• Reklama

Smartfony Elephone z 2 letnią gwarancją międzynarodową!

Nowe telefony z Chin, nowinki z chińskich fabryk, przecieki, plotki, zapowiedzi.

Smartfony Elephone z 2 letnią gwarancją międzynarodową!

Postprzez The Second Boy » 17 sie 2014, o 12:30

Każdy nas kupując telefon w chinach zdaje sobie sprawę jakim problemem jest kwestia gwarancji. Większość producentów oferuje serwis gwarancyjny wyłącznie lokalnym użytkownikom. My zaś, aby naprawić urządzenie musimy odesłać telefon najpierw pośrednikowi z chin, a on dalej zajmuje się tą sprawą, co dodatkowo wydłuża czas oczekiwania.
Obrazek
Naprzeciw oczekiwaniom użytkowników międzynarodowych wychodzi Elephone, który będzie oferować 2 letnią gwarancję. Działać to ma w ten prosty sposób wysyłamy telefon producentowi (koszty wysyłki zostaną nam zwrócone), a telefon zostanie naprawiony oraz zwrócony użytkownikowi. Dodatkowo rok po gwarancji będzie oferowany darmowy serwis urządzeń, tzn. my zapłacimy tylko za części oraz wysyłkę nie poniesiemy kosztów robocizny.

źródło:gizchina.com
Avatar użytkownika
The Second Boy
AKTYWNY
 
Posty: 268
Dołączył(a): 28 kwi 2014, o 10:58
Pochwały: 8
Telefon:: JIAYU

Reklama

Re: Smartfony Elephone z 2 letnią gwarancją międzynarodową!

Postprzez kapao0 » 17 sie 2014, o 12:58

Bardzo ładnie z ich strony! :D Czekamy na resztę!
Avatar użytkownika
kapao0
AKTYWNY
 
Posty: 399
Dołączył(a): 5 lis 2013, o 11:08
Pochwały: 10
Telefon:: OnePlus 5
ROM: OxygenOS

Re: Smartfony Elephone z 2 letnią gwarancją międzynarodową!

Postprzez marx » 17 sie 2014, o 16:02

dokładnie, było by to ogromne udogodnienie dla kupujących w Chinach i duża strata dla pośredników w Polsce
marx
Administrator
 
Posty: 12499
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Smartfony Elephone z 2 letnią gwarancją międzynarodową!

Postprzez Grech » 17 sie 2014, o 17:04

Pytanie co dokładnie obejmuje ta gwarancja. Na dodatek zawsze mogą stwierdzić jakieś zawilgocenie spowodowane przez użytkownika, używanie nieoryginalnych baterii lub coś w tym stylu. Zresztą czy jest szansa że taki typowo chiński smartfon wytrzyma 2 lata? Czy jakikolwiek smartfon wytrzyma dwa lata. A to wypadnie, a to się porysuje albo go po prostu zgubimy.
Avatar użytkownika
Grech
AKTYWNY
 
Posty: 582
Dołączył(a): 22 wrz 2012, o 22:35
Lokalizacja: Miasto
Pochwały: 10

Re: Smartfony Elephone z 2 letnią gwarancją międzynarodową!

Postprzez KingdomPL » 17 sie 2014, o 18:30

@up
Dlatego niektórzy zostają przy Noki 3310.
Ja miałem już jakieś 5 smartfonów z czego każdy po mniej więcej 6-10 miesięcy ( jeden z nich ponad 1,5 roku) i jeszcze nie zdarzyło mi się,żeby mi się zalał,rozwalił,pękła szybka lub umarł śmiercią naturalną. Trzeba po prostu wiedzieć,że o tego typu sprzęt wymaga "specjalnej opieki" ;p

Mnie bardzo cieszy taka wiadomość,gdyż zastanawiałem się nad P2000 i może inni producenci pójdą w ślady Elephone.
Avatar użytkownika
KingdomPL
AKTYWNY
 
Posty: 558
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 13:29
Pochwały: 9
Telefon:: XIAOMI REDMI 1S
ROM: MIUI V5

Re: Smartfony Elephone z 2 letnią gwarancją międzynarodową!

Postprzez VERMID » 17 sie 2014, o 18:31

Czym się różni typowo "chiński" smartfon od nie "chińskiego"?
Dlaczego niby nie wytrzymać 2 lat, co ty robisz z telefonem skoro masz takie przekonania?
A tym zgubimy to trochę pojechałeś.
VERMID
 
Posty: 58
Dołączył(a): 16 maja 2014, o 22:24
Pochwały: 1
Telefon:: SAMSUNG

Re: Smartfony Elephone z 2 letnią gwarancją międzynarodową!

Postprzez marx » 17 sie 2014, o 21:20

Mi tylko jeden chiński telfon sie zużył(wytarły klawisze), ale kosztował 20 dolarów, obecnie mam smartfona zopo prawie dwa lata i nic mu się nie dzieje, dalej wypada lepiej niż niektóre nowsze lumie z nizszymi numerami
marx
Administrator
 
Posty: 12499
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Smartfony Elephone z 2 letnią gwarancją międzynarodową!

Postprzez marc69 » 17 sie 2014, o 23:48

Hmm... Na ali tylko Goldway komunikuje o tym.
Myślę, że ta oferta gwarancyjna to tylko haczyk na klientów, aby przyciągnąć ich.
marc69
 
Posty: 71
Dołączył(a): 24 wrz 2013, o 16:00
Pochwały: 2
Telefon:: Doogee

Re: Smartfony Elephone z 2 letnią gwarancją międzynarodową!

Postprzez filozof71 » 18 sie 2014, o 01:10

marc69 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


No w handlu chodzi głownie o to, żeby przyciągnąć klienta :-) Rzeczywiście jest pytanie, czy to długofalowy projekt wykreowania jakiejś marki czy tylko chwilowy chwyt, żeby trafić kawałeczek dużego tortu jakim są smartfony. Tak na prawdę jak Ci odmówią gwarancji to nie będziesz w Chinach szukał prawnika żeby się o to sądzić.
Avatar użytkownika
filozof71
AKTYWNY
 
Posty: 776
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 05:45
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Telefon:: LeEco Le 2 Max X822
ROM: Cuoko92 18s

Re: Odp: Smartfony Elephone z 2 letnią gwarancją międzynarod

Postprzez Memciu » 18 sie 2014, o 17:06

marc69 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To można się goldiego spytać które podzespoły obowiązuje ta gwarancja, czy jest jakiś haczyk.

Wysłane z miniacza 2 przez Tapatalka :-P
Avatar użytkownika
Memciu
 
Posty: 116
Dołączył(a): 13 kwi 2014, o 21:19
Pochwały: 2
Telefon:: mini 2 :/

Re: Smartfony Elephone z 2 letnią gwarancją międzynarodową!

Postprzez marc69 » 18 sie 2014, o 20:25

Pamiętaj, że o żadnych kruczkach nikt przed sprzedażą nie poinformuje cię-to tak, jakby strzelić sobie w kolano:)
Zresztą, ta przedłużona gwarancja obejmuje tylko telefony kupione 19 sierpnia. Więc ewidentnie jest to tylko i wyłącznie akcja promocyjna, Mająca zachęcić do zakupu.
Ale nie powiem, że sam telefon nie jest ciekawą opcją zakupu:) Sprawia dobre wrażenie- jeśli chodzi o wygląd.
marc69
 
Posty: 71
Dołączył(a): 24 wrz 2013, o 16:00
Pochwały: 2
Telefon:: Doogee

Re: Smartfony Elephone z 2 letnią gwarancją międzynarodową!

Postprzez mardab » 25 lis 2015, o 21:43

Witam, odświeżę trochę temat.
Czy ktoś może z was korzystał z tej międzynarodowej gwarancji w Polsce?
W ogóle jest to jeszcze aktualne? Bo jestem chętny na kupno elephone p8000 i obawiam się o ewentualną gwarancję.
mardab
 
Posty: 18
Dołączył(a): 22 lis 2015, o 17:30
Telefon:: Redmi Note 3pro SE


Powrót do Nowości



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama
cron