• Reklama

[zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez noman1 » 7 gru 2016, o 23:32

Dziwne to, listy zwykłą, darmową pocztą np. singapurską czy china post, potrafią w 8-10 dni dochodzić , a tu niby kurier i trwa to tygodniami.
noman1
 
Posty: 168
Dołączył(a): 28 gru 2013, o 21:53
Pochwały: 22
Telefon:: MI MIX 2

Reklama

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Drapichrust » 7 gru 2016, o 23:40

noman1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Może mają zatrzęsienie w związku z ilością zamówień? Chyba, że nie aktualizują statusu przesyłki. Co do reszty masz racje, Inne przesyłki szybko dochodzą.
Drapichrust
 
Posty: 15
Dołączył(a): 3 mar 2015, o 22:08
Telefon:: Sony M

Re: Drony

Postprzez Follow » 8 gru 2016, o 00:12

marcoos1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Kurierem czy darmowa przesyłką? Z magazynu EU czy CN?
Kurierem jest szansa.
Budżetowo też, ale bliska zeru, bo już słyszałem jak poczta polska mówiła, by paczki wysyłać wcześniej, bo mają natłok i mogą nie zdążyć.



Tylko z CN, płatna 16$ dość sporo. Już się wtedy opłaca w Polsce bardziej kupić. Ale rozumiem, że mała, no 15-30 dni roboczych... A zostało 12 :D
Follow
 
Posty: 0
Dołączył(a): 7 gru 2016, o 17:57
Telefon:: LG

Re: Paczka leży w Roissy CDG FR 7 dzień

Postprzez TheStig » 8 gru 2016, o 00:22

seler napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!




Jedna z moich przesyłek z Goldwaya dziś opuszcza francje. Nadana w chinach 02.12, 03.12 była już na Roissy i te 4 dni tam przeleżała do dzisiaj. Druga o dziwo nadana w tym samym czasie, tym samym samolotem przyleciała na Roissy, ale jeszcze go nie opuściła. Taka zagadka.
TheStig
 
Posty: 0
Dołączył(a): 8 gru 2016, o 00:14
Telefon:: Galaxy S5

Re: Paczka leży w Roissy CDG FR 7 dzień

Postprzez seler » 8 gru 2016, o 10:52

nopenop napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dziwne, mwm identyczne godziny jak Ty.
seler
 
Posty: 0
Dołączył(a): 7 gru 2016, o 22:50
Telefon:: LG

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez skartabel » 8 gru 2016, o 12:19

kosmogator napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dobrze myślisz. Nie masz do tej przesyłki drugiego numeru (tylko cyfry)? Bo wczoraj nie wzięli jakiegoś worka do samolotu (jedna z moich przesyłek w nim była) a że etykiety wygenerowali nam tego samego dnia, Twoja też tam mogła być. Skutkuje to statusem typu:

[CHANGCHUN CITY]【CHANGCHUN CITY】 Failure to give to the airline 【Reason:Security hold】
2016-12-06 15:43:00 [GMT+8]

na Cainiao. SF Express naturalnie zgodnie z ogólnoświatową tradycją nie jest skłonny udostępniać statusów rozszerzonych.

Nie jest to niestety dobra wiadomość. Może oznaczac 7 dni dodatkowego czekania na lotnisku, co jest zdarzeniem najbardziej prawdopodobnym. Wersja optymistyczna to tylko 2 dni dodatkowego oczekiwania, a skrajnie pesymistyczna to naturalnie cofnięcie wszystkich przesyłek z tego worka (jezeli np. zostało to pozalewane jakimiś chemikaliami).


Dzięki, w końcu jakieś sensowniejsze info o mojej paczce, o ile miała leciec samolotem a nie plynać statkiem. mam nadzieje ze do swiąt bedzie paczka i to z tym towarem ktory zamowilem
skartabel
 
Posty: 0
Dołączył(a): 1 gru 2016, o 13:06
Telefon:: sajsung

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez pidey » 8 gru 2016, o 13:36

Z okazji "BLACK FRIDAY" zrobiłem zakup kilkunastu różnych przedmiotów na Ali i o dziwo do tej pory po 3 tygodniach jako pierwsze dotarły 3 przesyłki nierejestrowane a pozostałe rejestrowane albo widać w trackingu że wyszły z Chin albo że dotarły do Europy lub Polski i na tym stop. Nawet nie dochodzi do WER.
Po tym listopadowym chaosie chyba wszyscy przewoźnicy mają mega obsuwę i większość towaru stoi na sortowniach w różnych częściach świata.
Np. taki "kwiatek" http://emonitoring.poczta-polska.pl/?numer=RQ050837499MY# albo jeszcze wcześniejsze, które utknęło gdzieś nie wiadomo gdzie http://global.cainiao.com/detail.htm?mailNoList=LP00062049648294&spm=a3708.7860688.0.d01
Spokojnie trzeba czekać, trochę wyrozumiałości, chociaż aż takiego opóźnienia się nie spodziewałem.
Avatar użytkownika
pidey
 
Posty: 36
Dołączył(a): 16 lip 2016, o 22:53
Pochwały: 2
Telefon:: Xiaomi MI-4C 3/32
ROM: 7.0

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez marcoos1 » 8 gru 2016, o 13:49

Ludzie o jakich opóźnieniach piszecie?
Zwykłe paczki (nie kurier i nie express) jak dojdą w 2 miesiące to znaczy, że nie ma żadnych opóźnień. Ale też nie ma co płakać jak dojdą poniżej 80 dni (święta i zwiększony ruch także po 11.11).
Nie minął jeszcze miesiąc od paczek z 11.11 a tym bardziej tych z black friday lub cyber monday itd

Pamiętajcie, że paczki z 11.11 jak dojdą w styczniu 2017 to nie ma w tym nic dziwnego i to nie jest opóźnienie.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez pidey » 8 gru 2016, o 14:07

OK, sorki za przejęzyczenie, nie chodziło mi o opóźnienie ale swego rodzaju "zator" związany mega ilością przesyłek po 11.11.
To nie mój pierwszy zakup w Chinach i zwykle otrzymywałem przesyłki w ciągu ok 30 dni. Rozumiem że to nie gwarancja dostawy w tyle a tyle dni, ale naturalnie człowiek zaczyna niecierpliwie się rozglądać za przesyłką po upływie jakiego terminu.
Napisałem swój post wyżej tylko w celu "pocieszenia" oczekujących a kol. @marcoos1 złapał mnie za słowo i zbeształ z błotem.
Sam napisałem ... czekać ... i wyrozumiałości, a dostałem wiadro pomyj.
Ale nie płaczę i cierpliwie czekam.
Avatar użytkownika
pidey
 
Posty: 36
Dołączył(a): 16 lip 2016, o 22:53
Pochwały: 2
Telefon:: Xiaomi MI-4C 3/32
ROM: 7.0

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez noman1 » 8 gru 2016, o 14:35

A tam gadanie, od wielu lat (ok 5, ponad 50 przesyłek) zamawiam z mało znanego tutaj sklepu (FastTech), przesyłki Singapure Post czy China Post czy inne, rejestrowane airmail, zawsze dochodziły w max 3 tygodnie, zdarzało się nie raz, że po 8-10 dniach miałem u siebie.
Po prostu większość sklepów na ali ma w głębokim poważaniu klientów i wysyłają przesyłki z kosmicznymi poślizgami w dodatku najgorszymi przewoźnikami.
A wysyłka bez VATowa "niby kurierem" to już kpina, gdzie po opłaceniu "normalnego" kuriera idzie 5-10 dni max.
Ostatnio edytowano 8 gru 2016, o 14:38 przez noman1, łącznie edytowano 1 raz
noman1
 
Posty: 168
Dołączył(a): 28 gru 2013, o 21:53
Pochwały: 22
Telefon:: MI MIX 2

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez kosmogator » 8 gru 2016, o 14:38

Zawsze w max trzy tygodnie? Kłamczuszek. :D

SG Post mogłeś mieć farta, bo czasami faktycznie się mieszczą poniżej 21 dni, szczególnie jak nadanie jest w miejscowości z bramką wysyłkową, to i 10 dni jest możliwe. CN Post = nie ma takiej opcji. A możliwość zdjęcia ryzyka VAT w zamian za ryczałt to akurat jedno z najlepszych osiągnięć, przynajmniej na obecnych warunkach.
Ostatnio edytowano 8 gru 2016, o 14:44 przez kosmogator, łącznie edytowano 1 raz
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
What goes around, comes around.
Avatar użytkownika
kosmogator
 
Posty: 196
Dołączył(a): 22 lis 2015, o 14:17
Pochwały: 24
Telefon:: Samsung

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez noman1 » 8 gru 2016, o 14:44

kosmogator napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Tak głównie SG, HK, czasem ChP czasem Malezja, SE ( po problemach z LI-Ion) ........... na pewno nigdy nie było powyżej 60 dni , nie mówiąc o 80.
SG to nie fart, ale standard, 8-14 dni, chyba że WER W-wa ma focha, ale ciężko winić za to sprzedawcę.

Chodziło mi o to że od dobrego sprzedawcy mamy szybko, nie spotkałem takiego na ali... jeszcze.
noman1
 
Posty: 168
Dołączył(a): 28 gru 2013, o 21:53
Pochwały: 22
Telefon:: MI MIX 2

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron