• Reklama

Tani laptop do internetu

Re: Tani laptop do internetu

Postprzez shayk » 8 lis 2014, o 15:12

Zdecydował się Pan na jakiś laptop? :)
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
Avatar użytkownika
shayk
VIP
 
Posty: 1845
Dołączył(a): 4 kwi 2014, o 13:16
Pochwały: 41
Telefon:: elephone

Reklama

Re: Tani laptop do internetu

Postprzez ddr » 8 lis 2014, o 16:18

Jak czytam wypowiedzi "informatyków" to nie wiem czy się śmiać czy płakać.
Tak więc powtórzę bo pewnie mój poprzedni post utonął w spamie.

Wyceluj sobie taki laptop by miał dysk ssd lub minimum sshd, 2-4 gb ram, procek intela 3 lub 4 generacji, i3 powinien w zupełności wystarczyć, nawet te z obniżonym poborem energii. Na amd nie patrz bo szkoda czasu. Na grafikę nie musisz patrzeć. Ekran taki jak uważasz bo jedni wolą matowe, a inni błyszczące.
Zrób listę laptopów spełniających te i inne Twoje wymagania i wstaw tutaj, wybierzemy coś sensownego.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.

Uwaga!
GEARBEST oszukuje kupujących!
Avatar użytkownika
ddr
VIP
 
Posty: 3728
Dołączył(a): 3 maja 2014, o 21:50
Pochwały: 135
Telefon:: Xiaomi Mi MIX 2
ROM: MIUI 10

Re: Tani laptop do internetu

Postprzez Magazynier » 8 lis 2014, o 17:31

Ja trzeci rok korzystam z Acer 722 - AMD-C60 z 4gb RAM. Można przeglądać internet, oglądać filmy, nawet te online. Cena takiego sprzętu obecnie jest poniżej 1000zł. Niektórym może przeszkadzać wielkość matrycy (11.6").
Magazynier
 
Posty: 33
Dołączył(a): 9 kwi 2014, o 20:49
Telefon:: BB 9780

Re: Tani laptop do internetu

Postprzez shayk » 8 lis 2014, o 17:45

ddr napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


proszę, napisz w którym momencie masz się śmiać, lub płakać w postach napisanych przeze mnie.

pozdrawiam.
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
Avatar użytkownika
shayk
VIP
 
Posty: 1845
Dołączył(a): 4 kwi 2014, o 13:16
Pochwały: 41
Telefon:: elephone

Re: Tani laptop do internetu

Postprzez bumbum » 8 lis 2014, o 18:12

shayk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Jeszcze nie, za duzo tego jest zeby ogarnać. Nie wiem jak wykonane sa Lenovo bo widac ze cenowo bardzo dobrze stoją
Meizu Pro 6 Plus
Avatar użytkownika
bumbum
VIP
 
Posty: 1405
Dołączył(a): 17 paź 2012, o 21:20
Lokalizacja: Honolulu
Pochwały: 38
Telefon:: Meizu Pro 6 Plus
ROM: Flyme 6.1.0.0G

Re: Tani laptop do internetu

Postprzez bumbum » 8 lis 2014, o 18:17

http://allegro.pl/laptop-dell-inspiron- ... 37764.html
http://allegro.pl/laptop-lenovo-b5400-i ... 92901.html
http://ajkomp.pl/dell-inspiron-3542-355 ... 75228.html
http://www.satysfakcja.pl/p/188552-note ... vd-rw.html
http://allegro.pl/laptop-asus-x551-2x1- ... 21256.html
i z dotykowym ekranem http://allegro.pl/hit-dotykowy-dell-ins ... 96525.html przydatne do win8

http://allegro.pl/show_item.php?item=4764003073&

narazie mam dodane do obserwowanych te modele, i gdyby nie fakt że asus ma tylko 2 gniazda USB to chyba bym go wziął. 2 usb to mało bo w jedno wetknę mysz i jak bede chciał przekopiować coś z penka na penka to dupa blada
Meizu Pro 6 Plus
Avatar użytkownika
bumbum
VIP
 
Posty: 1405
Dołączył(a): 17 paź 2012, o 21:20
Lokalizacja: Honolulu
Pochwały: 38
Telefon:: Meizu Pro 6 Plus
ROM: Flyme 6.1.0.0G

Re: Tani laptop do internetu

Postprzez shayk » 8 lis 2014, o 19:00

Z wymienionych wyzej polecam 3521 i B5400.
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
Avatar użytkownika
shayk
VIP
 
Posty: 1845
Dołączył(a): 4 kwi 2014, o 13:16
Pochwały: 41
Telefon:: elephone

Re: Tani laptop do internetu

Postprzez xm3 » 8 lis 2014, o 19:36

Ja polecam Mediona Akoya do dostania na znanym serwisie aukcyjnym z magazynów Niemieckich lub Duńskich.
Medion to już nie ta sama marka marketowa co dawniej bo kupił ją Lenovo i jakość się poprawiła.
Ceną nie zabija a parametry ma akceptowalne, sam mam od roku E7222 i jest świetny, po doinstalowaniu
linuxa jeszcze lepszy.
Avatar użytkownika
xm3
 
Posty: 166
Dołączył(a): 20 lis 2012, o 12:32
Lokalizacja: chinkong
Pochwały: 2
Telefon:: Oukitel WP-5

Re: Tani laptop do internetu

Postprzez kombajnik » 8 lis 2014, o 22:35

ddr napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Typowe polaczkowanie, z gownianym cpu ten ssd bedziesz mogl sobie o kant dupy rozbic, tym bardziej z windą 7/8 i 2gb ram (co zaproponowales) - mam netbooka z win8 i 2gb ram i wiem co sie dzieje z systemem przy takiej ilosci ramu, pisalem kilka postow wyzej. Tak jak pisalem wczesniej, patrz w 1 kolejnosci na benchmark cpu, ram 4gb, dyski jak wiekoszc pewnie czyli 500gb, 3/4 to intele wiec bedziesz mial w miare ogarnieta zintegrowana karte intel hd. Jesli sie nie ma duzego budzetu to trzeba ustalic sobie pewne priorytety a z malym budzetem na pewno nie dostaniesz mega sprzetu zarowno z dobrym cpu jak i ssd... moje propozycje wynikaja z tego ze chce polecic mozliwie jak najlepszy sprzet za jak najmniejsze pieniadze, bo rownie dobrze mozna tu zapodac lapka za 5k z dedykowana grafa, i7 i ssdkiem mowiac "po ch*** mu jakies i3 proponujecie, i7 to przyszlosc etc..." Ceny dobrych SSD są póki co są jeszcze takie że nie da się tego połączyć z pojęciem "tanio". Laptop z niskiej pólki cenowej nie moze miec wszystkiego jak ten z gornej półki..
kombajnik
VIP
 
Posty: 836
Dołączył(a): 14 kwi 2013, o 17:46
Pochwały: 20
Telefon:: Xperia XZ1 Compact
ROM: Stock

Re: Tani laptop do internetu

Postprzez ddr » 9 lis 2014, o 02:10

Pierdu pierdu sratatata. Naprodukowałeś się o niczym, gratuluję.
Polecam także ponowną lekturę postów autora oraz moich. Może to rozjaśni twój ciemny umysł.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.

Uwaga!
GEARBEST oszukuje kupujących!
Avatar użytkownika
ddr
VIP
 
Posty: 3728
Dołączył(a): 3 maja 2014, o 21:50
Pochwały: 135
Telefon:: Xiaomi Mi MIX 2
ROM: MIUI 10

Re: Tani laptop do internetu

Postprzez saperq » 9 lis 2014, o 09:32

Powielam ddr-a.
1. Procek i3 (lepiej nie wersja U) - wystarczy do Twoich zastosowań z nawiązką (chyba że by była promocja na lapka z i5 w cenie z i3 ;) lub dopłata kilkunastu zł( i5 mobilny w odróżnieniu od desktopowego ma również 2 rdzenie jak i3 mobilny, różni się tylko funkcją turbo, ale do Twoich zastosowań nie jest wymagana)

2. Z tego co widziałem to obecność systemu jest u Ciebie nieistotne ( raz podałeś z Windowsem, raz bez).

3. 4gb ramu - przy windowsie 7/8 ( oczywiście 64bit, bo przy 32bit 3GB max wykrywa/wykorzystuje) przy antywirusie, gg, skejpie, etc i przy otwartych kilku zakładkach przeglądarki 2 GB to zdecydowanie za mało no i obróbka którą będziesz wykonywać też przy 2gb mogło by wykazywać braki.

4. Karta graficzna zintegrowana HD4000 zdecydowanie wystarczy. Dodatkowa dedykowana karta przy bardzo niskim budżecie mija się z celem 2x, ponieważ na lapku ani nie będzie grane, a nawet jeśli by była ta karta to była by mizerna ;) a tylko zwiększyła by koszt zakupu.

5. Co do HDD -> teraz chyba wszyscy wkładają 500-1000GB do "budżetowych" laptopów.
Odnośnie dysku SSD:
Ja po wymianie dysku na Cruciala mx100 zauważyłem zdecydowany wzrost wydajności ( szczególnie w grach jak i PS), jednak Ty nie będziesz tego wykorzystywać. Odnośnie 2 dysków ( hdd fabryczny i dołożenie później SSD) jest to możliwe w laptopach które fabrycznie nie mają 2 miejsc na dysk, pod warunkiem że nie korzysta się z odtwarzacza/nagrywarki DVD w laptopie, kupuje się wtedy kieszeń w miejsce nagrywarki i wkłada tam drugi dysk.

6. Odnośnie firmy, każdy ma swojego faworyta. Moim jest Lenovo. Sam posiadam G580 z i5, 4gb ramu i gt635 i nie mogę na nic narzekać. Zarówno na jakość wykonania jak i na jego pracę oraz parametry/cena. U innych producentów w jego cenie miałbym albo słabszy procek, albo słabszą grafikę.

7. Jedyne co moim zdaniem dyskwalifikuje laptopy to te tak zwane niskoprofilowe, z racji tego że słabiej odprowadzają ciepło a co za tym idzie zmniejsza się żywotność danego laptopa.

Kopalnią wiedzy jest stronka:
http://www.notebookcheck.pl/

W razie pytań pisz śmiało, postaram się pomóc.
Aktualnie eksploatowane: Lenovo P2, Redmi note 5 4/64, Honor play :-)
Na sprzedaż: brak, wszystko poszło ;-)
Zobacz moje OLX
saperq
VIP
 
Posty: 838
Dołączył(a): 8 maja 2014, o 21:36
Pochwały: 32
Telefon:: Asus Zenfone Max

Re: Tani laptop do internetu

Postprzez czynmydobro4fun » 9 lis 2014, o 10:52

Wejdz sobie lepiej na jakieś forum komputerowe lub przejrzyj recenzje na necie. Jest pełno testów lapków do 1500 zł. Ja jakiś czas temu szukałem budżetowego lapka w okolicach 1000 zł. Całkiem fajnie modele to Lenovo B590, B5400 lub seria G. Szukaj czytaj i wybierz sam. Co do ramu to trzeba się bardzo postarać żeby za 1500 zł kupić lapka z pamięcią mniejszą niż 4 GB. Oczywiście bezsens. Procek w tym segmencie tylko intel i na pewno nie bierz energooszczędnych. Kup zwykły procesor z TDP w okolicach 35W i będziesz zadowolony. Oczywiście patrz też na testy wydajnościowe. Ludziki kupują tanie, energooszczędne lapki z prockami o TDP 6-12W a później jest płacz, że komp nie daje rady na pierwszej lepszej stronce z javą. Pozatym baterie w takich lapkach z reguły mają mniej niż 3000 mAh.
czynmydobro4fun
 
Posty: 15
Dołączył(a): 29 cze 2014, o 08:57
Telefon:: huawei U8500
ROM: CyanogenMod 7.2.0

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Komputery i internet



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron