• Reklama

Recenzja Lampy Xiaomi Yeelight JIAOYUE 480 LED Starry Lamps

Oświetlenie, lampy, latarki i światełka z Chin.

Recenzja Lampy Xiaomi Yeelight JIAOYUE 480 LED Starry Lamps

Postprzez zieloczek100 » 2 sty 2019, o 12:42

Cześć,

Od dłuższego czasu myślałem o zmianie oświetlenia w moim pokoju. Wybór padł na produkt Xiaomi, a dokładniej - Yeelight JIAOYUE YLXD05YL 480 LED w wersji Starry Lampshade czyli „Gwieździsty klosz”.
2200lm, 2700-6500K, CRI 95 (wskaśnik oddawania barw – dla słońca 100) i efekt gwieździstego nieba (to tylko efekt na lampie, a nie na suficie).

Lampę zamówiłem tutaj: https://www.gearbest.com/flush-ceiling- ... d=18911138 . Fast-08 to magazyn znajdujący się w Polsce z darmową dostawą. Sklep jest zloklalizowany w Chinach – polecam płatność przez PayPal.
Gwarancja rok czasu (w tym 180 dni ochrony PayPal od momentu zakupu) realizowana prawdopodobnie w Chinach lub Holandii (serwis telefonów Xiaomi, nie wiem, jak wygląda dla tego typu produktów).

Czy było warto? Postaram się znaleźć odpowiedź na to pytanie.

Lampa zapakowana jest w sporych rozmiarów tekturowe opakowanie.
Obrazek

W środku zabezpieczona jest styropianem
Obrazek
Obrazek

Oprócz lampy w opakowaniu znajdziemy:
- pilot do zdalnego sterowania (bluetooth)
- instrukcję w języku chińskim
- zestaw montażowy
Obrazek
Obrazek

Po wyjęciu pilota z pudełka należy zdjąć tylną klapkę i wyciągnąć zabezpieczenie baterii
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moja wersja to wersja z gwiazdkami, lampa wygląda świetnie, szczególnie wieczorem. Możemy ustawić niski tryb świecenia, przechodząc obok lampy widzimy jak w przepiękny sposób mienią się gwiazdki – coś fantastycznego!
Obrazek
Obrazek


Montaż:
Zamontowanie lampy jest banalnie proste. Od spodu znajduje się element, który przykręcamy do ściany. Musimy ściągnąć do siebie czerwone elementy, odskoczy środkowa część.
U siebie nie musiałem wiercić nowych dziur w suficie, udało mi się zamontować ten element do miejsc montażowych poprzedniego żyrandola.
Po podłączeniu przewodów i przykręceniu do ściany wystarczy, że wciśniemy lampę – nie polecam naciskać jej na środku, ponieważ materiał jest dosyć elastyczny i możemy go w ten sposób uszkodzić. Cały montaż powinien trwać nie dłużej niż 15-60 minut w zależności czy musimy wywiercić nowe otwory, czy nie.
Lampa jest odporna na kurz – IP50. Do wyczyszczenia lampy, wystarczy, że ściągniemy do siebie dwa czerwone elementy, wyczyścimy lampę i ponownie ja zamontujemy.
Zapomnijcie o niewygodnym czyszczeniu starych kloszy :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zacznę od obsługi i sparowania pilota.
Parowanie pilota z lampą – włączamy lampę (do prądu), na krótką chwilkę wciskamy przycisk OFF i M – dioda w pilocie zacznie błyskać, po chwili lampa zacznie przygasać – to znak, że pilot został połączony z lampą.
Proste? – proste. Całość trwa kilka sekund.
Obsługa:
- OFF wyłączy lampę,
- ON – włączy lampę (w ostatnim zapamiętanym ustawieniu),
- znaczek księżyca – zmieniamy temperaturę barwową, ciekawostką jest, że w aplikacji Yeelight możemy wybrać jedno z gotowych ustawień (2700K, 3500K, 4000K, 5500K, 6500K), a pilot pozwala na wybranie jednego z: 2700K, 4000K, 5500K, 6500K, pomijając najbardziej optymalne ustawienie (w mojej ocenie) – 3500K. To nie jest problem, ponieważ możemy z poziomu aplikacji ustawić w jakim trybie nasza lampa włączy się, ale o tym później,
- M – zmienia pomiędzy trybem księżyc (noc) i słońce (dzień),
- plus i minut – to chyba oczywiste.

W aplikacji Yeelight jest możliwość ustawienia trybu nocnego, ustawimy sobie tryb nocny w godzinach np. 1-7 i w tych godzinach każdy przycisk na pilocie aktywuje lampę w trybie nocnym, a czas ustawiony w aplikacji (np. po 1, 3 itp.) minutach wyłączy lampę.
Na początku myślałem, że z moją lampą jest coś nie tak, ponieważ wieczorami (miałem ustawione inne godziny) w trybie nocnym – dla przyjemnej barwy 2700K i niższej intensywności światła lampa wyłączała się po kilku minutach
Obrazek

Lampą możemy sterować za pomocą aplikacji
M Home - https://play.google.com/store/apps/deta ... home&hl=pl
Lub Yeelight - https://play.google.com/store/apps/deta ... erry&hl=pl

Omówie tą druga aplikację, ponieważ od początku korzystałem własnie z tej aplikacji (Yeelight). Czy jest lepsza od Mi Home? – tego jeszcze nie wiem, dopiero zaczynam testy – Yeelight wydaje się bardziej rozbudowana.

Po zainstalowaniu aplikacji musimy zalogować się do konta Xiaomi.
Następnie klikamy dodaj urządzenie, wybieramy „Lampa sufitowa księżyc LED”, klikamy Następny i z listy wybieramy naszą lampę.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wybieramy sieć WiFi z którą nasza lampa będzie nawiązywać połączenie, i czekamy kilka sekund.
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Cały proces łączenia lampy z aplikacją trwał niespełna 2 minuty + ewentualny czas na założenie konta Xiaomi.

Po włączeniu aplikacji i przejścia do zakładki Urządzenie, na liście widzimy dostępne urządzenia i obecny stan.
Po kliknięciu w naszą lampę mamy dostęp do ustawień zaproponowanych przez producenta.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W tym miejscu jest mały błąd aplikacji. Jeżeli nasza lampa ustawiona jest w trybie „Słońce” i klikniemy tryb Sunrise to lampa nie przełączy się w tryb nocny. Musimy wcześniej włączyć tryb księżyc (lub inny tryb, który zmieni grupę trybów na nocny – np. Night Mode) i wtedy lampa będzie działać w trybach nocnych. Podobnie jest z trybem Sunset czy Candle Flicker.


Do codziennego użytkowania lampy możemy wykorzystać opcję Słońce lub Księżyc + dostępne zmiany jasności.
Obrazek

Obrazek


Z prawej strony na dole znajdziemy strzałkę do wyciągnięcia menu lampy, jeżeli już jestem zmuszony skorzystać z aplikacji, korzystam własnie z tego menu. Najczęściej klikam tryb – 3500K, ustawiam jasność i to wszystko.
- Mamy możliwość ustawienia ulubionych ustawień (czyli np. 3500K i maksymalna jasność),
- Harmonogram (godziny włączania i wyłączania lampy + w jakich trybach)
- Odliczanie (po jakim czasie lampa wyłączy się)
- Tryb nocny – opisywałem go przy opisie pilota
- Zdalne sterowanie – z tego poziomu możemy odłączyć pilota lub sterować aplikacją tak jak sterujemy pilotem
- Opaska Mi – teoretycznie lampa powinna wiedzieć, kiedy usypiamy i wyłączyć się. Niestety z moją opaską nie działa. Aplikacja wykrywa opaskę, zapisuje ją, ale nie chce współpracować. W najbliższych dniach będę testował aplikację Mi Home – być może to wina aplikacji.
- Domyślna lampa – w tym ustawieniu mamy możliwość ustawienia co lampa ma zrobić jeżeli fizycznie włączymy ją (przyciskiem do włączania światła w pokoju). Ciekawe, że aplikacja pokazuje np. tryb Sunrise itp., ale nie pozwala wybrać żadnego trybu. Najlepiej ustawić wybraną jasność i temperaturę barową, wejść w tą opcję i zapisać ustawienie.
Ja u siebie mam ustawioną jasność 100% i 3500K. Na co dzień nie muszę korzystać z pilota, robię tylko pstryk i lampa włącza się w takim ustawieniu.
- Aktualizacja oprogramowania – od czasu do czasu pojawia się nowsze oprogramowanie
- Sterowanie przez LAN – to dla tych, którzy jeszcze bardziej chcą dostosować lampę
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Poniżej umieszczam film, nagrałem krótkie rozpakowanie i sterowanie lampą przy pomocy pilota i aplikacji.
Pod filmem znajdziecie link do lampy i kod rabatowy (jeżeli taki znajdę).

Kliknij, jeżeli film nie działa
Kilka słów podsumowania.
W pierwszym momencie po rozpakowaniu lampy pomyślałem sobie – myślałem, że będzie inaczej wyglądać. Podłączyłem na krótko, żeby sprawdzić, jak świeci i jak działa, minęło kilka chwil zanim sparowałem pilota, następnie połączyłem z aplikacją. Nie miałem czasu, żeby ją zamontować i lampa leżała przez kilka dniu na biurku.
Wcześniej miałem zwykły żyrandol a w nim 3 lampy (potocznie nazywane żarówkami) LED Philips 5,5W i 470lm każda (łącznie 1410lm), temperatura barwowa 2700K i CRI ponad 80.
Producent Yeelight dla lampy w wersji 480 LED podaje do 1,5 (dla trybu księżyc) do 2200lm (prawdopodobnie dla zimej barwy), regulację temperatury barwowej 2700-6000K (aplikacja podaje do 6500K) oraz bardzo ważny parametry – CRI na poziomie 95 (podejrzewam, że dla barwy 2700K, dla zimniejszych będzie nieco niższy).
Czym jest CRI? - https://pl.wikipedia.org/wiki/Wsp%C3%B3 ... wania_barw

Mój pokój ma 13,5m2, poprzednio używane 3 lampy Philipsa dobrze oświetlały mój pokój, ale teraz uważam, że jest bardzo jasno, czasami nawet zbyt jasno – do tego stopnia, że przyciemniam lampę pilotem. Jasność wersji 480 LED ze spokojem wystarczy do pokoju ok. 15m2.
Jakość światła – tego byłem najbardziej ciekawy. Dane na papierze mogą wyglądać lepiej lub gorzej, podobnie jest z lampami Philipsa (żarówkami), CRI 80+, barwa 2700K – czyli taki standard. Chwilę potem włączyłem lampę Xiaomi, ustawiłem na 3500K – okazuje się, że różnica w jakości światła to przepaść.
Macie podobne „żarówki” LED w domu? Spróbujcie przyjrzeć się jak świecą – a zauważycie sporo zielonego w tym świetle, odmienną barwę poszczególnych egzemplarzy itp.
Xiaomi Yeelight nie jest tanią lampą, w zamian oferuje świetnej jakości światło, sterowanie pilotem i aplikacją oraz świetny wygląd – wystarczy, że zostawicie lampę w najniższym trybie (nawet 1,5lm) lub nieco jaśniejszym i ktoś wejdzie do pokoju – uśmiech na twarzy gwarantowany, szczególnie ilość gwiazd, które mienią się różnymi kolorami.
Czy jestem zadowolony? – jestem bardzo zadowolony, gdybym miał zmienić lampę to jedynie na wersję 650 LED z Ambilight – tylko różnica w cenie pomiędzy jedną a drugą lampą jest zbyt duża.

Obrazek

Autor postu otrzymał pochwałę
FaceBook poświęcony tematyce latarkowej:
https://www.facebook.com/Miotacze.Fotonow/

Sprzedam
Klawiatura James Donkey 612
post345789.html#p345789
zieloczek100
 
Posty: 152
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 18:46
Pochwały: 12
Telefon:: LeTV x600

Reklama

Powrót do Oświetlenie, Lampy, Latarki, światełkaKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama