• Reklama

Sens kupowania telefonów z Chin - jakość i gwarancja?

Tematy dotyczące wszystkich telefonów, sieci, operatorów, bateri itp..

Sens kupowania telefonów z Chin - jakość i gwarancja?

Postprzez petersett » 4 lis 2016, o 21:33

Być może już wątek taki był, jeśli tak to przepraszam. Skuszony cenami rzędu 400-600 złotych za telefon kupiłem już 3 razy telefony z Chin. Raz był to CUBOT, drugi raz UHANS, trzeci raz HOMTOM. Do tego w ręce miałem też UMI, który oddałem.

Pierwszy się rozwalił, upadek na ziemię roztrzaskał wspaniałe hartowane szkło, co to miało być super mocne.
Drugi działał, niestety prócz głośnika, producent (jestem dziennikarzem i być może dlatego) wysłał mi drugi egzemplarz, tam też ten sam problem. Po prostu produkują telefony z zepsutym szumiącym głośnikiem.
Trzeci HOMTOM działa, ale psuje się dotyk, momentami - prawdopodobnie chodzi o ciemność lub jakiś układ światła - sam "naciska" pewien punkt na ekranie, przez co z telefonem trzeba walczyć, aby nie zaczął sam dzwonić.

Podsumowanie.

Zastanawiam się czy warto w ogóle bawić się w chińskie telefony. Jaki błąd popełniam? Kupuję nie ten całkiem najtańsze, ale te ze średniej półki. No bo przecież są też te za mniej niż 100 dolarów. Ja kupiłem za 150-180.

Jedyna odpowiedź to chyba skąpstwo, które nie popłaca. Zwiedziony modą i ciekawą paletą wyboru postanowiłem bawić się w te chińskie telefony, ale być może powinienem zrezygnować. Problem polega na tym, że wszędzie tylko widzę te Samsungi, LG u wszystkich i ja naprawdę lubię chińską myśl techniczną - oferujemy NIBY to samo, ale taniej.

Niestety niby robi wg mnie różnicę. Można mówić, że miałem pecha, nie sądze.

Następny telefon jaki kupię? Nie wiem, ale chyba poczekam na czasy gdzie który PORZĄDNY telefon z Chin będzie tutaj miał porządną gwarancję w Polsce, bo ta chińska jest nic nie warta, a rozstawanie się na 3 miesiące z telefonem, płacenie za paczkę, a potem jeszcze podatek od tego zwróconego naprawionego telefonu to dla mnie nie jest gwarancja.

Samsung Galaxy S2, który lata temu miałem był niezniszczalny, do tego BEZAWARYJNY. Robił zdjęcia i filmy 8 razy lepsze niż wszystkie chińczyki, które miałem, a jest o 5-6 lat starszym modelem. No tak, ale to wtedy był flagowiec, który wziąłem z drogim abonamentem. Teraz nie stać mnie na taki. Co zatem robić? Pozostaje kupować te średniopółkowce po 700-900 złotych w Polsce, które są na gwarancji i pozegnać się z myślą, że można mieć za połowę tej sumy coś o podobnej jakości i niezawodności.

Chętnie posłucham Waszych opinii.
petersett
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 paź 2015, o 17:08
Telefon:: LG G2 MINI

Reklama

Re: Sens kupowania telefonów z Chin - jakość i gwarancja?

Postprzez KarlosW » 4 lis 2016, o 21:40

1. Tylko sprawdzone marki.
2. Z Polski pewniejsze mimo wszystko, jednak cena różnicę robi..
3. Też czasami się zastanawiam nad tym całym szmelcem z Chin, jednak to po części choroba..
Avatar użytkownika
KarlosW
VIP
 
Posty: 2124
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 20:06
Lokalizacja: PL
Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Re: Sens kupowania telefonów z Chin - jakość i gwarancja?

Postprzez Quis » 4 lis 2016, o 21:46

"Raz był to CUBOT, drugi raz UHANS, trzeci raz HOMTOM."
Serio?
Za 150-180$ można kupić porządny telefon Xiaomi/LeEco/Meizu. Ty zamówiłeś badziewie mało popularnych marek i dziwisz się że są kiepskiej jakości?

Autor postu otrzymał pochwałę
Quis
VIP
 
Posty: 812
Dołączył(a): 18 lip 2013, o 10:50
Pochwały: 29

Re: Sens kupowania telefonów z Chin - jakość i gwarancja?

Postprzez Rafal1435 » 4 lis 2016, o 21:47

Kupujesz syfy to co się dziwisz...
Rafal1435
AKTYWNY
 
Posty: 599
Dołączył(a): 25 lip 2014, o 13:19
Pochwały: 22
Telefon:: Elephone P9000

Re: Sens kupowania telefonów z Chin - jakość i gwarancja?

Postprzez petersett » 4 lis 2016, o 21:55

Quis napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


ok, tamten Samsung Galaxy s2 co go tak przywołuję to działa do dziś (to już 5 lat), czy telefony tych marek, które podałeś to jest rzeczywista jakość?
petersett
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 paź 2015, o 17:08
Telefon:: LG G2 MINI

Re: Sens kupowania telefonów z Chin - jakość i gwarancja?

Postprzez Niejeden z nas » 4 lis 2016, o 22:20

W 2013 roku kupiłem Xiaomi Mi2S. Katowałem go rok. Potem katowała go moja żona a teraz od ponad roku córka. Przeżył wzloty i upadki w dosłownym tego słowa znaczeniu. Dzis gdy go biorę do ręki nie widzę szajsu. To świetny telefon !
Córka w międzyczasie wykończyła thl 100 i jiayu g2s..
Porządny sprzęt to podstawa.
Ale co do jakości zdjęć i filmów to muszę się zgodzić ale nie jest to różnica kosmiczna.
jedno Wam powiem: życie idioty to nie bułka z masłem..
Niejeden z nas
AKTYWNY
 
Posty: 344
Dołączył(a): 27 cze 2013, o 14:04
Lokalizacja: Pszczyna
Pochwały: 5
Telefon:: Xiaomi Mi4
ROM: DEV

Re: Sens kupowania telefonów z Chin - jakość i gwarancja?

Postprzez szymi » 4 lis 2016, o 22:27

petersett napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

XD
tak z ciekawości, jak wybierałeś te telefony? jakieś kryteria czy losowałeś :D
szymi
AKTYWNY
 
Posty: 773
Dołączył(a): 6 cze 2014, o 21:13
Pochwały: 69
Telefon:: Vernee Thor

Re: Sens kupowania telefonów z Chin - jakość i gwarancja?

Postprzez Rafal1435 » 4 lis 2016, o 22:38

szymi napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

XD
tak z ciekawości, jak wybierałeś te telefony? jakieś kryteria czy losowałeś :D

sądząc po tym co wybrał to jedyne "kryterium" to było chybił trafił na Aliexpress
Rafal1435
AKTYWNY
 
Posty: 599
Dołączył(a): 25 lip 2014, o 13:19
Pochwały: 22
Telefon:: Elephone P9000

Re: Sens kupowania telefonów z Chin - jakość i gwarancja?

Postprzez szymi » 4 lis 2016, o 22:51

Rafal1435 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

XD
tak z ciekawości, jak wybierałeś te telefony? jakieś kryteria czy losowałeś :D

sądząc po tym co wybrał to jedyne "kryterium" to było chybił trafił na Aliexpress

no nie wiem, jeżeli faktycznie miał budżet 180$ i kupował takie rzeczy to faktycznie szczęścia w grach losowych to on nie ma :mrgreen: przecież to trzeba się postarać żeby takie rarytasy ustrzelić za taki $
szymi
AKTYWNY
 
Posty: 773
Dołączył(a): 6 cze 2014, o 21:13
Pochwały: 69
Telefon:: Vernee Thor
Góra

Re: Sens kupowania telefonów z Chin - jakość i gwarancja?

Postprzez ra-vau » 4 lis 2016, o 23:23

Az wszedlem z ciekawosci, czy to troll, czy ktos żarty sobie robi...

Marki 'egzotyczne' sa specyficzne.
Jednakże kupujac:
Xiaomi, meizu, leeco, lenovo, nubia, oppo, oneplus, zte,...... itd trudno naciac sie na badziew. Firmy te wypuszczaja dobre konstrukcje, w różnych przedziałach cenowych.

Ty kupiles za duze pieniądze badziewie. Kupno homtomow, umi, uhans i innych tworow ma sens gdy dajemy 40-70$. Na dzien dzisiejszy nawet za 100 juz kupuje sie xiaomi mi4c, redmi 3s,czy meizu m3 mini, ktore zmiataja te twory telefonopodobne.
LeEco :)
Avatar użytkownika
ra-vau
NewsMan
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 9 lut 2013, o 17:26
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 114
Telefon:: V967S

Re: Sens kupowania telefonów z Chin - jakość i gwarancja?

Postprzez tpawel » 5 lis 2016, o 00:28

ra-vau jak zwykle celnie.
Chciałoby się cos dodać ale nie bardzo jest co.
Może chociaż dobrze że w końcu zapytał i dotrze to do niego że kupił badziew.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Sens kupowania telefonów z Chin - jakość i gwarancja?

Postprzez yzedef » 5 lis 2016, o 02:40

Też od kilku lat kupuję Chinole i grubo ponad 10 różnych modeli przewinęło się przez moje ręce. Wnioski mam dokładnie takie same jak koledzy wyżej, z egzotycznych marek (w sumie to aż tak egzotyczne one nie są) miałem Zopo (żona zbiła wyświetlacz i przy okazji padł głośnik), Blackview (fabrycznie przyszedł z wadliwym aparatem zawieszającym telefon (po odesłaniu chinczyk oddal kasę) oraz Leagoo (leży w szafie jako awaryjny backup aczkolwiek po roku rom sfiksował i ma notoryczny drenaż baterii nawet w nocy, ładowanie wystarcza na około 12h). Reszta przeze mnie używanych to: Lenovo; Meizu; Oneplus One i Xiaomi. Żadnych problemów z nimi i dalej będę robił zakupy flagowców w Chinach. Żonka ma już drugi rok Xiaomi Note 2 kupiony dawno temu za 120 USD, za cholere nie mogę jej namówić na wymianę na coś innego taka jest zadowolona... jedynie zmieniamy obudowy co jakiś czas :).
Co do Samsunga to zobacz mój wpis obok, telefon służbowy, nówka z fabryki S6 Edge i uwalona płyta głowna w dodatku Samsung chce go naprawiać i mam jazdy z nimi tak więc nie piej do tej marki aż tak bardzo bo telefon za ponad 2 tysie a gorszy od tych twoich krzaków no name z Chin bo one przynajmniej trochę podziałały :)
yzedef
 
Posty: 116
Dołączył(a): 6 sty 2014, o 20:19
Pochwały: 5
Telefon:: Xiaomi

Następna strona

Powrót do Dyskusje ogólne o telefonach



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron