• Reklama

Telefon bez Play Store! Pomocy

Nie piszemy tutaj o problemach typowych dla poszczególnych modeli telefonów

Telefon bez Play Store! Pomocy

Postprzez B3nito » 25 lut 2016, o 02:13

Witam, jako, że na oprogramowaniu telefonów się za bardzo nie znam, a wszystkie tematy dość enigmatyczne, to pozwoliłem sobie założyć oddzielny, mam nadzieję, że nie jest to wbrew regulaminowi :)
Do rzeczy - kupiłem chiński telefon gionee elife 5.5 z ibuygou.com.Telefon jest dla 12 latka, i pojawił się problem, którego nie przewidzialem, otóż nie ma normalnego androida, tylko coś co nazywa się Amigo( nakładka tak?).Niestety, próżno szukać ogólnie znanych a aplikacji typu Facebook czy YouTube, a co gorsza, nie ma Play Store, bezz którego chłopak nie jest w stanie ściągać swoich ulubionych gier j aplikacji.Sam system nawet po zmianie języka na angielski, dużą część komunikatów i aplikacji ma po chińsku.Mam więc pytanie, czy da się z tym coś zrobić? Jeśli tak, to prosiłbym o wyjaśnienie dość prostym słownictwem, bo tego technicznego zupełnie nie rozumiem ;) z góry dziękuję za pomoc
B3nito
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 lut 2016, o 01:55
Telefon:: Gionee elife 5.5

Reklama

Re: Telefon bez Play Store! Pomocy

Postprzez microbi » 25 lut 2016, o 03:57

Krótki kurs wgrywania GPS
1. Musisz zaktualizować system do najnowszej wersji
2. Włączasz instalowanie plików z nieznanych źródeł > Settings -> Security -> Unknown Sources
3. Ściągasz Google Play Store https://mega.co.nz/#!hFVQlIDL!gnZ4Q1BNX ... 3_wYAQ-j_8 lub z internetu, pamiętając, że musisz dobrać wersję sklepu do wersji systemu.
4. Instalujesz
5. Masz działające Google Play Store
To jest wersja prosta, o trudniejszej pewnie nie chcesz nawet słyszeć :D
Avatar użytkownika
microbi
 
Posty: 63
Dołączył(a): 2 maja 2015, o 12:30
Telefon:: Wiele

Re: Telefon bez Play Store! Pomocy

Postprzez Setral » 25 lut 2016, o 11:47

Skoro komunikaty są nawet po chińsku, lepiej będzie zmienić ROM.
Avatar użytkownika
Setral
AKTYWNY
 
Posty: 217
Dołączył(a): 10 lip 2015, o 15:02
Pochwały: 17
Telefon:: Sony Ericsson

Re: Telefon bez Play Store! Pomocy

Postprzez B3nito » 25 lut 2016, o 12:52

Ano właśnie, bo starałem się zrobić to, co poradził forumowiczów wyżej, ale ciężko mi znaleźć jakieś źródło, z którego ściągnę Play Store.Z linku chyba nie da rady, a gdy szukam w wyszukiwarce, to raz są tam też chińskie znaki, dwa- przy próbie ściągnięcia wyskoczyl chinski komunikat z dwiema opcjami do wyboru...kliknąłem raz jedna, raz druga i bez reakcji.A z tym ROMem to dla mnie czarna magia :)
B3nito
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 lut 2016, o 01:55
Telefon:: Gionee elife 5.5

Re: Telefon bez Play Store! Pomocy

Postprzez microbi » 25 lut 2016, o 13:13

Nawet nie próbowałeś, link działa. Nie wiem czego oczekujesz, masz wyłożone wszystko na tacy.
Wgraj sobie w takim razie inny rom do tego gappsy i po sprawie.
Avatar użytkownika
microbi
 
Posty: 63
Dołączył(a): 2 maja 2015, o 12:30
Telefon:: Wiele

Re: Telefon bez Play Store! Pomocy

Postprzez B3nito » 25 lut 2016, o 13:38

Link działa, gdy sprawdzam na swoim telefonie(xperia z2) a na chińskim zadziałał tylko za 1 razem, a już przy próbie ściągnięcia nie było reakcji.Telefon jest de facto na wpół chiński, stąd mam z nim kłopot, a raczej nie jestem utalentowany w kwestiach informatycznych.
B3nito
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 lut 2016, o 01:55
Telefon:: Gionee elife 5.5

Re: Telefon bez Play Store! Pomocy

Postprzez slavo22 » 25 lut 2016, o 15:47

To daj ogłoszenie na bazarze, ktoś na pewno pomoże.

Wypalcowane
Avatar użytkownika
slavo22
VIP
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 8 kwi 2014, o 17:49
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 70
Telefon:: ZTE Axon 7
ROM: Co chwilę inny


Powrót do ROMy i Modyfikacje



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama