• Reklama

Sportowa kamera

kamery sportowe, rejestratory jazdy, monitoring,
Dyskusje, promocje, pomoc.

Re: Sportowa kamera

Postprzez Lisek84 » 5 mar 2017, o 15:27

Sprawdziłem kartę Samsung 64GB Evo, producent deklaruje 48 MB/s natomiast moje pomiary hd tune pokazały dużo niższe wyniki. Przetestowałem inne karty nawet class4 i szybkości są kilka razy większe. Jakby tego było mało karta Samsunga powinna mieć 64GB natomiast jak widać na obrazku ma 67GB. Włożyłem kartę class4 16gb do kamery i nagrałem film około 1h30min z ustawieniem odcinków co 5min. Nagrało się praktycznie wszystko bez pierwszych minut które znikły, kurcze dlaczego? Reszta filmu w pełni nagrana, natomiast pierwszy fragment około 5 minutowy wyparował? Reasumując brak możliwości odtworzenia ostatnich nagrań wynikała z ograniczeń bądź zepsucia karty samsunga?

Obrazek
Lisek84
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4 mar 2017, o 19:45
Telefon:: Samsung

Reklama

Re: Sportowa kamera

Postprzez JDStar » 5 mar 2017, o 16:45

Jeżeli karta kupiona w Chinach to to jest odpowiedź.
Nie wiem jak teraz, ale parę lat temu Chińczycy nagminnie pompowali pojemności kart i pendrive - z 4GB robili 16GB, na takiej fałszywce da się zapisywać ale odczytywać powyżej prawdziwej pojemności już nie da rady.
Odceglanie/ożywianie telefonów. Polonizacja chińskich telefonów / ROM'ów.
Avatar użytkownika
JDStar
AKTYWNY
 
Posty: 211
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 15:43
Lokalizacja: Tomaszów Lub.
Pochwały: 20
Telefon:: Leeco Le Pro3 x722

Re: Sportowa kamera

Postprzez Lisek84 » 5 mar 2017, o 18:11

Karta kupiona ze sklepu allegro z nienaganną opinią. Weryfikuje ją teraz H2testw, zobaczymy co z tego wyjdzie. Jakie Wy macie prędkości MicroSD?
Lisek84
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4 mar 2017, o 19:45
Telefon:: Samsung

Re: Sportowa kamera

Postprzez Grech » 5 mar 2017, o 21:49

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=JVJQVuEReFM[/youtube]
Avatar użytkownika
Grech
AKTYWNY
 
Posty: 582
Dołączył(a): 22 wrz 2012, o 22:35
Lokalizacja: Miasto
Pochwały: 10

Re: Sportowa kamera

Postprzez Lisek84 » 5 mar 2017, o 22:26

Zaczyna się powoli wyjaśniać, przetestowałem samsunga H2Test2 i wszystko zgadza się z nagłym pikiem w dół na wykresie. Zamiast 64GB użyteczne jest zaledwie 15GB, stąd ta strata ostatnich nagrań. Najprawdopodobniej karta jest fake'em z Chin, będę żądał zwrotu pieniędzy od sprzedawcy z allegro. Muszę jeszcze zweryfikować kamerkę, bo również kupiłem od tego samego sprzedawcy. Czy oprócz numeru ze zdrapki na opakowaniu są jeszcze jakieś inne alternatywne metody weryfikacji oryginalności produktu?
Grech Twój film to był ostateczny gwóźdź do trumny dla tego fake'a. Czy mam żądać od sprzedawcy natychmiastowego zwrotu gotówki bez odsyłania karty? Jakby nie było złamał chyba prawo. Dla ścisłości sprzedaje to gość z zarejestrowaną DG, założę się że reszta jego produktów jej podobnej jakości.
Obrazek
Lisek84
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4 mar 2017, o 19:45
Telefon:: Samsung

Re: Sportowa kamera

Postprzez JDStar » 5 mar 2017, o 22:40

Lisek84 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


no i fu....k, dalej robią wały na pojemności.....
Odceglanie/ożywianie telefonów. Polonizacja chińskich telefonów / ROM'ów.
Avatar użytkownika
JDStar
AKTYWNY
 
Posty: 211
Dołączył(a): 3 gru 2012, o 15:43
Lokalizacja: Tomaszów Lub.
Pochwały: 20
Telefon:: Leeco Le Pro3 x722

Re: Sportowa kamera

Postprzez Frozen drugi » 6 mar 2017, o 00:35

Zwrotu natychmiast raczej nie możesz żądać bo nie mamy pewności czy sprzedawca wiedział o tym fakcie. Poinformuj go o co biega bez agresji, a jeśli jest uczciwy to wszystko wyjaśni i zwróci koszta.

JDStar napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


no i fu....k, dalej robią wały na pojemności.....


No jasne. Kolega się chwalił że kupił pendriva o pojemności 1Tb a tam było 2 Gb :mrgreen: Mina mu trochę zrzedła.
Frozen drugi
 

Re: Sportowa kamera

Postprzez Lisek84 » 6 mar 2017, o 12:00

Z tego wszystkiego nie zauważyłem że kupiłem jednak kartę od innego sprzedawcy niż kamerkę. Sprzedawca karty ma kilkanaście negatywnych i neutralnych komentarzy z czego większość dotyczy właśnie kart. Działa z dwóch kont allegro, do tego ebay. Tak sobie teraz myślę, większość pozytywnych komentarzy wynika pewnie z faktu że na pierwszy rzut oka karta nie wzburza żadnych podejrzeń. Działa, pokazuje 64GB, da się zrzucać pliki...
Lisek84
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4 mar 2017, o 19:45
Telefon:: Samsung

Re: Sportowa kamera

Postprzez avatarek » 7 mar 2017, o 19:40

Panowie, jaką polecicie tanią kamere co by na rower założyć albo wziąc ze sobą na wakacje i na plaże.
Widziałem jakiegoś ele za 130 zł. Ma to sens, czy lepiej dołozyć do ok 200 zł. Będzie wyraźny skok jakości?
Jestem kompletnym laikiem ale nieśmiało zapytam, czy 1080p-60fps jest w ogóle realne?
Da rade coś co wytrzyma 2 h nagrywania w FHD?

Kijek dostane w zestawie czy musze dokupić?
No i jaką karte pamięci do takiej kamerki kupować? W sensie firma/model/klasa
Jaki czas nagrań wejdzie na 32 a jaki na 64 gb ?
avatarek
AKTYWNY
 
Posty: 780
Dołączył(a): 25 mar 2015, o 14:44
Pochwały: 9
Telefon:: komórkowy

Re: Sportowa kamera

Postprzez piter26 » 7 mar 2017, o 23:22

W Auchan (przynajmniej u mnie nie wiem czy w całej sieci) jest promo na Forever Sc-200 za 170 zł. To klon Sj4000 za tą kasę naprawdę spoko i masz gwarancję.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
piter26
 
Posty: 86
Dołączył(a): 15 lis 2015, o 20:03
Pochwały: 8
Telefon:: MI4C

Re: Sportowa kamera

Postprzez Chomeini » 7 mar 2017, o 23:30

Ja zakupiłem tę Elephone ELE Explorer S 4K za 30$ z myślą o wykorzystaniu pod drona, na rowerek i inne tego typu. Z filmów prezentowanych na YT nie wygląda to dramatycznie, a nawet (wariant optymistyczny) fajnie, dla mnie jakość 4K nie jest potrzebna wystarczy mi FHD - a najważniejsze że w razie "zabicia" tej kamerki nie będzie mi żal wydanej kasy. Dopiero mam zamiar uczyć się latać dronem w połączeniu z filmowaniem - więc myślę że taka póki co mi wystarczy na okres nauki :-) W obecnej wersji kamerki wykorzystano matrycę Sony, niestety w połączeniu z Allwiner V3 ale liczę na nieco lepszą jakość niż OV (choć miałem tę matrycę na fonie Zopo Speed 7 Plus i robiła całkiem spoko foty). Tymczasem czekam na dostawę i podzielę się wrażyskami jak potestuję :-)
Cały czas jeszcze można ją kupić w tej cenie : http://www.elephone.hk/buy/explorer-s
Chomeini
 
Posty: 39
Dołączył(a): 5 lis 2015, o 21:55
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Telefon:: Zopo Speed 7 Plus

Re: Sportowa kamera

Postprzez avatarek » 9 mar 2017, o 02:47

Chomeini napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ta cena chyba była na okresloną ilość sztuk

piter26 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Tylko, że mi porónanie do jakiegoś sj4000 kompletnie nic nie mówi
Wiem już, że za 50 usd do kupienia jest
Ele explorer S- na nowym chipsecie ( byłza 30 usd ale ja go za tyle nigdzie nie widze...)
f60b
Eken h9

oraz sc-200 o którym ty piszesz porównując do sj-400 który kosztuje 80 USD. Skąd wiesz, że to jego klon w sensie optycznym a nie tylko wizualnym?

Tyle, że nijak nie wiem która z nich jest najlepsza i nie mam zielonego pojęcia jak się mają do sj4000
Prosił bym o bardziej wyczerpujące wyjaśnienie.
avatarek
AKTYWNY
 
Posty: 780
Dołączył(a): 25 mar 2015, o 14:44
Pochwały: 9
Telefon:: komórkowy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do kamery sportowe, rejestratory jazdy, monitoring



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości