• Reklama

Smartfony z ośmiordzeniowym procesorem MediaTek MT659X

Nowości i ciekawe propozycje z chińskiego rynku telefonów komórkowych

Smartfony z ośmiordzeniowym procesorem MediaTek MT659X

Postprzez LukC » 18 sty 2014, o 12:40

Witam

Mamy już temat "Smartfony z czterordzeniowym procesorem MediaTek MT6589" najwyższa pora na temat o nowych urządzeniach.

Na początek trochę informacji o najnowszej rodzinie SoC firmy Mediatek.

Obrazek

Nowe 8-rdzeniowe działają (podobnie jak procesory serii MT6589) na rdzeniach Cortex A7 wyprodukowanych w technologii 28nm. Każdy rdzeń może pracować z maksymalnym taktowaniem 2GHz. Jest to pierwszy układ na rynku posiadający aż 8 rdzeni A7.

Poniżej porównanie nowych układów Mediatek:

Obrazek

Zamiast SGX544 zastosowany nowe GPU - Mali450MP4 taktowane 700Mhz.
Układ MT6592 posiada wsparcie do rozdzielczości Ultra-HD 4Kx2K (z optymalizacją obrazu MiraVision™), oraz popularne kodeki H.264 jak również nowe takie jak H.265 i VP9.

Dzięki zastosowaniu technologii MediaTek ClearMotion™ do konwersji 24/30fps do 60fps możliwe jest uzyskanie większej płynności odtwarzania.

W warstwie komunikacyjnej SoC MT6592 wyposażony jest w modem dual-band (2.4 oraz 5 Ghz) 801.11n Wi-Fi, Miracast, Bluetooth, GPS oraz tuner FM.

Producenci tacy jak Lenovo, ZTE czy Huawei obecnie testują układ MT6590, który posiada wsparcie 4G TD-LTE,FDD-TE,TD-SCDMA,WCDMA oraz GSM/EDGE.

Obrazek

Układ ma także wsparcie dla kamer do 16 MP.

Możliwości układów MT659X:
Obrazek

Poniżej film przedstawiający wydajność układów MT659X

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YZHdks0-UB8[/youtube]

Podczas testów Antut 8-rdzeniowukłąd taktowany 1.7Ghz z 2GB RAM (THL T100S) uzyskał średni wynik 26,000 punktów! Przy większej optymalizacji i potencjalnie wyższym taktowaniu układy MT6592 powinny uzyskiwać wyniki sporo powyżej 30K (Obecnie przy taktowaniu 2.0Ghz uzyskano 32 606 pkt.)

Jak układ Mediatek prezentuje się w porównaniu z konkurencją ?

Obrazek

Jak widać 'budżetowe' układy Tajwańskiej firmy nie mają się czego wstydzić. Wydajnością nie ustępują znacząco 'markowy' flagowcom.

Więcej info:
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Na jakie telefony z MT659X czekacie najbardziej ?

Czego oczekujecie od nowych telefonów ?

Na ilu rdzeniach skończy się 'wyścig' producentów ? :-P

Zapraszam do dyskusji.
Obrazek
TELEFON - Xiaomi MIX 3
Avatar użytkownika
LukC
AKTYWNY
 
Posty: 577
Dołączył(a): 22 lis 2011, o 10:51
Lokalizacja: Underworld
Pochwały: 10
Telefon:: Mi Mix 3
ROM: MIUI 10

Reklama

Re: Smartfony z ośmiordzeniowym procesorem MediaTek MT659X

Postprzez marx » 18 sty 2014, o 22:57

warto dodać że całkiem duży wybór telefonów z najnowszy 8-rdzeniowym procesorem MediaTek'a ma klep geekbuying
http://promotion.geekbuying.com/promoti ... tacore0114
A co najlepsze, można je kupić ze zniżką nawet 40$ biorąc udział w konkkursie konkurs-do-wygrania-kupony-na-telefony-8-rdzeniowe-z-mtk6592-t6372.html

Zapraszam do udziału
marx
Administrator
 
Posty: 12500
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Smartfony z ośmiordzeniowym procesorem MediaTek MT659X

Postprzez eSbe » 19 sty 2014, o 01:37

Już było o tym sklepie. Marxxx proponuje zmienić podejście do usługodawcy jak i usługobiorcy. Wszyscy na tym skorzystają.
eSbe
AKTYWNY
 
Posty: 467
Dołączył(a): 22 mar 2013, o 14:32
Lokalizacja: Alie
Pochwały: 8
Telefon:: czajna

Re: Smartfony z ośmiordzeniowym procesorem MediaTek MT659X

Postprzez existe » 19 sty 2014, o 01:47

czy ktos zna smartfony 8rdzeniowe z ekranem mniej niz 5 cali ?
bo mnie sie wydaje, ze cos ze wzrostem ilosci rdzeni poszlo w gore rowniez w ekranie, jakby blizej 6, osobiscie niezbyt mi ta tendencja lezy - no ale sa zwolennicy
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Re: Smartfony z ośmiordzeniowym procesorem MediaTek MT659X

Postprzez czamarek4 » 19 sty 2014, o 10:16

W oko wpadł mi STAR N9800 do kupienia za 242$ minus 10 dolarów z konkursu , bo na 40 nie licze, to wyjdzie max 710 zł
http://www.geekbuying.com/item/Star-N98 ... 24110.html
Telefon ma rozdzielczość HD więc nie powinien przycinać jak niektóre z FHD, jedynie martwi mnie aparat który często w Star.ach jest kiepski, a przynajmniej kiedyś tak było.
czamarek4
 
Posty: 83
Dołączył(a): 26 maja 2013, o 13:09
Lokalizacja: z chin
Pochwały: 2

Re: Smartfony z ośmiordzeniowym procesorem MediaTek MT659X

Postprzez lajsta » 20 sty 2014, o 13:05

Hej
Ja, z kolei, nosze się z zamiarem kupna 8-rdzeniowca z FHD i moje typy znajdują się tutaj:
Elephone-P8 za 280$
http://www.geekbuying.com/item/Elephone ... 24047.html
i tutaj:
ZOPO ZP988 za 320$
http://www.geekbuying.com/item/ZOPO-NEX ... 24144.html

40$-owa różnica to w sumie niewiele jednak jeśli uzasadniałaby ją jakość to rozumiem, ale tak.... Czy ktoś ma możne informacje na temat jakości i i ogólnej sprawności "słoniofonów"?
Avatar użytkownika
lajsta
AKTYWNY
 
Posty: 478
Dołączył(a): 3 lut 2013, o 17:12
Lokalizacja: Teraz Polska
Pochwały: 10
Telefon:: NubiaZ7mini

Re: Smartfony z ośmiordzeniowym procesorem MediaTek MT659X

Postprzez LukC » 20 sty 2014, o 14:55

Generalnie Zopo bardziej się ceni i oferuje wyższą jakość, ale czy warto dopłacić trudno powiedzieć. Można pewnie założyć, że Elephone będzie mieć np. gorszy aparat, ale dopóki ktoś tego nie przetestuje to możemy tylko spekulować. Zawsze możesz wygrać $40 w naszym konkursie i mieć zopo w cenie Elephone :-P
Obrazek
TELEFON - Xiaomi MIX 3
Avatar użytkownika
LukC
AKTYWNY
 
Posty: 577
Dołączył(a): 22 lis 2011, o 10:51
Lokalizacja: Underworld
Pochwały: 10
Telefon:: Mi Mix 3
ROM: MIUI 10

Re: Smartfony z ośmiordzeniowym procesorem MediaTek MT659X

Postprzez lajsta » 21 sty 2014, o 20:30

Ktoś może mnie oświecić, w czym różnica miedzy tym:
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

a tym:
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Ta sama forma, te same telefony - chyba czegoś nie dowidzę. 210$ za ten telefon wydaje się już bardzo sensowną ceną
Avatar użytkownika
lajsta
AKTYWNY
 
Posty: 478
Dołączył(a): 3 lut 2013, o 17:12
Lokalizacja: Teraz Polska
Pochwały: 10
Telefon:: NubiaZ7mini

Re: Smartfony z ośmiordzeniowym procesorem MediaTek MT659X

Postprzez Kobe8 » 21 sty 2014, o 20:56

fakt dziwne bo dwaj są sprzedawcami ok, szkoda, że aż 5,7" jak dla mnie 5,5" to max, do tego nie wiadomo jaki ma aparat ;-) tu masz inny telefon jeszcze bardziej wydajny bo zamiast FullHD wyświetlacza ma HD za 199$:
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Avatar użytkownika
Kobe8
AKTYWNY
 
Posty: 428
Dołączył(a): 30 kwi 2013, o 08:26
Lokalizacja: Z NETA
Pochwały: 3
Telefon:: stacjonarny

Re: Smartfony z ośmiordzeniowym procesorem MediaTek MT659X

Postprzez lajsta » 24 sty 2014, o 16:25

Zrobiłem sobie porównanie Elephone P8 z Zopo ZP998 i ..... chyba nie warto przepłacać
Obrazek
Avatar użytkownika
lajsta
AKTYWNY
 
Posty: 478
Dołączył(a): 3 lut 2013, o 17:12
Lokalizacja: Teraz Polska
Pochwały: 10
Telefon:: NubiaZ7mini

Re: Smartfony z ośmiordzeniowym procesorem MediaTek MT659X

Postprzez rsat » 7 lut 2014, o 13:48

Zopo ma NFC
rsat
 
Posty: 31
Dołączył(a): 5 lut 2014, o 07:59
Pochwały: 3
Telefon:: lg

Re: Smartfony z ośmiordzeniowym procesorem MediaTek MT659X

Postprzez lajsta » 12 lut 2014, o 16:22

Moje myśli zaczynają się koncentrować wokół 990+. Jego wymiary wskazują, że jest oooogromny (164x83mm), aczkolwiek po przymiarkach można powiedzieć, że odpowiada wielkością tabliczce czekolady. Dużo? Dla niektórych pewnie tak. Dla mnie? No nie wiem, jest jakieś 25mm dłuższy i 13mm szerszy od mojego V987. Telefon głównie noszę w wewnętrznej kieszeni marynarki oraz w tylnej kieszeni jeansów (jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się przysiąść telefonu) więc nie robi mi to żadnej różnicy bo zarówno tu i tam się mieści -v sprawdziłem na tabliczce czekolady :-D . Istotniejszy jest w tej sytuacji dla mnie jego ciężar i grubość a te wydają się OK. Ekran - co by tu nie gadać - będzie można opisywać raczej tylko w superlatywach - w tym przypadku wielkość robi różnicę, bezapelacyjnie. Moje łapki nie są małe więc palce ogarną ekran swoim zasięgiem. Bateria? Biorąc pod uwagę moje wymagania wystarczy na co najmniej całodniowe użytkowanie a w razie problemów mam stały dostęp do prądu w pracy a w nocy i tak sprzęt ładuje się na stoliku robiąc za budzik. Ostatnio odezwał się ktoś do mnie z geek oferując rabacik - też tak mieliście? Propozycja wyglądała interesująco i zdaje się skorzystam. $300 z hakiem nie jest porażającym wydatkiem biorąc pod uwagę sprzęt podobnej klasy oficjalnie oferowany na naszym rynku (patrz SGS4, SGN3, HOX i....komuś coś jeszcze przyszło do głowy?) Jednym z ważniejszych parametrów jest 2-simowość i jakiś czas temu skusiłem się na SGGD z 5" wyświetlaczem. Nie wiem dlaczego ale Koreańczycy z Samsunga jakoś mieli problem z tym fonem - samoistne restarty, nieoczekiwane wyłączenia - generalnie porażka - zbyłem na znanym, polskim portalu i nabyłem na mało znanym chińskim najpierw V970 a potem V987. Sorry, ale w kwestii 2-SIM to było niebo a ziemia. Jedynie aparat a SGGD był trochę lepszy (może więcej niż trochę) i tego było mi zal bo dość sporo z tej funkcji korzystam. Myślę, że moja decyzja będzie właściwa - ale to się okaże - bo na razie nie ma wielu informacji na temat 990+.
Avatar użytkownika
lajsta
AKTYWNY
 
Posty: 478
Dołączył(a): 3 lut 2013, o 17:12
Lokalizacja: Teraz Polska
Pochwały: 10
Telefon:: NubiaZ7mini

Następna strona

Powrót do Nowości i warte uwagi telefony z Chin



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama
cron