• Reklama

Router z china

Tematy dotyczące wszystkich telefonów, sieci, operatorów, bateri itp..

Router z china

Postprzez Ad@mus » 19 lut 2018, o 11:33

Może nie telefon ale coś z tego....
Szukam jakiegoś ciekawego Routera do domu. Obecnie mam jakiegoś bazowego TPlinka i jego zasięg jak i stabilność jest hmmmm.... wątpliwa.

Czy ktoś ogarniał dla siebie jakiś fajny chiński router, flag szip kila, co ma 12 anten i mieli netem jak kombajn zbożem ?
12 anten przesada ale jakiś budżet 300-400zł bym miał.
Ad@mus
 
Posty: 34
Dołączył(a): 11 wrz 2017, o 15:06
Telefon:: hłałej
ROM: OMG

Reklama

Re: Router z china

Postprzez zawel » 19 lut 2018, o 13:57

Nie szukaj wynalazków w Chinach tylko czegoś na co wgrasz OpenWRT/LEDE. TP-Link tez robi niezłe rzeczy. Kolejna rzecz to pytanie czy problemy z zasięgiem wifi na pewno wynikają z routera a nie z zagęszczenia obcych sieci, ścian itp. No temat-rzeka trochę.
zawel
VIP
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 11:59
Pochwały: 70
Telefon:: Mi 9 Lite
ROM: xiaomi.eu

Re: Router z china

Postprzez Flyagaric » 19 lut 2018, o 14:05

Dokładnie. DD-WRT, OpenWRT, LEDE, Gargoyle oferują sporo.
Nowe routery TP-Linka też mają bardzo sensowny firmware i chodzą świetnie. Wszystko od Archera C7 w górę, to fajne sprzęty. Zdziwiłem się bardzo jak dobrze radzi sobie zarządzanie pasma na moim domowym poziomie. Tylko Access Control kuleje - bardzo nieintuicyjne i dziwne do skonfigurowania, ale działa jak należy.
Jeśli zaś, masz problemy zasięgiem WiFi w wielopoziomowym domu, to też nie tędy droga.
Właśnie, może lepiej doprecyzuj w czym tkwi problem - transfery WiFi, czy raczej internet jest słaby?

Chinole to słabe firmware'y i kiepska dokumentacja. Ciężko też oczekiwać spełniania europejskich norm i standardów skoro to nie na nasz rynek robione. Po co sobie życie utrudniać?
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Router z china

Postprzez Herezja » 19 lut 2018, o 16:00

Dodatkowo jeśli masz problem taki jak ja, że mieszkasz w bloku i sporo ludzi ma net po wifi to siłą rzeczy są problemy z internetem tym bardziej jeśli tak jak w moim przypadku pomiędzy routerem a kompem są 2 ściany i z 7 czy 8 metrów.
Rozwiązałem to w dość specyficzny sposób. Dokupiłem transmiter neta po sieci elektrycznej. Wpinasz jeden do gniazdka przy routerze i drugi przy kompie kablami łączysz urządzenia i wszystko nieźle hula. Byle wszystko było na jednej fazie.
Koszt mały a transfer stabilny i porównywalny z standardowym po kablu.
Avatar użytkownika
Herezja
VIP
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 19 kwi 2015, o 12:14
Pochwały: 50
Telefon:: Huawei p10

Re: Router z china

Postprzez Flyagaric » 19 lut 2018, o 16:13

Herezja napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Hehehe, dokładnie. Mój:
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01N3YCC7R
WiFi wokół mnie to głównie 2.4GHz, więc ustawiłem router na 5GHz i WiFi też ładnie śmiga. Dobrze jest przeskanować sobie sieć i wybrać najmniej uczęszczane kanały.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Router z china

Postprzez zawel » 19 lut 2018, o 16:43

Herezja napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Prawdę powiedziawszy to często jest jedyne sensowne rozwiązanie w bloku (z dokładnością do jakości sieci elektrycznej), a wszystkie te extendery to złom.
Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
U siebie w sypialni widziałem ostatnio 28 różnych sieci na 2.4GHz, w ogóle nie ma opcji żeby się połączyć w ten sposób. Na 5GHz jest ok cały czas ale coraz częściej kablówki razem z modemami dają też ludziom routery wifi z 5GHz, więc w ciągu jakiś 2-3 lat czuję że będę miał kłopot.
zawel
VIP
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 11:59
Pochwały: 70
Telefon:: Mi 9 Lite
ROM: xiaomi.eu


Powrót do Dyskusje ogólne o telefonach



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron