• Reklama

Redmi K20 pro

Opinie, pomoc, aktualizacje , porównania i recenzje
Xiaomi mi2, Xiaomi Red Rice, Xiaomi Redmi 1S. Xiaomi M3, Xiaomi MI4

Redmi K20 pro

Postprzez meilbox » 29 maja 2019, o 14:12

Witam
Gdzieś można już dorwać w normalnej cenie ??
meilbox
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11 sty 2015, o 04:24

Reklama

Re: Redmi K20 pro

Postprzez smietana » 29 maja 2019, o 15:14

meilbox napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Serio? Ile mineło od premiery? 3-4 miesiące Czy może 1-3 dni? Nigdzie nie będziesz miał narazie normalnej ceny, bo raz, że będzie presale, a dwa tzw podatek od nowosci.
smietana
AKTYWNY
 
Posty: 528
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 18:33
Pochwały: 23
Telefon:: xiaomi

Re: Redmi K20 pro

Postprzez meilbox » 29 maja 2019, o 15:31

mam na myśli cenę startowa deklarowana od producenta...
meilbox
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11 sty 2015, o 04:24

Re: Redmi K20 pro

Postprzez smietana » 29 maja 2019, o 15:58

Taką cenę to zawsze będziesz miał tylko w Chinach w oficjalnym Mi Store a czasem się zdarzy zbliżona w Polsce w Mi Store, ale na to bym nie liczyę teraz.
smietana
AKTYWNY
 
Posty: 528
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 18:33
Pochwały: 23
Telefon:: xiaomi

Re: Redmi K20 pro

Postprzez Rura » 29 maja 2019, o 16:57

Dziecko ile Ty masz latek?
Gdzie chcesz dorwać coś co miało premierę wczoraj w normalnej cenie?
Co to jest ta "normalna cena"?


Jak na razie jest tutaj w przedsprzedaży : https://www.mi.com/redmik20pro/specs/
3000 juanów za 8/256 to niezbyt grubo jak za ten czerwony płomień...
Tylko trzeba się pogodzić z kilkoma odmianami chińskiego i ewentualnie angielskim... Aaaa no i brakiem innych romów... I koniecznością czekania ruski rok na odblokowanie bootloadera... I możliwością sprokurowania sobie eleganckiej cegły, gdy się nie wie co/jak/dlaczego i po co...
Ale cena jest nader kusząca...
Avatar użytkownika
Rura
AKTYWNY
 
Posty: 639
Dołączył(a): 10 lut 2018, o 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 12
Telefon:: Xiaomi
ROM: Global

Re: Redmi K20 pro

Postprzez smietana » 29 maja 2019, o 19:55

Rura napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Zacznijmy od tego, ze nie kupisz nie mieszkając w Chinach, bo nie oferują wysyłki na Europe. To jest najwiekszy problem.
Ale czysto teoretycznie jestes w Chinach idziesz do Mi Home lub tam mieszkasz lub masz znajomego i on Ci kupuje.
To jest najtaniej jak się da, bez prowizji i przeliczników na dolary, euro itp.
Sklepy jak gearbest, aliexpress, joybuy, banggood etc to typowu reselerzy, czyli doliczają swoją dole, dochodzi u nas vat lub placisz za ominiecie vat, dwa przealutowanie na dolary etc.

Odblokowanie bootloadera nie problem, a ile się czeka to juz zalezy ja 4 telefony po koleji odblokowalem odrazu po wyjeciu z pudelka w 2019 :-)
Zmiana romu a co za problem wgrac globala?
China Miui tez nie jest straszne, jade na Miui China od 2016 roku. Wszystko dziala a jezyk angielski zaden problem
Takze Twoje problemy to sztuczns problemy
smietana
AKTYWNY
 
Posty: 528
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 18:33
Pochwały: 23
Telefon:: xiaomi

Re: Redmi K20 pro

Postprzez Rura » 29 maja 2019, o 22:13

Kurczaki... No popatrz.... A jak jesteś zupełnie świeży, jak Kolega, to też z marszu odblokujesz?
No popaCz.... PopaCz... A te durne ludzie po 360 godzin i więcej czekają... No... No... No...
Żeby nie było, dziś Żonka dostała Mi9 i taki jej czas wywaliło do odblokowania... (na swoim koncie mogłem z marszu... tylko po co?)
No popatrz...
A romy do redmi k20 globale to są? A gdzie?


A później stada "wynalazców" jęczą, że "nie działa"... "nie ma"... "chyba ucegliłem"...
Spoko...
Avatar użytkownika
Rura
AKTYWNY
 
Posty: 639
Dołączył(a): 10 lut 2018, o 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 12
Telefon:: Xiaomi
ROM: Global

Re: Redmi K20 pro

Postprzez smietana » 30 maja 2019, o 03:41

Rura napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Wiecej kropek i wstawek daj, to jeszcze bardziej bedzie czytelne i potrzebne. Zanim taki telefon do niego trafi i zanim wysla to romy sie pojawia, o to sie nie martw. Kupuje Xiaomi od 2014 roku wiec jakies tam rozeznanie mam
smietana
AKTYWNY
 
Posty: 528
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 18:33
Pochwały: 23
Telefon:: xiaomi

Re: Redmi K20 pro

Postprzez Rura » 30 maja 2019, o 08:11

Ale, przecież on chce "już". I koniecznie "w dobrej cenie".
Noż bądźmy poważni.

Romy pojawią się, jak dotrze do rąk ludzi z wiedzą te kilka egzemplarzy... I jednak nie będzie to "od razu" po tym, jak on pojawi się na półce. Dlatego, lepiej jest jednwk gasić słomiany zapał, niż później wyczytywać "mądrości" jakie toto "be", "nieudane" i "ogólnie nic z tym się nie da zrobić".


Qrczaki, a mnie na lekcjach języka polskiego, starano się nauczyć po co są wielokropki i kiedy je stosować... No, ale to "za komuny" było i ta 30-tka od matury stuknęła już... Echhhh....
Avatar użytkownika
Rura
AKTYWNY
 
Posty: 639
Dołączył(a): 10 lut 2018, o 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 12
Telefon:: Xiaomi
ROM: Global

Re: Redmi K20 pro

Postprzez smietana » 30 maja 2019, o 15:25

Ja rozumiem to i napisałem, że nie ma czegoś jak normalna cena, tym bardziej zaraz po premierze. Napisałem także, że jak się chce kupić w takiej cenie co podaje producent w Juanach to trzeba albo być w Chinach albo mieszkać na stałe lub mieć kogoś znajomego/rodzinę. Wtedy jest szansa kupić go po "normalnej""prawdziwej" cenie.
Jak się mieszka w PL a telefon chce się kupić na chińskim portalu obojętne na jakim, to zawsze będzie to sporo wyższa cwna, bo dochodzi reseller a czasem i kilku. Co do w Mi Home/Mi Store Polska jak narazie tylko 1 produkt miał cenę taką samą praktycznie co kupując na portalu jakimś chińskim, reszta zawsze sporo wyższe ceny. Dlatego ludzie kupują w Chinach. Czasem u nas też są promocje i wtedy też u nas warto. Kupując u nas zyskujemy szybszy serwis, gwarancję oraz z romem Global.
Minusy to drożej i obecnie też lipa bo wiele telefonów u nas będzie coraz więcej z romami EAA czy jakoś tam, okrojony Global na skutek działan Uni Europejskiej.
Dlatego mają ten rom, też musisz odblokować bootloader o wgrać Globala o ile istnieje tak jak w wypadku China Miui i także zablokowanie bootloadera skutkuje potrzeba flasha w edl w z autorazycja w Xiaomiflashu, inaczej zwykly przycisk do papieru nawet po flashu w Miflash bez autoryzacji.

Wspomniałem też, że obecnie też cena będzie jeszczw wyższa bo są to tzw preordery, podatek od nowości jak zwał tak zwał.

Ja nie widzę problemu kupowania w Chinach i z romem China, jak i używania u nas romu China.
Język w czym tak naprawdę przeszkadza angielski? Czytacie ciągle opcje telefonu? Wystarczy znać podstawy, a w dobie tłumaczy itp można jak ktoś nie zna się wspomóc.
Ja siędzę na China od 2016 i już nawet czaje opcję po chińsku :-) kwestia przyzwyczajenia i już wiesz gdzie jaka opcja.
Aplikaje chińskie teraz to nie problem, zresztą nigdy nie był. Od zawsze odinstalowywuje wszystkie, reszte wyłączam lub przez adb wywalam.
Sklep Google, zainstalowany bez problemu.
Nie mam telefonu z NFC, więc nie wiem jak z tym jest, może być problem albo nie. Nie będę się o tym rozpisywał bo poprostu nie wiem i nie wiem czy da radę mieć u nas Google Pay na Chińskim Stable, bo i tak używam China Developer z odblokowamym bootloaderwm, więc tu nie da rady na bank, bo i recovery używam stock nie twrp.

Roumiem jednak, że są ludzie co potrzebują gwarancję czy tam rekojmię, rozumiem to że dla niektórych różnica w cenie 200-300zł Polska vs Chiny nie jest warta ściągania z Chin, rozumiem potrzebę posiadania języka PL w telefonie i wersji Global.

Kiedyś wersje chińskie nie posiadały B20 obecnie zaczyna się to zmieniać.

Rozumie też, że ktoś może się nie znać i uceglić telefon. Udzieliłem odpowiedzi na zadane pytanie z mojego punktu widzenia.

Dla mnie nie problem china rom, dla mnie nie problem zablokowany bootloader, nie problem brak jezyka pl, brak prawdziwej gwary czy potrzeba doinstalowania sklepu GP

Tak są ludzie co czekają 72,360 a nawet i 720 albo im się licznik restaruje i od nowa czekają. Nie napisałem, że problem obecnie nie istnieje, jest ale ja się z nim naszczęscid nie spotkałem, a i znajomym odblokowuje na swoim koncie. Odpinam z ich konta., przypinam do swojego, odblok. Odpięcie, podpięcie do konta posiadacza i miflash z opcja clean all. Tyle w temacie.

Dla tyh co chca telefon od ręki i bez kombinacji z gwarancja i mogą dopłacic do ceny aby mieć ten telefon to zakupy w Pl jak najbardziej
smietana
AKTYWNY
 
Posty: 528
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 18:33
Pochwały: 23
Telefon:: xiaomi

Re: Redmi K20 pro

Postprzez Rura » 30 maja 2019, o 16:09

Nie wiem co ludzie cierpią.... Ale wyznacznikiem jest: "nie ma polskiego" ;-)
Nie wiem co ludzie cierpią... Na ręku budzik z chinlandii (coraz bardziej się do niego przyzwyczajam i nie mam zamiaru go zmieniać), w ręku chinolski Max.. I band dalekowschodni... I kupa innych gratów... Nawet słuchawki rozumieć zacząłem, jak nawijają do mnie we wschodnim narzeczu. Tak, że mi tam nie przeszkadzają rzeczy z tamtąd.
A co do "normalnej" ceny to dałem link... I to jedyna "normalna", bo tak jak wrzucają sklepy w asortyment, to jest od razu cena + podatek od nowości. Przykłady już pojawiły się na forum. ;-)
Pozostanę przy tym Maksie i kobiełkę zachoduję z Mi9... I tak zanim się z Powera przesiądzie, to pewnie gwarancja się skończy :-D
Avatar użytkownika
Rura
AKTYWNY
 
Posty: 639
Dołączył(a): 10 lut 2018, o 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 12
Telefon:: Xiaomi
ROM: Global

Re: Redmi K20 pro

Postprzez meilbox » 30 maja 2019, o 22:18

Chłopki roztropki to że że nie macie możliwości zakupu z mi store w Chinach nie znaczy że aktualnie ja nie mogę mieć... (kolega marynarz właśnie tam teraz siedzi) .
reszta mało istotna, w androida bawię się już sporo czasu i wasze problemy dotyczą chyba tylko zupełnie zielonego użytkownika ...
Na przyszłość Rura zluzuj bo uszczelka Ci pęknie :-)
meilbox
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11 sty 2015, o 04:24


Powrót do Xiaomi



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron