• Reklama

Przedizurawiona bateria :) :) :)

Tematy dotyczące wszystkich telefonów, sieci, operatorów, bateri itp..

Przedizurawiona bateria :) :) :)

Postprzez Mad_MAX » 12 lip 2017, o 21:37

Dobra dobra , tylko się nie śmiać , każdemu się zdarzy :) Oglądałem akurat film i mi się śrubokręt obsunął na baterię i zrobiła się dziurka. Lekko zaśmierdziało , bo się zaczęł ulatniać Kadm , Lit ? ale po chwili się skończylo :)

Teraz pytanie , bo niestety na wszystkim się nie znam , więc może ktoś inny będzie wiedział , bezpieczne będzie użycie tej baterii dalej ? Zastanawiam się co się stanie jak zacznę ją ładować , czy po prostu mi nie wybuchnie?

Proszę tylko o konkretne odpowiedzi , nie jakieś filmiki z Youtuba , jak to przebijają baterie nożem itp. Chodzi mi o konkretne aspekty techniczne.

Z góry dziękuję :)
HTM H9001 -> Star N8000 -> Star N9800 -> Elephone P8 Pro -> Lenovo K3 Note -> Mi MAX 2GB/16GB -> Mi MAX 2 4GB/64GB (Sprzedam) -> MI MIX PRO 6GB/256GB
Avatar użytkownika
Mad_MAX
AKTYWNY
 
Posty: 388
Dołączył(a): 31 gru 2013, o 14:27
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 9
Telefon:: Xiaomi Mi MAX 2
ROM: 7.1.1

Reklama

Re: Przedizurawiona bateria :) :) :)

Postprzez Kot Paskowy » 12 lip 2017, o 22:19

Uszkodzony fizycznie akumulator nie nadaje się do dalszego użytkowania. Jego aktualna pojemność jest już znikoma bo ma wewnętrzne zwarcie. Próba ładowania na pewno skończy się mniej lub bardziej tragicznie. Akumulatory litowo jonowe jeśli się zapalą to nie gasną nawet wrzucone do wody. Spróbuj wyjąć palący się telefon z kieszeni!? Zanim to zrobisz to masz oparzenie 3 stopnia na połowie uda lub całkowicie zwęglony mięsień. Pali się bardzo szybko, intensywnie i w strasznie wysokiej temperaturze.
Avatar użytkownika
Kot Paskowy
 
Posty: 72
Dołączył(a): 28 lis 2015, o 19:29
Telefon:: Sony

Re: Przedizurawiona bateria :) :) :)

Postprzez mrergie » 12 lip 2017, o 22:47

Taka bateria nadaje się już tylko i wyłącznie do utylizacji, jakiekolwiek próby jej wykorzystania mogą zakończyć się dymem a może nawet ogniem.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
Avatar użytkownika
mrergie
VIP
 
Posty: 1365
Dołączył(a): 13 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Re: Przedizurawiona bateria :) :) :)

Postprzez Aurelius » 15 lip 2017, o 15:27

A jeszcze kwestia że lit jest bardzo trujacą substancja tylko nie wiem czy w związku chemicznym w jakim występuje w baterii.
Aurelius
 
Posty: 48
Dołączył(a): 5 cze 2017, o 00:48
Telefon:: LeEco

Re: Przedizurawiona bateria :) :) :)

Postprzez boroch » 15 lip 2017, o 15:32

Aurelius napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Związki litu nie są trujące. Prędzej rozpuszczalniki, które są w ogniwach litowo-jonowych.

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka
boroch
AKTYWNY
 
Posty: 505
Dołączył(a): 28 mar 2017, o 08:11
Pochwały: 21
Telefon:: ZTE Axon 7, Sharp S2
ROM: stock


Powrót do Dyskusje ogólne o telefonach



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron