• Reklama

[zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez jakow » 11 lis 2013, o 20:36

colins napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Przepuszczają, bo nie są w stanie sprawdzić wszystkich paczek i niektórym się udaje.


mi Lenovo a820 zatrzymali, nawet otworzyli paczkę i przepuścili
innym razem w deklaracji podałem że w paczce jest a820 i też puścili
inna sprawa, że trzepią już puszczone paczki przez WER W-wa

wszystko UC Poznań
jakow
 
Posty: 34
Dołączył(a): 3 wrz 2013, o 17:54
Pochwały: 2

Reklama

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Swods » 11 lis 2013, o 20:38

jakow -
MIeszkasz w okolicy Poznania? Pytam, bo komuś paczka poszła na 2 strone Polski do UC.
Swods
 
Posty: 34
Dołączył(a): 1 lis 2013, o 15:13
Pochwały: 2
Telefon:: samsung

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Kondzio21 » 11 lis 2013, o 20:39

Niech mi ktoś powie jaki będzie następny status i kiedy mniej więcej się pojawi - http://www.flytexpress.com/Tracking/New ... 1311060001
Kondzio21
 
Posty: 15
Dołączył(a): 11 lis 2013, o 17:27
Telefon:: Samsung

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez colins » 11 lis 2013, o 21:08

jakow napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Z tego co ludzie tutaj piszą i patrząc po moim przykładzie, można zauważyć, że w ostatnim czasie przesyłki są zatrzymywane na ostatnim punkcie celnym przed doręczeniem do adresata. Tym sposobem osobnik mieszkający na zachodzie naszego pięknego acz dziwnego kraju (przykładowo ja :-P) obserwuje swoją paczuszkę i widzi, że przyleciała ona właśnie do WER Warszawa, a za chwilę z wypiekami na twarzy zauważa, że paczka została wysłana dalej. Cały szczęśliwy sądzi, że podatek go ominął. Jednak nic z tych rzeczy, bo przesyłka trafia do kolejnej sortowni (WER Komorniki) i dopiero tu decydują o jej dalszym losie. Potem pojawia się kolejny status przesyłki czyli WER Komorniki melduje, że wysłało przesyłkę. Przykładowy osobnik z regionu zachodniego ściąga wtedy pampersa i z triumfem na twarzy zapala faję sądząc jaki to on macho, bo udało mu się wykiwać fiskusa. Niestety za kolejną godzinkę pojawia się następny status w śledzeniu - nadejście przesyłki UP Poznań 2 i zatrzymanie przesyłki w cle.
Ops, chyba za wcześnie zdjęliśmy pampersa. :mrgreen:
I z tego co zaobserwowałem analogicznie jest z innymi regionami czyli ktoś ze Śląska ma paczkę puszczoną przez WER Warszawa, a zatrzymuje mu i dowala podatek WER Zabrze. Znowu paczka innej osoby z północy zostaje puszczona przez Warszawkę, a zatrzymuje ją WER Pruszcz Gdański, itp. itd.
Niech więc uważają się za podwójnych szczęściarzy ci, którym paczki doszły bez podatku, bo jak widać system jest coraz szczelniejszy i zdarza się, że potrafią nawet w ogóle przesyłki nie wpuścić do naszego obszaru celnego.
Ostatnio edytowano 11 lis 2013, o 21:23 przez colins, łącznie edytowano 1 raz
colins
 
Posty: 64
Dołączył(a): 9 lis 2013, o 17:17
Pochwały: 5
Telefon:: Lenovo A820

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez sansai » 11 lis 2013, o 21:19

a czy przypadkiem CE nie dotyczy tylko urządzenia podłączonego do prądu?? W wypadku tel komórkowego takowy certyfikat powinna miec chyba tylko ładowarka. No chyba że certyfikaty pokręciłem.
sansai
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9 paź 2013, o 13:42
Telefon:: samsung

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez raragnar » 11 lis 2013, o 21:32

Pokręciłeś certyfikaty, każde urządzenie elektryczne musi mieć ten certyfikat, zapewnia on że dane urządzenie nie zakłóca pracy innych urządzeń elektrycznych.
raragnar
AKTYWNY
 
Posty: 303
Dołączył(a): 12 lip 2013, o 09:41
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 9

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Miker » 11 lis 2013, o 22:46

A nie wystarczy naklejka na telefonie i jakiś lipny CE w PDF ściągnięty z neta?

Wiem że w motoryzacji to przeginka z tymi CE, dużo sprowadzają części samochodowych i sprawdzają na celnym tylko czy jest CE ale nikt się w to dokładnie nie wgryza (nawet na stronie chińskich producentów / pośredników są lipne CE, bo jak sprawdzałem potem a TUV Netherlands, TUV NORD, TUV SUD to nic sie nie pokrywa...)

W komórkach jestem laikiem, ale przecież jakoś sprowadzają i jeszcze WPROWADZAJĄ do obrotu na rynek UE, można nawet kupić na firmę otrzymując Fakturę VAT 23% czyli telefony są po odprawie celnej: może to takie sklepy trzeba zaatakować żeby dali nam CE w PDF i gdzieś na forum to umieścić?

przykład:
http://sklep.swiatandroid.pl/product_in ... cts_id=107
Miker
 
Posty: 13
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 10:26
Telefon:: N52, Lumia 710

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez goovcik » 12 lis 2013, o 01:02

Miker napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Fajnie by było gdyby udostępnili, ale obawiam się (o ile oni w ogóle mają te certyfikaty), że to marzenie ściętej głowy :( ułatwiac konkurencji nie będą a każdy kto sam sobie ściągnie tel do PL takową dla nich jest.
goovcik
 
Posty: 50
Dołączył(a): 25 paź 2013, o 00:10
Lokalizacja: GD
Pochwały: 2
Telefon:: Utime U100
ROM: 4.2.2

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Krzy$ » 12 lis 2013, o 07:57

Telefon poleżał 2 dni w Warszawie, wczoraj ją łaskawie opuścił i trafił do WER Zabrza, a dziś rano już leży na poczcie, szczęśliwie omijając Urząd Celny.
Paczka z A820 od Chinatronika, który widząc że paczka jest w Polsce, pisze aby zrozumieć że są problemy z wysyłką, a SP przez to że tylko ona obsługuje telefony z bateriami, po prostu nie wyrabia.
Krzy$
AKTYWNY
 
Posty: 302
Dołączył(a): 18 paź 2013, o 14:22
Pochwały: 5
Telefon:: oneplus3
ROM: stock

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez cj_clon » 12 lis 2013, o 08:40

Cześć założyłem swojemu Chińskiemu sprzedawcy spór, dlaczego? Cały czas w statusie mam że paczka pomyka do Rosji, wersja sporu ostatni wariant, czyli żądam zwrotu 100% poniesionych kosztów, ponieżej to co mi odpisał sprzedawca.

Hello friend,we send to you followed your address and you can checked on our shipping system.(See the picture)And I had call the shipping staff,he explain that there maybe write RU in system but the address send still to Poland.So could you still wait someday and try to contact with the location post,any lost,we will responsibility.Thanks.

Teraz w spoże mam 11 dni kalendarzowych i mam opcję accept, cancel dispute, modify, escalate dispute.
Z tego co kojarze po English, to z wiadomości wynika że paczka napewno leci do PL, i karze sprawdzać mi na poczcie, sprawdziłem nie ma, innego sposobu jak namierzyć paczkę też nie ma.
Załączony trac z paczki poniżej. Podpowiedzcie co mam teraz zrobić??

[img]
pl1042964640_190722fa-16dd-4c9a-8168-7701aca2b03f.JPG
[/img]

Proszę o pomoc...
Załączniki
pl1042964640_190722fa-16dd-4c9a-8168-7701aca2b03f.JPG
pl1042964640_190722fa-16dd-4c9a-8168-7701aca2b03f.JPG (69.23 KiB) Przeglądane 874 razy
cj_clon
 
Posty: 18
Dołączył(a): 5 lis 2013, o 20:20
Telefon:: samsung

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez fake4r » 12 lis 2013, o 08:59

Masz teraz status despatched więc poczekaj jeszcze kilka dni aż przesyłka "wyląduje" i sprawdzisz w trackingu czy przyleciała do PL czy RU.
Wtedy będziesz działał dalej, być może jest to błąd i sprzedawca ma rację, ale oczywiście może być też na odwrót.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez jobiman » 12 lis 2013, o 09:13

Ja miałem podobnie, z tym, że tracking pokazywał Holandię. Paczka z końca sierpnia nie dotarła do dzisiaj, sprzedawca przesłał skan nadania z prawidłowym adresatem, dowiadywał się na CP - niby wszystko miało być OK, ale towar nie doszedł i otrzymałem zwrot kasy.
jobiman
 
Posty: 55
Dołączył(a): 18 paź 2013, o 15:10
Pochwały: 3
Telefon:: NEKEN N6
ROM: 4.2

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron