• Reklama

[zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez clorox » 13 paź 2017, o 22:16

Słowa klucze: Sellers shipping method.

Autor postu otrzymał pochwałę
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Reklama

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Tommi » 13 paź 2017, o 22:29

O ile dobrze pamiętam to ktoś na tym forum pisał że na ten yanwen trzeba czekać 3-4 tygodnie po pojawieniu się statusu o dostarczeniu do PL. Tak więc nie ma się co załamywać tylko cierpliwie czekać :) W przypadku tego przewoźnika byłem na to przygotowany bardziej niż na to, że okaże się iż szwedzka poczta wcale nie jest szybsza od tych Turków [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Tommi
AKTYWNY
 
Posty: 303
Dołączył(a): 15 lut 2015, o 23:20
Pochwały: 3
Telefon:: Mi6
ROM: xiaomi.eu

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Maximus2 » 13 paź 2017, o 22:30

Ok, dziękuje za odpowiedzi. Cierpliwie pozostaje czekać
Maximus2
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 paź 2017, o 20:10
Telefon:: samsung

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez clorox » 13 paź 2017, o 22:34

Szwedzka nie taka zła w 30 dniach się zwykle mieszczą. Poza tym jak zamawiasz z Ali baterie do telefonu czy inne Li-iony to idą szwedzką, bo nie maja tak restrykcyjnych przepisów jak inne poczty EU. Post NL potrafi zwrócić przesyłkę z akku do nadawcy.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez wojko6 » 13 paź 2017, o 22:35

Strona 2366 tam pisze odnośnie Yanwen.
wojko6
 
Posty: 31
Dołączył(a): 10 lip 2017, o 12:05
Telefon:: Lumia 535

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Maximus2 » 13 paź 2017, o 22:51

Gdzieś doczytałem, że statut przybycia do PL przy wysyłce Yanwen nie ma nic wspólnego z rzeczywistością i jest generowany automatycznie na podstawie szacunkowego czasu dostawy. Muszę większą uwagę następnym razem zwracać przy zakupach i omijać Yanwen Air Mail
Maximus2
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 paź 2017, o 20:10
Telefon:: samsung

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez clorox » 13 paź 2017, o 23:47

Sellers shipping method again...
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez złysen » 14 paź 2017, o 13:16

Mam 8 przesyłek ze statusem Arrived at destination country 20.09. Już ponad 3 tygodnie wiszą w Polsce, koszmar. Ja rozumiem jedna, dwie, ale 8? Większość to small packet plus. wysyłka z Chin trwa krócej niż "obróbka" poczty polskiej. WTF?
złysen
 
Posty: 41
Dołączył(a): 10 paź 2017, o 12:34
Telefon:: Nokia

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez marcoos1 » 14 paź 2017, o 14:06

Zastanawiam się czego oczekujesz po tym poście? Że ktoś na poczcie to przeczyta i szybciej dostaniesz paczki? Czy napisanie, że czekasz na 8 paczek coś zmieni?
Ludzie po wysłaniu paczki nie macie wpływu na to kiedy dostaniecie towar. Niepotrzebnie tylko sprawdzacie trackingi i się denerwujecie, że to tyle trwa. Zajmijcie się czymś pożytecznym lub jakimiś głupotami a będziecie zdrowsi
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Alyaa » 14 paź 2017, o 14:43

Przecież to przesyłki nierejestrowana to tracking jest często tylko wyliczony, a gdzie rzeczywiście są to nie wiadomo.

Autor postu otrzymał pochwałę
Alyaa
AKTYWNY
 
Posty: 247
Dołączył(a): 6 lut 2017, o 17:47
Pochwały: 7
Telefon:: Oukitel K6000 PRO

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez adminekPL » 14 paź 2017, o 21:50

złysen napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


1. Small packet plus ze statusem Arrived at destination country?! Nigdy się z tym nie spotkałem. Jesteś pewien, że właśnie takim rodzajem przesyłki poszło? Ja jestem niemal na 100% pewien, że innym, jeśli masz taki status (obstawiam pocztę turecką za pośrednictwem Yanwen).

2. Skąd wiesz, ile trwa obróbka Poczty Polskiej? Moje obserwacje są takie, że obsługa przesyłki dla poczty zajmuje przy nierejestrowanych 1-3 dni. Jak chcesz sprawdzić, ile dokładnie czasu idzie list ze stolicy do Ciebie, kup coś z nierejestrowaną przesyłką od warszawiaka na allegro. Jak otrzymasz, rzuć okiem na datę na stemplu i wszystko stanie się jasne w tym zakresie. Pozostały czas od przyjęcia przez WER W-wa do czasu otrzymania przez ciebie to obsługa przesyłki przez służby Krajowej Administracji Skarbowej.

3. Ostatnio dostałem drobną przesyłkę wysłaną za pośrednictwem yanwena, która status "Arrived at destination country" miała w połowie sierpnia br. Zważywszy na statystyki widoczne na Alipaczce, wcale mnie to nie dziwi.
Avatar użytkownika
adminekPL
 
Posty: 140
Dołączył(a): 4 sty 2017, o 14:02
Pochwały: 14
Telefon:: nie mam

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez eXclusive » 14 paź 2017, o 22:10

mam sobie taki oto numer LF038834653CN, strasznie długo to coś idzie, zdążyło zniknąć w normalnym śledzeniu PP
jakieś doświadczenia z tym przewoźnikiem?

ps. paczka idzie te 36 dni od ostatniego statusu
eXclusive
 
Posty: 53
Dołączył(a): 30 maja 2014, o 15:37
Pochwały: 1
Telefon:: NOKLA

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama