a mimo to Xiaomi będzie płynniejszy. Magia? Nie, świetna optymalizacja, o czym ludzie często zapominają.
Takie 8 rdzeni jest na prawdę chwytem marketingowym -> lepiej wyjdzie się mając procesor 2x1.7 Krait. Jak chcecie to znajdę wykresy mówiące, że aktualnie w Play Store +/- 85% aplikacji używa max. 2 rdzeni. A takie Krait są dwa, ale zaajefajne :-P
A co do ramu to proste pytanie - grasz w gry? Jeśli nie, 1 GB aż za dużo. Do niedawna miałem 512 MB w ZTE Blade i jakoś było wystarczająco. Dobrze zoptymalizowany rom i nawet 10 zakładek otwartych w Operze czy Dolphinie (lubię dużo czytać ;-) ) nie doprowadzały do zamykania innych. Owszem telefon troszkę zwalniał ale i tak była komfortowa praca. Teraz zawsze mam koło 300 mb wolnego, a chodzi kilka apek cały czas :mrgreen:

PS Mój Red Rice to tylko dobry przykład, nie żebym go wychwalał bo mam ;-)
arekini
 
Posty: 46
Dołączył(a): 19 sty 2014, o 12:52
Telefon:: Xiaomi Red Rice

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez botix » 1 maja 2014, o 01:49

Ja Pier***e idioci coolpad to 3 marka w chinach, zamiast wygooglac to Pier***e jak potłuczeni. Kurna no w każdym poście o coolpadzie muszę pisać o tym, jiayu jakiś noname to nic się nie mówi, a tutaj coolpad ma większą sprzedaż od xiaomi, a ci, że noname. I ten tekst, że coolpad jest budżetowy, a pózniej polecasz jajka(jiayu) Proste nie jesteś w temacie to się nie wypowiadasz. Przepraszam, za język, ale 5 razy piszę o markowości coolpada(to tak jakby ktoś się z wami kłocił, że lenovo to noname), ja wiem że to brzmi jak noname tablet, ale tak nie jest, jaki problem wygooglać http://www.forbes.com/sites/hengshao/20 ... na-market/ wyprzedził huawei
botix
 
Posty: 140
Dołączył(a): 2 paź 2013, o 17:11
Pochwały: 3
Telefon:: Zte

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez ebola1972 » 1 maja 2014, o 08:41

Nie ma sie o co obrażać. Może i coolpad jest w chinach popularny ale na forum zaistnial stosunkowo niedawno modelem F1. Na forum ta marka nie ma jeszcze swojego osobnego działu. Dlatego nie ma sie co dziwić, że można podchodzić do tej marki z pewną dozą nieufności.

Wysłane z Xiaomi Redmi
ebola1972
VIP
 
Posty: 1531
Dołączył(a): 13 maja 2013, o 19:09
Lokalizacja: PL
Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez alienv » 1 maja 2014, o 11:30

botix napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


chłopcze, ile ty masz lat? 15?
nauczyłeś się jednego głupiego zdania że coolpad to 3 marka w chinach i powtarzasz to w co 2 poście jak najęty, naprawdę twój mały móżdżek nie potrafi wykrzesać innego zdania niż to że to 3 marka w chinach? nikt tych twoich bredni nie bierze na poważnie dlatego wypisujesz to w kółko i zero efektu.

co z tego że coolpad to 3 marka w chinach (w dodatku od niedawna, bo Huawei odpuścił chiny i indie) skoro w świecie ten cheappad nie istnieje ?
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

stosując tą samą logikę to coolpad to noname, w takim razie

to nie ilość decyduje o markowości sprzętu a jakość oraz wsparcie po zakupie.
i co z tego że sprzedaje więcej? to się nijak ma do jakości. to typowa masówka stąd wynik, za rok coolpada będą dodawać do frytek w mc'u. zresztą widać w raporcie, mimo takiej sprzedaży zysk to ledwo 2.3% więc będą musieli ciąć koszty jeszcze bardziej.

jedzmy g*wno, miliardy much nie mogą się mylić.
ta logika.
alienv
AKTYWNY
 
Posty: 462
Dołączył(a): 29 sie 2012, o 09:40
Lokalizacja: z domu
Pochwały: 7
Telefon:: iOcean X7S
ROM: 4.2.2 0520

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez botix » 1 maja 2014, o 13:32

Tak polecany przez ciebie jiayu to nie jest noname i wcale nie ma problemów z gps. Ile ty masz lat? Hipokryzja w najczystszej postaci, te niedawno to według ciebie półtora roku, wcześniej też byli tylko pod inną nazwą Yulong. Jak mam nie pisać, że coolpad to 3 marka w chinach, jak piszecie, że to noname? Co jest nie prawdą bo na forum poleca się prawdziwe noname, w polstaci newmanów, jiayu, iocean, thl które to mają problemy z gps itd. Czy przypadkiem xiaomi red rice to nie jest budżetowy telefon i o to chodziło xiaomi? Tak jak coolpad f1 oferował dobre parametry za rozsądną cenę, i nikt nie spamuje ze noname, że budżetowy, a firma wcale nie większa, tylko rozwinięty marketing, polegający na szybkiej sprzedaży 100 tys. sztuk i kultu miui.
botix
 
Posty: 140
Dołączył(a): 2 paź 2013, o 17:11
Pochwały: 3
Telefon:: Zte

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez alienv » 1 maja 2014, o 14:01

Daruj sobie. Znasz znaczenie słowa hipokryzja ?
Przeczytał biedaczek translatorem dwa artykuły i już sądzi że wie wszystko najlepiej.
Yulong to firma która jest właścicielem marki Coolpad. I istnieje dłużej niż ty żyjesz na świecie.
Xiaomi stać na marketing, Coolpada nie.
F1 będzie miał te same problemy co pozostałe modele bo ma ten sam układ soc
Pozostałe nie skomentuje bo szkoda słów. Dla mnie koniec tematu.
Idź być piewcą mądrości gdzie indziej, trollu.
alienv
AKTYWNY
 
Posty: 462
Dołączył(a): 29 sie 2012, o 09:40
Lokalizacja: z domu
Pochwały: 7
Telefon:: iOcean X7S
ROM: 4.2.2 0520

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez botix » 1 maja 2014, o 14:03

Mowisz mi, że noname, a polecasz jiayu, i to nie jest hipokryzja? Ja nie używam google translatora w przeciwieństwie do cb, zdarza mi się go użyć jedynie w wypadku gdy strona jest w języku chińskim. Mnie cieszy, że nie łaszą się na zysk, tak jak to ma zwyczaj, huawei, zte i lenovo, bo zależy im na sprzedaży tak jak google w przypadku nexusów. Trollem to możesz być najwyżej ty bo nie potrafisz przyjąć prawdy.
To chyba ty masz problemy z czytaniem
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jakimś cudem lenovo nie ma problemu z gps, i zwalanie winy na mediateka, z powodu, że nonamowe marki nie potrafią zrobić porządnej anteny(jiayu, iocean) którą ludzie muszą poprawiać jest żenadą. Sam mam układ mediateka w nawigacji samochodowej i łapie fixa w 10 sekund.
botix
 
Posty: 140
Dołączył(a): 2 paź 2013, o 17:11
Pochwały: 3
Telefon:: Zte

Re: Odp: Smartfon do 800zł

Postprzez mar76ek » 1 maja 2014, o 17:00

Panowie, zakonczcie te jalowa dyskusje, albo przeniescie ja na poziom prywatnych wiadomosci, bo to co tu wyrabiacie, niczemu nie sluzy.

Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 993D przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
mar76ek
AKTYWNY
 
Posty: 247
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 22:25
Pochwały: 5
Telefon:: JY-G4S

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron