• Reklama

Tablet ok 7" z GPS, WIFI, Bluetooth - szukam

Chińskie tablety, opinie, porady, zakup

Tablet ok 7" z GPS, WIFI, Bluetooth - szukam

Postprzez fido » 14 sie 2018, o 13:58

Witam
Szukam dobrego tabletu ok 7" musi mieć GPS, WIFI, Bluetooth mile widziany modem 3G lub LTE. Chodzi mi nie zawodną pracę, dość pamięci i możliwość wgrywania innych romów i bez problemowe rootowanie.
fido
AKTYWNY
 
Posty: 323
Dołączył(a): 15 lip 2013, o 09:34
Lokalizacja: Kalisz

Reklama

Re: Tablet ok 7" z GPS, WIFI, Bluetooth - szukam

Postprzez existe » 14 sie 2018, o 15:18

ja kupilem w tym celu uzywanego google nexus 7" wersja 2013 wifi, jest tez wersja 2013 z 3G

wersja 2013 ma 2 GB pamieci i swietnie spisuje sie z IGO oraz mapami google, wgralem androida 7, ale z androidem 6 tez bylo wszystko ok
Mialem przez kilka dni rowniez wersje 2012 z 1 GB pamieci i tez sobie radzil z ww, ale trafilem na okazje z wersja 2013
z root nie ma w tych modelach najmniejszego problemu (nexus 7)

ja kupilem z tej aukcji, to sa refub wersja 2013. na liscie nie ma PL jako kraju wysylki, do PL trzeba pisac do sprzedawcy i polecam jako GPS do samochodu, za cene 200 zl masz sprzet o niebo lepszy niz jakikolwiek chinski gps w tej cenie

https://www.ebay.co.uk/itm/ASUS-NEXUS-7 ... 2749.l2649

sadze, ze sprzedawca nie jest swiadomy, ze sprzedaje wersje 2013, bo w opisie jest, ze ma 1GB pamieci, ale reszta opisu zgadza sie z wersja 2013 i jest to ta wlasnie wersja z 2GB pamieci, ale pamieci roboczej tylko 16GB, byc moze w innych egzemplarzach sa z 32, ja dostalem z 16
ja uzywac chce tylko jako GPS - wiec te parametry sa nwet na wyrost

--
a jesli to ma byc nie jako GPS do samochodu, tylko do pracy powazniejszej :-)) to niestety roznica do ww jest glownie w cenie - tak x 3 znajdzie sie cos do polecenia
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Re: Tablet ok 7" z GPS, WIFI, Bluetooth - szukam

Postprzez existe » 14 sie 2018, o 16:52

i jeszcze takie podsumowanie moje - dla szukajacych samochodowej nawigacji / car gps
nie kupujcie tego taniego szjasu z chin, nazywanej samochodowa nawigacja, jest to o wiele razy gorsze niz uzywany tablet z wifi
"spejalistyczne" gps maja kilka postawowych wad - zazwyczaj koszmarna bateria, kiepska rozdzielczosc, oraz nie nadaja sie do niczego wiecej poza wgraniem 1 mapy typu igo lub innej

jak wyzej, kupilem uzywany tablet, ma switna rozdzielczosc 1920x1200 , mozliwosc uzywania dowolnej nawigacji np igo itp, ale ponadto google map oraz darmowej offline maps and navi z play store
Ponadto, bateria trzyma znacznie dluzej, standardowy chinski gps zazwyczaj nie wiecej niz pol godziny (zazwyczaj15 minut), moj uzywany nexus - prawie 5 letni, trzyma z ciagle wlaczona nawigacja do 4 1/4 godziny, jest tez sporo lzejszy i cienszy od car gps
mocowanie w aucie praktycznie takie samo - kwestia kupna dodatkowgo uchwytu dla tableta - ja montuje na kratce wentylacyjnej, ale nie ma problemu z zamontowaniem na szybie
za tabletem sa same plusy - nawet cena - a nadaje sie do tego jakikolwiek stary tablet z gps - nawet z androidem 4.4 !

tablety nexus 7 sprawdzilem osobiscie, kilka szyuk, taki jak z ww linka - na allegro sa po 500 zl i wiecej, bo jest to ciagle tablet o dobrych parametrach

nie kupuj car gps - kup tablet z gps ! i tyle ode mnie :-))
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Re: Tablet ok 7" z GPS, WIFI, Bluetooth - szukam

Postprzez fido » 18 sie 2018, o 12:29

Ja nie szukam do nawigacji. Troche do ogladania filmow podczas lotow, you tube, internet, przegladanie poczty, przedladanie tras na wakacjach co gdzie i jak dojechac. Taki uniwersalny. Zastanawialem sie nad lenovo P8
fido
AKTYWNY
 
Posty: 323
Dołączył(a): 15 lip 2013, o 09:34
Lokalizacja: Kalisz

Re: Tablet ok 7" z GPS, WIFI, Bluetooth - szukam

Postprzez existe » 20 sie 2018, o 00:36

fido napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


no tak jak pisalem - w tej wlasnie cenie znalazles. osobiscie nie mialem z nim stycznosci, ale parametry wydaj sie ok
widze na gearbest za 140 usd
tylko czy tablet z 16 GB pamieci to ten - na lot samolotem - bez wifi ? trzeba miec swiadomosc, ze on do takich celow wymagac bedzie zewnetrznego dysku
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Re: Tablet ok 7" z GPS, WIFI, Bluetooth - szukam

Postprzez TiTuS » 27 sie 2018, o 11:12

To troche odemnie bo też ostatnio szukałem czegoś w podobnych celach.

7 calowych tabletów z dobrą specką nie znajdziesz, nie robią, teraz to głownie 8-9 i wieksze.
Windows 10 na małym ekranie to porażka, miałem X80 i stwierdziłęm że to sien ie sprawdza wiec kolejny tablet to miał być czysty android.
Wtedy na plus nie mamy procka Intela a w konskewencji dłuzej trzyma na baterii.

Zamówiłem dla siebie ALLDOCUBE Freer X9, 8,9 cala z wysoką rozdzielczością, Wifi z 5GHz, 4G/64G, śmiaga bardzo ładnie, cienki i mega wykonany jesli chodzi o detale.
Ekran rewelacja - jesli głownie bedziesz patrzył na multimedia i net to go docenisz.
Jedyna wada na chwilę obecną jakiej sie dopatrzyłem to Android 6-ka :/
Kupiony w promo za 140$.
Z twoich wymagań - nie ma GPS.

Jakby ktoś znalazł coś mniejszego i fajniejszego w śród nowości to niech da znać.
Lenovo P8 niestety 2/3GB RAM a przydałoby sie coś co ma 4.
TiTuS
 
Posty: 85
Dołączył(a): 22 sie 2014, o 16:42
Pochwały: 8
Telefon:: Mi 5s

Re: Tablet ok 7" z GPS, WIFI, Bluetooth - szukam

Postprzez fido » 27 paź 2018, o 20:56

Zakup zrobiony - kupiłem tego Lenovo P8 Plus 4G, 3GB Ram 16GB Rom. Jak na razie chodzi bardzo dobrze. Wszystko co potrzebuję do szczęścia. CO do małej pamięci nie ma problemu z karta pamięci i filmy się mieszczą. Może trochę jedyna wada to to, że dość ryzykowane jest wykonanie roota ale jak na razie nie jest mi potrzebne, chociaż może w przyszłości się skuszę TWRP już ogarnięte.
fido
AKTYWNY
 
Posty: 323
Dołączył(a): 15 lip 2013, o 09:34
Lokalizacja: Kalisz


Powrót do TABLETY



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron