• Reklama

Telefon do 250$

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Telefon do 250$

Postprzez siubul22 » 22 wrz 2015, o 14:41

Cena (bez VAT): max 250 dolarów
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: okolo 5 cali moze byc 4.7 ale 5.5 też bedzie super ;)
Ilość RAM/ROM/Procesor: 2-3GB/Minimum 16GB+slot micro sd
Dual/Single sim: preferowałbym dual bo mam internet mobilny z LTE tylko ze dual sim oddzielnie żeby nie bylo 1 sim plus micro sd tylko dual i osobno na karte wyjscie ,
Preferowane marki: zastanawiałem się nad Lenovo K3 Note Teana , Xiaomi Redmi note 2 prime , meizu mx4 ,
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): obojętnie
Wymagania (parametry, funkcje): aparat w miare możliwości , bateria okolo 3000 mah , LTE ,
Opis: Potrzebuję telefonu ktory kgodnie zastąpi mojego Samsunga Galaxy Note 2 po prawie trzech latach uzytkowania . Szukam telefonu na dluzej ponieważ zmieniam raczej wtedy co mi sie abo konczy w sieci ;) z gory dzieki za pomoc .
siubul22
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 wrz 2015, o 22:43
Telefon:: Samsung Galaxy Note

Reklama

Re: Telefon do 250$

Postprzez AnimalPL » 22 wrz 2015, o 14:48

najbardziej sie oplaca kupic xiaomi redmi note 2 w wersji TD za 150$. Dziala siec w Polsce i 100$ masz w kieszeni. Chyba ze koniecznie wolisz pod 250$ wtedy inny model. Nie widze sensu dopalcac prawie 50$ za wersje prime ktora tylko podnosi troche taktowanie procka. Ma niby wiecej pamieci, ale czy to potrzebne skoro zwykla wersja posiada takze wejscie na karte sd. Ja bym nie doplacal.
AnimalPL
AKTYWNY
 
Posty: 550
Dołączył(a): 21 sty 2015, o 09:11
Pochwały: 23
Telefon:: nokia

Re: Telefon do 250$

Postprzez siubul22 » 22 wrz 2015, o 15:04

a podpowiedz mi jak z kwestia modyfikowanego softu na tym xiaomi ? chodzi o to ze wiesz moj note 2 mimo 3 lat ma wciaz nowe softy itd . i jesli wieez jak wyglada kwestia baterii w tym telefonie ?
siubul22
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 wrz 2015, o 22:43
Telefon:: Samsung Galaxy Note

Re: Telefon do 250$

Postprzez AnimalPL » 22 wrz 2015, o 16:16

siubul22 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


nie wiem co rozumiesz przez modyfikowany soft. Pytasz o miui czy jeszcze cos innego chcesz wgrywac. JEsli chodzi o miui to ciezko powiedziec co bedzie za 3 lata. Jesli chodzi o baterie to moim zdaniem nie jest zle, aczkolwiek w LG G2 lepiej trzyma bateria. Co nie znaczy ze jest zla, bo i tak lepsza niz niektore 5,5 calowce.
AnimalPL
AKTYWNY
 
Posty: 550
Dołączył(a): 21 sty 2015, o 09:11
Pochwały: 23
Telefon:: nokia

Re: Telefon do 250$

Postprzez siubul22 » 22 wrz 2015, o 17:12

wlasnie o Miui mi chodzilo ;) a raczej o ogolne wsoarxie developerow . mam jeszcze jedno pytanie jak mam rozumiec "no customer duty" czyli brak cla w wysylce dhlem z aliexpress rzeczywiscie nie ma opcji na cło/akcyze ??
siubul22
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 wrz 2015, o 22:43
Telefon:: Samsung Galaxy Note

Re: Telefon do 250$

Postprzez kikimora » 25 wrz 2015, o 18:18

Poszukuje płynnego chińczyka

Cena (bez VAT): 700-800 zł
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5" lub mniej
Ilość RAM/ROM/Procesor: 2 RAM wzwyż
Dual/Single sim: obojętnie
Preferowane marki: Lenovo
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Polska/Chiny
Wymagania (parametry, funkcje): aparat 13 mpx, przedni np.5 mpx., bateria dobra 3 dni, pamięć 16/32 gb
Opis: Rozmowy, internet, słuchanie muzyki, nagrywanie filmów, robienie wysokiej jakości zdjęć do wydruku

Proszę o pomoc : )
kikimora
 

Re: Telefon do 250$

Postprzez KarlosW » 25 wrz 2015, o 19:29

kikimora napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

No to wymaganie niezle postawiłes..


Wysłane z mojego JY-G3
Avatar użytkownika
KarlosW
VIP
 
Posty: 2124
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 20:06
Lokalizacja: PL
Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Re: Telefon do 250$

Postprzez TLasky » 25 wrz 2015, o 20:24

Poza zdjęciami (są średnie) i baterią (1,5 dnia) to Lenovo Vibe X2, ewentualnie w komplecie z case'm który jest hybrydą etui i powerbanka :-D. Bardzo fajny muzycznie.

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
Avatar użytkownika
TLasky
VIP
 
Posty: 1987
Dołączył(a): 24 paź 2014, o 11:37
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 89
Telefon:: Bez notcha k**wa!
ROM: Nimompojęcia

Re: Telefon do 250$

Postprzez Math » 26 wrz 2015, o 02:49

Poszukuje telefonu jak w temacie do 250$ (bez VAT).
Telefon nie do gier. Jedynie do multimediów, internetu i biznesu. Raczej będzie mocno eksploatowany.
Najistotniejsze to:
- wyświetlacz 5,5" lub większy
- bardzo dobry aparat foto
- dual SIM
- nie najgorsza bateria
- LTE na Polskę
- Android Lillipop
Dodatkowe mile widziane:
- NFC
- Java
- wymienna bateria
- gniazdo na karty pamięci

Zastanawiałem się nad Xiaomi Redmi Note 2.
Ale gdy na tej stronie (http://www.gsmarena.com/) porównałem jakość zdjęć w stosunku do mojego leciwego Samsunga SGH-I747 to zwątpiłem.
Te 13 Mpx robią gorsze zdjęcia niż moje obecne 8 Mpx. :-(

Czy poleci ktoś coś lepszego?
Math
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 wrz 2015, o 16:54
Telefon:: Meizu

Re: Telefon do 250$

Postprzez okikus » 26 wrz 2015, o 11:06

Może Meizu MX5 - 240$ 32GB?
http://www.aliexpress.com/item/Original ... -aEYFY7aMR

Ja się jeszcze zastanawiam nad LETV X600 i iOcean Z1. Pomóżcie, co wybrać?

http://www.spemall.com/iOcean-Z1-Octa-C ... 6GB_g.html
Avatar użytkownika
okikus
AKTYWNY
 
Posty: 432
Dołączył(a): 21 lut 2013, o 10:05
Lokalizacja: Stąd
Pochwały: 25
Telefon:: ZUK Z2 PRO
ROM: Resurrection Remix

Re: Telefon do 250$

Postprzez Math » 26 wrz 2015, o 15:05

Myślałem oczywiści o Meizu MX5, ale:
- bateria niewymienna i do tego tylko Io-Li
- brak slotu na karty pamięci
- podobno są jakieś problemy z ich oprogramowaniem (dużo ludzi nawet na tym forum narzeka, że coś tam nie działa)

LeTV X600 niestety tylko biały i do tego trochę gruby.
Natomiast na temat iOcean Z1 nie można znaleźć żadnych testów i opinii.
Poza tym oba powyższe mają też kamerę 13.0MP i obawiam się, aby nie była średniej jakości tak jak Xiaomi Redmi Note 2.
Poza tym nawet nie ma gdzie porównać jakości zdjęć z tych kamer, bo na (http://www.gsmarena.com/) te telefony nie istnieją.

P.S.
Okazało się, że mógłbym podnieść budżet nawet o 60-80 $, ale wówczas nie mieściłbym się w ramach tego wątku.
Więc nie wiem co Admin by na to powiedział. Powinienem założyć nowy wątek?
Math
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 wrz 2015, o 16:54
Telefon:: Meizu

Re: Telefon do 250$

Postprzez okikus » 26 wrz 2015, o 16:38

okikus napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Chińczyk zakończył sprzedaż "Sorry, this item is no longer available!", złożyłem zamówienie za 240$ a ten skubaniec podniósł cenę do 440$ zanim zdążyłem zapłacić. WTF?
Avatar użytkownika
okikus
AKTYWNY
 
Posty: 432
Dołączył(a): 21 lut 2013, o 10:05
Lokalizacja: Stąd
Pochwały: 25
Telefon:: ZUK Z2 PRO
ROM: Resurrection Remix

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama