• Reklama

Retro games, którą wersję?

Aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cenę? Najlepsze znaleziska, kupony, cebule, promocje. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Retro games, którą wersję?

Postprzez smietana » 30 maja 2019, o 16:29

Witam, z racji, że ja rocznik 83 i moje lata dzieciece i młodzieńcze przypadają na lata 80 i 90 :-) a wtedy panował Pegasus :-) postanowiłem sobie sprawić prezent i zakupić retro games w Chinach.
Z tego co widzę sa 3 wersje jedna zaokraglony pegasus z 2 opcjami 8bit i duzo gier a druga to 16bit i mniej gier sporo.
3 to ta kanciasta :-)
Którą radzicie?
Planują chyba kupić ta zaokrągloną 8Bit z hdmi

US $21.32 21%OFF | 620/621 Games Childhood Retro Mini Classic 4K TV AV/HDMI 8 Bit Video Game Console Handheld Gaming Player Christmas Gift
https://s.click.aliexpress.com/e/ehqtUyC

A 2 pozostałe:

US $13.35 16%OFF | 2018 New Mini 16Bit TV Game Console Built in 94 Game AV with Dual Gamepad Controls Retro Family Classic Handheld Game Players
https://s.click.aliexpress.com/e/bpL7u9ZW

i ostatnia:

US $14.79 26%OFF | ALLOYSEED Mini TV Game Console 8 Bit Retro Handheld Game Player AV Port Kids Video Gaming Console Built-In 500/620 Classic Games
https://s.click.aliexpress.com/e/bKiWp9xa
smietana
AKTYWNY
 
Posty: 528
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 18:33
Pochwały: 23
Telefon:: xiaomi

Reklama

Re: Retro games, którą wersję?

Postprzez Flyagaric » 31 maja 2019, o 12:40

Zastanów się, czy to ci wystarczy. Z komentarzy na peperze i hotukdealz, przebijają raczej opinie rozczarowujące.
Ja też przerabiałem temat ostatnio i mnie to nie wystarczyło. Byłem rozczarowany jak słabo przyciągały mnie gierki z NESa i C64. Było fajnie, ale na chwilę, szybko się nudziłem. Zaspokoić szybko nostalgię i nie chciało mi się extra wracać do tego. Miałem podłączone oryginalne arkadowe joy'e z 8-mio bitowców (takie tradycyjne, przez przejściówkę).
Po jakimś czasie kupiłem sobie dwa arkadowe joy'e USB na Ali - bardzo fajne, bo więcej guzików, ale wielkie, bo to rozmiary jak pół kokpitu wycięte z maszyny z salonu gier. Trochę mi to było zbyt duże, więc wziąłem jeszcze 2 takie:
https://www.amazon.co.uk/The-C64-Joysti ... B079JCLP8W
Do tego mam emulator MAME i to jest dokładnie to czego mi było trzeba. Podłączałem to do swego kompa, a w końcu mam je podłączone do media-PC i na nim też stoi MAME. To sobie przenoszę między telewizorami, wedle potrzeby.
Niektóre (szczególnie stare) gry wyglądają jak z 8-mio bitowców, a inne jak z 16-to, ale są grywalne jak cholera. Tekkeny wyglądają już całkiem inaczej (zupełny wypas). Potrafię się nieźle zasiedzieć, bo wciąga jak chodzenie po bagnach. Guziki w joyach są w pełni programowalne, więc da się grać nawet bez klawy - można jeden guzik skonfigurować, żeby wrzucał dodatkowe monety. Zarówno joy'e z Chin, jak i te "c64" spisują się świetnie.
Bardzo fajnie grało mi się z bracholem, przy wódeczce, jak naszych pań nie było. Gra na dwa joy'e to radocha. Ostatnio dałem pograć dwóm szczylom - 9 i 11 lat i chopaki wsiąkli kompletnie przy jakimś StreetFighterze. Nie muszę chyba dodawać, że gry z NESa i C64 też są, tylko zwykle w dużo bogatszych edycjach, ale i grywalne bardziej.
Joy z Ali, kosztował w promocji 18$. Ten "C64" jest trochę droższy (ale i zabiera dużo mniej miejsca). Szczerze polecam przemyślenie tematu.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Retro games, którą wersję?

Postprzez sonic » 31 maja 2019, o 12:59

też wracałem nostalgicznie do retro, to co kiedyś było dużą zaletą, dziś jest bariera nie do przeskoczenia, chociażby w takim super mario 3 -> nie ma save-ów :p kiedyś 3-5h przed konsolą nie było problemem, pamiętam jak zostawiałem konsole włączoną na noc żeby rano kontynuować grę :) jednak dziś nie wyobrażam sobie żebym mógł jednorazowo tle czasu spędzić na graniu :)
na liście projektów do zrealizowania "w wolnym czasie" mam zrobienie arkada, ale taki zestaw joystików z miniPC też wygląda zachęcająco :)
Life style, zarabianie, filmy -> http://marcingorski.pl
Avatar użytkownika
sonic
VIP
 
Posty: 1106
Dołączył(a): 2 lip 2013, o 13:24
Lokalizacja: śląsk
Pochwały: 21
Telefon:: Xiaomi

Re: Retro games, którą wersję?

Postprzez smietana » 31 maja 2019, o 13:31

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Właśnie z tą jakością mnie zastanawia i nie mówie połączenie konsola tv, tylko wyglad gier. Są oferty za 15$ jak i 35$ niby mało alw zawszwe...
Kiedyś ogladałem 2-3 recwnzje tego ale już za drogie jak dla mnie, dla chwilowego grania :-) maly bobas w domu.

US $95.88 | Newest 2020 in 1 game station game game controller console Pandora box 5s for amuzement
https://s.click.aliexpress.com/e/cUy0BBEY
smietana
AKTYWNY
 
Posty: 528
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 18:33
Pochwały: 23
Telefon:: xiaomi

Re: Retro games, którą wersję?

Postprzez INTseed » 31 maja 2019, o 13:32

W tych emulatorach chyba jest opcja zapisania pamięci. Sprawdź.
INTseed
VIP
 
Posty: 1052
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 12:31
Lokalizacja: z internetu
Pochwały: 23

Re: Retro games, którą wersję?

Postprzez Flyagaric » 31 maja 2019, o 16:14

Moje oba joy'e wyglądają jak ta konsole rozcięta w połowie :) Ciekawi mnie jakie gry są dostępne w tej podlinkowanej i czy można tą konsolkę przeprogramować, bo jak nie to trochę słabo.
Nie chodzi o to czy zagrasz chwilę, czy godzinę. Chodzi o to, żeby chciało się do tego wracać. A uwierz mi, że wybór i grywalność gierek z salonów gry są ogromne i wracać się chce.
Do joy'ów, to Raspberry Pie by pewnie wystarczyło, ale czy ty już nie masz jakiegoś media boxa w domu? RetroPie jest chyba nawet na Androida. Z ali brałem takie:
https://www.aliexpress.com/item/32876512498.html - mogę również zapewnić, że o wiele przyjemniejsze w graniu niż te pseudo pady. Też mnie korci, żeby do tego kiedyś budę dorobić. Moc Atoma w moim zapasowym NUCu nie wystarcza na Tekkena, ale na wszystko inne już tak.
Kup najpierw taką konsolkę jak chciałeś - szybko będziesz wiedział, czy wystarczy. Jak będzie niedosyt, to wiesz już, w którym kierunku podążać.

INTseed napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


W MAME jest na pewno, bo korzystam.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Retro games, którą wersję?

Postprzez smietana » 31 maja 2019, o 16:57

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


W MAME jest na pewno, bo korzystam.
A posiadasz może XB lub Ps3/4? Jak tak to w co częsciej grasz ? Ja nie mam, ale sie zastanawialem kiedys ale chyba bardziej gry retro mnie pociagaja.
smietana
AKTYWNY
 
Posty: 528
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 18:33
Pochwały: 23
Telefon:: xiaomi

Re: Retro games, którą wersję?

Postprzez Flyagaric » 1 cze 2019, o 00:48

Córka, ma PS4 ale ja tego nie znoszę - granie na padzie mnie przytłacza. Gram na PCecie - w WoTa, regularnie. Klawa i mysz. Oprócz tego uwielbiam właśnie gierki retro. Ograłem szybciutko przeboje z C-64, potem z NESa, te które pamiętałem ze szczenięcych lat, ale szybko mi przeszło. Na MAME (emulator salonówek) wracam regularnie, bo gry są fantastyczne.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Retro games, którą wersję?

Postprzez slavo22 » 1 cze 2019, o 08:45

No właśnie. Zamiast kupować sprzęt lepiej sprawdzić czy gry sprzed lat jeszcze nas ciągną. Mi niestety przeszło, a potrafiłem na spectrum całą noc przesiedzieć. Czasem wrócę, ale jak koledzy pisali mame wystarcza. Przymierzam się do maliny, jak będzie czas to na niej coś odpalę bo widzę że syn się trochę wciągnął w 8 bit.
Avatar użytkownika
slavo22
VIP
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 8 kwi 2014, o 17:49
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 70
Telefon:: ZTE Axon 7
ROM: Co chwilę inny


Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron