• Reklama

[zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez cassis » 29 sie 2013, o 21:29

Sid napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Numeru sam nie ustala. Ma po prostu pulę numerów od poczty i może sobie sam wybrać jaki numer przypisać paczce. Niestety przez to czasami długo się czeka na pojawienie się w systemie. Ja czekałem 10 dni zanim numer paczki pojawił się na stronie do trackingu, a też zamawiałem telefon, więc byłem trochę zdenerwowany. Jeśli kupowałeś w sklepie, który ma dużo pozytywnych komentarzy, to nie powodu, abyś został oszukany. Po prostu musisz uzbroić się w cierpliwość.
cassis
 
Posty: 23
Dołączył(a): 10 cze 2013, o 12:52
Lokalizacja: dolnośląskie

Reklama

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez xpictianoc » 29 sie 2013, o 21:41

ktoś wie co oznacza ten kod:
Origin Country - Hong Kong:Tracking Consuming:0 Millisecond, Cache Time:2013/08/29 18:07:01
? Chodzi mi to ten cache time
xpictianoc
 
Posty: 121
Dołączył(a): 26 sty 2013, o 04:52
Lokalizacja: warszawa

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez frodo_83 » 30 sie 2013, o 07:27

Moja w końcu doleciała ciekawe ile teraz będę czekał na paczke ?

Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
frodo_83
AKTYWNY
 
Posty: 228
Dołączył(a): 16 sie 2013, o 16:16
Pochwały: 1

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez kelav » 30 sie 2013, o 08:06

Zależy gdzie mieszkasz, czy blisko czy daleko od Warszawy. Moja paczka przyleciała w środę wieczorem, dziś nad ranem pojawiła się w mojej miejscowości i mam nadzieję, że listonosz ją przyniesie już za kilka godzin :) Daj im ze 4-5 dni roboczych maksymalnie. W Polsce paczki są określane jako polecony priorytet, więc powinno pójść dość szybko.
kelav
 
Posty: 19
Dołączył(a): 24 sie 2013, o 13:29

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez jednorazowa_wizyta » 30 sie 2013, o 10:14

Witam wszystkich.
Chciałbym opisać jak wyglądały moje pierwsze zakupy w Aliexpress (może przyda się to niezdecydowanym).

12.08.2013 zakupiłem Android Mini PC od Shenzhen Kimdecent Technology Ltd., w "komentarzu dla sprzedającego" poprosiłem o europejską wtyczkę (dopłaciłem 4,21$ za przesyłkę przez HongKong Post Air Mail; płaciłem zwykłą kartą kredytową CitiBanku)

15.08.2013 towar został nadany; otrzymałem numer paczki (Aliexpress czekało na potwierdzenie przelewu ze swojego banku, a sprzedawca czekał na potwierdzenie od Aliexpress)

23.08.2013 paczka opuściła Hong Kong

30.08.2013 listonosz wręczył mi paczkę - opisana jako "gift" (mimo, że nie prosiłem), w dobrym stanie (delikatnie wgnieciona na jednym rogu, ale pudełko od Mini PC w idealnym stanie). Zawartość dokładnie taka jak miała być (z europejską wtyczką).

Tak więc całość trwała mniej niż 3 tygodnie, obeszło się bez żadnych vatów i ceł, a sprzedawca mnie na niczym nie przyciął.

Polecam i powodzenia.

PS Zamierzam opublikować ten post na kilku forach, z których czerpałem informację nt. zakupów w Chinach zanim się na to zdecydowałem - nie traktujcie mnie proszę z tego powodu jak spamera (po prostu jestem happy :-D ).

śledzenie przesyłek
jednorazowa_wizyta
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 sie 2013, o 10:12

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Sid » 30 sie 2013, o 10:43

Słyszałem że jeśli chodzi o aliexpress to dopóki kupujący nie potwierdzi odbioru przesyłki to sprzedawca nie dostanie kasy. Czy to na pewno jest prawda ? Co należy zrobić gdy np po 2 miesiącach od wpłaty kupujący nie dostał zamówionej przesyłki a tracking number od początku nie pokazuje żadnych komunikatów ?
Sid
AKTYWNY
 
Posty: 328
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 03:51
Pochwały: 8
Telefon:: PPTV King 7

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez raragnar » 30 sie 2013, o 10:49

Pisz do sprzedającego a jak cie zleje to klikasz open dispute w zakładce my orders.
Od momentu podania przez sprzedającego na ali tracking numberu, pojawia się licznik odliczający 60 dni, jeżeli po upłynięciu tego czasu nie klikniesz open dispute, albo nie wydłużysz czasu to sprzedający dostaje pieniądze, dlatego często nieuczciwi sprzedawcy piszą, żebyś poczekał bo wszystko jest ok albo pracują nad tym itd.
raragnar
AKTYWNY
 
Posty: 303
Dołączył(a): 12 lip 2013, o 09:41
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 9

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Sid » 30 sie 2013, o 11:11

@ raragnar A co zrobić gdy właśnie rozmawiałem ze sprzedawcą który zapewnia mnie od 2 tygodni żebym poczekał bo wszystko jest ok i że pracuje nad tym ? Miałeś już do czynienia z takim sprzedawcą ?
Sid
AKTYWNY
 
Posty: 328
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 03:51
Pochwały: 8
Telefon:: PPTV King 7

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez raragnar » 30 sie 2013, o 11:25

Masz 3 opcje:
1. czekasz cierpliwie i jeden-dwa dni przed upłynięciem 60 dni dajesz open dispute.
2. czekasz cierpliwie i jeden-dwa dni przed upłynięciem 60 dni lub kiedy chcesz klikasz Request To Extend Delivery Date, żeby dać mu jeszcze czas.
3. otwierasz spór i albo support go pogoni że wyśle w końcu, albo oddadzą ci kase. W najgorszym wypadku każą ci czekać.
Ja dopiero 2 rzeczy kupiłem na aliexpress, telefon który już dotarł i pokrowiec który jest w drodze. Oba przedmioty od tego samego sprzedawcy z 99,9% pozytywnych komentarzy, przy około 2000 transakcji. Bardzo dużo czytałem przed zakupem, niektóre tematy tutaj mające po ~stron przeczytałem całe.
Możesz podać linka do sprzedawcy albo powiedzieć ile ma komentarzy i jaki % pozytywnych? Chociaż nawet sprzedawcom z samymi pozytywami może się czasem zachcieć robić wałki to jednak dużo rzadziej niż tym którzy mają mało komentarzy i/lub stosunkowo sporo negatywów a dodatkowo mają podejrzanie niskie ceny.
raragnar
AKTYWNY
 
Posty: 303
Dołączył(a): 12 lip 2013, o 09:41
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 9

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez djclaption » 30 sie 2013, o 13:21

Zakupiłem telefon 04.08.2013 roku według statusów które od 14 dni się nie zmieniają.

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


To wychodzi ze paczka opóściła Pekin ale coś w kraju jej nie widać. :/ Jest to telefon lenovo. Licze że w następnym tygodniu przyjdzię
djclaption
 
Posty: 10
Dołączył(a): 30 sie 2013, o 13:15
Lokalizacja: Polska Wchodnia :P

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez madax1 » 30 sie 2013, o 15:29

djclaption wg strony Chińskiej 15 sierpnia jeszcze w Pekinie była. U mnie 4 paczki tak idą więc nie ma co się stresować tylko czekać.
madax1
 
Posty: 6
Dołączył(a): 9 kwi 2013, o 12:16
Lokalizacja: chrzanów

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez drago68 » 30 sie 2013, o 15:43

djclaption, madax1
U mnie tak samo jedna paczka od 21-08 leży w Pekinie, druga od 27-08 ,a trzecia -o dziwo!!! także od 27-08 pokazała się WER Warszawa!!!
Także nie ma reguły kiedy paczka dojdzie.Już pisałem, że miałem paczki wszystkie status NULL Pekin zaksięgowane w trackingu o tej samej godzinie i w tym samym dniu a potrafiły dwie zostać a trzecia przyszła.
Loteria ha,ha
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron