• Reklama

Telefon do 250$

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez Robbo » 1 sie 2014, o 14:47

Tylko to mali 450...

Ja i G2
Robbo
AKTYWNY
 
Posty: 772
Dołączył(a): 17 paź 2013, o 11:25
Pochwały: 16
Telefon:: Samsung Galaxy Nexus
ROM: MIUI V5

Reklama

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez alienv » 1 sie 2014, o 15:50

thl to niezła marka nawet, ale w 800zł to się raczej nie zmieści, nawet nie licząc vatu. taki dość duży jak na 5" ale bateria i aparat niezłe. sam soc jest wporzo tylko mali 450 to kupa (pod sporym obciążeniem ciągnie więcej prądu niż powinien)
alienv
AKTYWNY
 
Posty: 462
Dołączył(a): 29 sie 2012, o 09:40
Lokalizacja: z domu
Pochwały: 7
Telefon:: iOcean X7S
ROM: 4.2.2 0520

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez zawel » 1 sie 2014, o 16:31

nastar napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ale 1s to tylko 1GB Ramu...
zawel
VIP
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 11:59
Pochwały: 70
Telefon:: Mi 9 Lite
ROM: xiaomi.eu

Re: Odp: Smartfon do 800zł

Postprzez swiezak82 » 1 sie 2014, o 16:43

A porównując Huawei honor 3c LTE z Lenovo a8, to sprzętowo który lepiej wypada. Wiadomo, że weszły one dopiero na rynek ale czy można już coś o nich powiedzieć? Z mali 450 to chodzi tylko o duży pobór prądu?
Avatar użytkownika
swiezak82
VIP
 
Posty: 1353
Dołączył(a): 24 kwi 2014, o 11:42
Pochwały: 51
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.1.2

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez mrergie » 1 sie 2014, o 16:57

Nie ma jeszcze dokładnych i sprawdzonych danych z 3C LTE ale wydaje mi się że powinien być nieco lepszy. Może bez dużych różnic a GPU niestety taki sam, ale Kirin 910 sprawdza się lepiej od MT6592.
Z Mali450 chodzi o to, że chociaż w benchmarkach cyferki robi całkiem ładne, to podczas praktycznego użytkowania okazuje się nieefektywny i z tyłu za podobnymi Adreno czy PowerVR SGX544.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
Avatar użytkownika
mrergie
VIP
 
Posty: 1365
Dołączył(a): 13 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez ddr » 1 sie 2014, o 17:13

M450mp4 nie robi przecież ładnych cyferek w antutu, to procek tak nabija. A jeśli się nie mylę to mali nie wspiera jakiegoś OpenGl.
Te 30k w thl to wynik podkręconego proca mtk, ale co z tych cyferek jak grafa dalej m450mp4...
Z tego co widzę krąży tu propozycja honora 3c bez lte, tak, tylko że ten model ma mali 400mp2 które ssie rybie siki pod wodą. Stanowczo go odradzam bo potem można tylko żałować.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.

Uwaga!
GEARBEST oszukuje kupujących!
Avatar użytkownika
ddr
VIP
 
Posty: 3728
Dołączył(a): 3 maja 2014, o 21:50
Pochwały: 135
Telefon:: Xiaomi Mi MIX 2
ROM: MIUI 10

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez mrergie » 1 sie 2014, o 17:16

Aleś ty się uparł na te Mali400 i 450. W większości swoich ostatnich postów tylko na nie narzekasz i narzekasz :-D Już aż tak to ich nie demonizuj, nie są aż takie złe jak je opisujesz. Poza tym: życzę powodzenia w szukaniu telefonu bez któregoś z Mali400/450, bo w grę wchodzą właściwie tylko Snapdragony, czyli albo najdroższe high-endy albo te 2-3 tańsze modele (Redmi 1S, Red Bull... i jeszcze coś? chyba koniec). Sporo gorszego od Mali400 PowerVR SGX544MP (w wersjach które wstawia u siebie MediaTek) nie biorę pod uwagę nawet bo to tylko MT6589.
Można jeszcze doliczyć Zenfona bo w sumie też nie ma Mali a dobrego PowerVR.
Ostatnio edytowano 1 sie 2014, o 17:37 przez mrergie, łącznie edytowano 1 raz
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
Avatar użytkownika
mrergie
VIP
 
Posty: 1365
Dołączył(a): 13 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez nastar » 1 sie 2014, o 17:26

zawel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ale 1s to tylko 1GB Ramu...

Rozumiem, że tylko 1GB ramu, ale jeśli to wystarczy, by przy nakładce Xiaomi andek ładnie śmigał, to po co więcej?
Dla mnie płynność działania systemu/przeglądarki/wczytywanie dokumentów itd. jest priorytetem. Jeśli jeszcze będzie dobry dźwięk na słuchawkach to może w końcu będę słuchać muzyki ze smartfona. Gry, czy jakieś cyferki w smarkach... to nie dla mnie. Nie znalazłem jeszcze ciekawej gry na adnka dla siebie.
nastar
 
Posty: 26
Dołączył(a): 31 lip 2014, o 23:50
Telefon:: Xiaomi

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez mrergie » 1 sie 2014, o 17:31

Zależy jak jesteś wymagający w przypadku muzyki, bo jak dla mnie to jest to jedyna wada którą zarzuciłbym Honorowi 3C. Dźwięk jest płaski i sztucznie brzmi, a czasem za bardzo wybija się w doły i miesza z basem. Nie jest wcale źle i mocno to nie przeszkadza a większości osób nie będzie to i tak przeszkadzać, nie każdy ma czuły słuch muzyczny. Nie wspominam o tym polecając ten telefon bo nie słyszałem jeszcze nigdzie żeby komuś poza mną przeszkadzał dźwięk poniżej przeciętnej :-)
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
Avatar użytkownika
mrergie
VIP
 
Posty: 1365
Dołączył(a): 13 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez ddr » 1 sie 2014, o 17:58

Jakbyś nie przyuważył to mimo wszystko polecam choćby coolpada f1 który jedzie na mali.
To nie tak że jadę po mali. Po prostu część osób które szuka sprzętu zwraca uwagę jedynie na pierwszą cyferkę w antutu nie zdając sobie sprawy z tego że jest to wynik nabity przez procesor.
Są tacy co wymagają dużo w stosunku do grafiki jak np. ja, takim osobom kupno telefonu z mali prędzej czy później skończyłoby się na żałowaniu wydanych pieniędzy. Ale są też tacy którzy nie wymagają, a takim mali w zupełności wystarczy.

A co do 3c, w tej cenie mali 400 mp2 to już prawie strzał w kolano. To się widuje głównie w bardzo tanich tabletach z ery sgs2. Redrice 1 już według mnie jest lepszym wyborem.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.

Uwaga!
GEARBEST oszukuje kupujących!
Avatar użytkownika
ddr
VIP
 
Posty: 3728
Dołączył(a): 3 maja 2014, o 21:50
Pochwały: 135
Telefon:: Xiaomi Mi MIX 2
ROM: MIUI 10

Re: Smartfon do 800zł

Postprzez mrergie » 1 sie 2014, o 18:02

Poważnie? Twierdzisz że Red Rice 1 jest lepszy od 3C?
Tak się składa że przesiadłem się z niego na 3C i od razu zauważyłem że przepaść między nimi jest olbrzymia. 3C jest o wiele, wiele lepszy od starego Redmi. Nawet pomijając nieco lepszy procesor i 2GB RAMu, to widzę co się dzieje w wymagających grach i aplikacjach, z Redmi dość często miałem problem przy moim korzystaniu a na 3C wszystko działa bardzo płynnie, nawet nie ma problemu w grach na wysokich/bardzo wysokich ustawieniach podczas gry Redmi potrafił przycinać na jeszcze niższych. Wynik w AnTuTu oba telefony mają wprawdzie niemal identyczny, ale jak dobrze wiesz, cyferki to nie wszystko i praktycznie różnice są bardzo duże.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
Avatar użytkownika
mrergie
VIP
 
Posty: 1365
Dołączył(a): 13 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Re: Odp: Smartfon do 800zł

Postprzez swiezak82 » 1 sie 2014, o 18:25

Czyli honor 3c LTE to dobry wybór za te 220$ na ta chwile i starczy na rok używania?
Avatar użytkownika
swiezak82
VIP
 
Posty: 1353
Dołączył(a): 24 kwi 2014, o 11:42
Pochwały: 51
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.1.2

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości