• Reklama

Rower elektryczny, który wybrać

Rozmowy na wszystkie tematy

Rower elektryczny, który wybrać

Postprzez marx » 3 gru 2020, o 10:38

Chcę żonie kupić rower elektryczny, wstępnie wybrałem dwa modele i nie wiem który z nich będzie lepszy. Obydwa mają centralne napędy.

Elektryczny rower miejski - damka, Samsung 454Wh
Cena: 3999zł https://ad.admitad.com/g/lhiz91jzmif7f8 ... 9450601523
Silnik centralny E-NOVATION 8 Fun - produkcji Bafang 250W
Bateria SAMSUNG SDI 36,3V 12,5Ah (453,7Wh)
Rama 18 cali
Koła 28 cali
W tylnej piaście znajdują się przerzutki - 7 biegowe Shimano Nexus.
Obrazek


ROWER ELEKTRYCZNY MĘSKI DAMSKI 28' SHIMANO Tsdz2
Cena: 3399zł https://ad.admitad.com/g/lhiz91jzmif7f8 ... 9673051838
Silnik centralny Tsdz2 250W
Bateria SAMSUNG 10,4 AH 360 wh
Rama 18 cali
Koła 28 cali
W tylnej piaście znajdują się przerzutki - 7 biegowe Shimano Nexus.
Obrazek


A może jakieś inne propozycje do 4000zł ?
marx
Administrator
 
Posty: 12516
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Reklama

Re: Rower elektryczny, który wybrać

Postprzez Flyagaric » 4 gru 2020, o 14:36

Nie pomogę z damkami, bo nie mam rozeznania, ale proponuję to jednak przemyśleć, bo są cholernie nieporadne. Składaki są bardo kompaktowe i da się je przewieźć nawet w komunikacji miejskiej.
Ponad 1.5 roku używam Fiido 2. To bardzo kompaktowy rowerek i żonie może się nie spodobać sam wygląd. Ja nie mam obiekcji, bo u mnie praktyczność tego rozwiązania kompensuje jego śmieszny wygląd. Zrobiły się ostatnio dość popularne w Dublinie i widzę ich już tyle co hulajek. Z mojego doświadczenia - przy tak ciężkich rowerach, przerzutki nie mają prawie żadnego znaczenia. Jeśli skończy się bateria, to nawet na najlżejsze przełożenie nie pomoże - rower będzie się ledwo poruszał, a kręcić wtedy trza jak szalony. Inne ustawienia nie robią różnicy, do braku przerzutek, bo jest tak samo ciężko, jak bez, albo jest lżej, ale rower prawie się nie posuwa do przodu. Nie ma sensu.
Z opcji składania musiałem parę razy korzystać kiedy zaczęło lać - złożyłem i złapałem autobus. U nas mają one półki na bagaż i nawet tam złożony mieści się na luzie. U was, stojący poskładany rower zajmie też bardzo mało miejsca. Wiem, że nie mieszkasz w aglomeracji, więc to może mieć drugorzędne znaczenie, ale już możliwość schowania takiego rowerka do środka auta - tak. W mojej Octavii zostaje jeszcze sporo miejsca w bagażniku.
Roweru bez prądu używam do dziennego kardio - jest ciężko, ale o to chodzi. Robię sobie dziennie 10km bez prądu i to jest naprawdę spory wysiłek. Z prądem używam go w trybie wspomagania, lub elektryczny, ale na połowie otwarcia manetki. Też wymaga wtedy wysiłku i w drodze do pracy się sprawdza, ale ostatnio do niej nie jeżdżę (Covid).
Przemyśl temat dokładnie i pomyśl czy rozmiary i niepraktyczność tego rozwiązania nie będzie przeszkodą. Targanie roweru na stojaku w aucie jest OK, ale przy dobrej pogodzie. W deszczu, to pęd powietrza wciska wodę w każdą szparkę w rowerze - u mnie to ma znaczenie. Na Śląsku pewnie tylko zimą - lata się mocno zmieniły odkąd wyjechałem...
Różnicami w pojemnością baterii się nie przejmuj, bo w wybranym zakresie nie będą znaczne, a to i tak zawsze zostaje kwestia dyscypliny i podłączania roweru kiedy trzeba doładować. Prędkość - nie polecam celować w przerabialne rowery, w których da się znieść ograniczenie 25km/h. Żonie to pewnie niepotrzebne, a upadek przy takich prędkościach może być bardzo niebezpieczny. Nie zabije, ale kontuzje zostają na długo.
Tyle moich - raczej ogólnych i praktycznych uwag. W twoim przypadku znaczenie może jeszcze mieć gwarancja - Crivit to marka Lidla, więc tu przez 2 lata masz spokój i brak problemów w razie awarii.
Jako, że chodzi o kobietę, to polecam jeszcze nie przekombinowywać tematu i nie brnąć w technikalia, bo zdecyduje pewnie wygląd i/lub kolor.

Autor postu otrzymał pochwałę
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Rower elektryczny, który wybrać

Postprzez Herezja » 4 gru 2020, o 16:48

Są jeszcze duże hulajnogi na których się siada (oczywiście na siodełku hehehe). Niewiele ustępują wymiarami skuterowi, mają szerokie opony i ponoć wygodnie się nimi posługiwać.
Avatar użytkownika
Herezja
VIP
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 19 kwi 2015, o 12:14
Pochwały: 50
Telefon:: Huawei p10

Re: Rower elektryczny, który wybrać

Postprzez marx » 4 gru 2020, o 17:37

Dzięki za odpowiedz. Pokazałem te rower koleżance i tak jak mówisz, patrzy tylko na wygląd, cały sprzęt jest nieistotny. Równie dobrze mógłbym kupić ładnego elektryka za 2000zł.

Jednak mi zależy na dobrym napędzie , baterie SAMSUNGa są OK, więc się o to nie martwię. Jednak nie wiem który z napędów będzie lepszy i trwalszy. Bafang E-NOVATION 8 Fun czy Tsdz2 ?
Obydwa mają funkcje jazdy bez oporów silnika. To dosyć istotne, aby nie było oporów jak na rowerku do ćwiczeń, bo nie każdy może akurat to chcieć w danej chwili
marx
Administrator
 
Posty: 12516
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Rower elektryczny, który wybrać

Postprzez Flyagaric » 4 gru 2020, o 21:57

Bafang, to sprawdzona konstrukcja -mówię tylko o podsystemie elektrycznym - rowery to wybiera producent. Sporo ludzi po forach sprowadzało je jako zestawy do samodzielnej przeróbki - to samo robią obaj "producenci" rowerów, które chcesz kupić. Bafangi byli pionierami. Drugiej firmy nie znam. Nie znaczy, że słaba - nie jestem już w temacie.

Dodałbym jeszcze - wybierz kilka, pasujących technicznie do założonego profilu i każ wybrać żonie. Wybierze wygląd na 90%. Nie rób niespodzianki, żeby się nie naciąć.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Rower elektryczny, który wybrać

Postprzez marx » 15 gru 2020, o 18:55

zaryzykowałem, kupiłem ten pierwszy model. Za 10 dni zobaczę co żona na to.
marx
Administrator
 
Posty: 12516
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Rower elektryczny, który wybrać

Postprzez BorysB » 20 maja 2021, o 10:38

marx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Ha Ha Ha Jak u mnie. Pokazałem żonie fajny rower z porządnym napędem i mocną baterią, naprawdę porządny sprzęt to powiedziała że jej się wygląd nie podoba a jak sama wybrała to szkoda słów :) U tych kobiet nie ważne parametry, może wcale nie jeździć oby był ładny.
BorysB
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 maja 2021, o 09:40
Lokalizacja: Białystok
Telefon:: Samsung
ROM: 6

Re: Rower elektryczny, który wybrać

Postprzez TediPower » 7 cze 2021, o 21:37

Sprawdź wysokość pedała od ziemi w najniższym jego punkcie. Moja ma teraz nowy bo poprzedni podpi..... I ten nowy ma niżej korbowód? dłuższe pedała? Niby taki sam jak poprzedni rozmiary ale tym za chacza pedałami o ziemię przy skrętach. Nie raz by się przez to wywaliła.
TediPower
AKTYWNY
 
Posty: 380
Dołączył(a): 24 paź 2015, o 12:15
Pochwały: 23

Re: Rower elektryczny, który wybrać

Postprzez TediPower » 11 cze 2021, o 16:05

To jest, stojący rower prosto. ObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
TediPower
AKTYWNY
 
Posty: 380
Dołączył(a): 24 paź 2015, o 12:15
Pochwały: 23

Re: Rower elektryczny, który wybrać

Postprzez marx » 15 cze 2021, o 21:10

a ja kupiłem tego


​​Rower elektryczny CMACEWHEEL KS26 750W 48V, Podwójna bateria 15Ahx2, 26x4in, Maksymalna prędkość 45 km/h , zasięg 70-120 km
1 229,99 USD https://www.banggood.com/bang/?tt=27485 ... 53117.html
Kupon -370,00 USD : BGKS2615Z
Szybka wysyłka z Czech
Obrazek

Jak dojdzie to cos o nim napiszę.
marx
Administrator
 
Posty: 12516
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Rower elektryczny, który wybrać

Postprzez Herezja » 16 cze 2021, o 19:40

Ile w złotówkach Cię wyniósł?
Avatar użytkownika
Herezja
VIP
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 19 kwi 2015, o 12:14
Pochwały: 50
Telefon:: Huawei p10

Re: Rower elektryczny, który wybrać

Postprzez marx » 25 cze 2021, o 07:21

Ja kupiłem w tej cenie 1 229,99 $ (4550 zł) obecnie droższy.
Rower już jest u mnie od kilku dni. Robi wrażenie na wszystkich, na przypadkowych osobach z ulicy i na tych którzy się nim przejechali. Jest naprawdę szybki, deklarowane 45 k/m jest osiągalne, radar uliczny wyświetlił mi prędkość 47km/h. Więc zgodnie z polskim prawem to nie jest już rower.
Rower ma bardzo wygodne siodełko, z miękkim amortyzatorem. Można jeździć w 3 trybach, czyli jak klasycznym rowerem, ze wspomaganiem elektrycznym oraz całkowicie na silniku bez pedałowania.
Jedynie do czego mogę się przyczepić, to w trybie wspomagania nie ma łagodnego startu silnika, tylko dosyć gwałtownie przyśpiesza. Na manetce można płynnie i powoli zwiększać prędkość. Jak na razie jestem bardzo zadowolony. Podoba się mi oraz znajomym. Wkrótce wiecej o nim napiszę. Warty zakupu.
marx
Administrator
 
Posty: 12516
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Następna strona

Powrót do HydePark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron