• Reklama

Proszę o pomoc w wyborze smartfona po Redmi 3

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Proszę o pomoc w wyborze smartfona po Redmi 3

Postprzez smietana » 3 cze 2020, o 07:54

rodan77 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Mi8 mogę tylko polecić. Bardzo fajny telefon z porządnym aparatem.
Z Flyme jest ten problem, że jest zbugowane i producent nigdy tego nie łata. Do tego to co kolega wyżej napisał.
Sam sposób działania Flyme nie każdemu podchodzi, ale mnie się bardzo podobał. Nie kupiłbym jednak Meizu.


Co do aktualizacji Meizu to pełna zgoda, mogliby się bardziej postarać.
A te bugi Flyme to dla mnie trochę taka miejska legenda, przy każdym wpisie o Meizu (np. na Pepperku) pojawia się ktoś kto pisze o bugach w sofcie, ale bez konkretnych przykładów.
Ja używam aktualnie już 4 model od Meizu i naprawdę nie widzę tych bugów (może oprócz GPS w Meizu 15 Plus, ale nie wiem czy to kwestia mojego egzemplarza bo nie znalazłem na necie, żeby to był problem innych użytkowników). Ja co prawda jestem prostym użytkownikiem, podstawowe funkcje: zasięg GSM i LTE, powiadomienia, WiFi, BT, odblokowanie twarzą czy palcem, GPS (poza 15 Plus), aparat, jakieś gry - wszystko działa bez zarzutu. Nie wykluczam, że mogą być jakieś błędy w bardziej zaawansowanych funkcjach, których ja nie używam.
No i pisanie, że Google może coś wymyślić i po Meizu to też taka fantastyka, tego nie wie nikt. Najlepszym przykładem ostatnia akcja Amerykanów z Huawei.
A zeby nie było całkiem offtop, kolega prosił o propozycje do 6 cali gdzie powoli robi się posucha. Polecany przez Was Mi8 to już ponad 6 cali.
Niestety to prawda, teraz kupic cos co jeszcze w 17/18 roku miało miano porecznego telefonu czyli takie 5-5,15 cali teraz jest nie wykonalne.
Większosc to wielkie kozy, owszem korzystanie jest komfortowe np do filmow, nawigacja w aucid etc, ale do noszenia to tragedia czy obslugi jedna reka.
Kolejny poroniony pomysl to, to ze telefony kastruje sie masakrycznie teraz, kiedys Redmi mialo 5Ghz wifi, teraz nie, kiedys miało szybkie ładowanie teraz potrafią do telefonu z 19 roku wrzucic 1A :-)
I co najgorsze dla mnie plecki kiedys to byl metal, teraz w redmi to albo plastik tani albo beznadziejne szklo.
Kiedys telefony Xiaomu mialy aparaty rowno z obudowa nawet przy takim cienkim modelu jak mi5c teraz naeet w ich silikonie aparat wystaje. To jakas masakra i brzydactwo, juz pomijam zbicie czy rysowanie.
No i ta cholerna lezka, kropelka wody i inne Pier***e.
Plusem w serii Mi jest czytnik w ekranie lub pod ekranem, mega dla mnie wygodne, szkoda, ze redmi pakuja z tylu.
smietana
AKTYWNY
 
Posty: 528
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 18:33
Pochwały: 23
Telefon:: xiaomi

Reklama

Re: Proszę o pomoc w wyborze smartfona po Redmi 3

Postprzez basswitek » 3 cze 2020, o 08:09

Dlatego po mi4c kupiłem równie małego Sharpa C10, bardzo przyzwoity telefon, ale coś mnie naszło i kupiłem jeszcze zadbaną używkę Mi6, choć obawiałem się, ale to był strzał w 10-tkę, jestem mega zadowolony. Wydajność wciąż na dobrym poziomie (jak obecne nowe średniopółkowe telefony), 6gb/128gb, bateria trzyma ładnie cały dzień, po wgraniu Gcam aparat bardzo dobry - identyczny jak w Mi8, czytnik z przodu. Wgrałem porządny rom (RR), wszystko elegancko działa bez żadnych problemów.
basswitek
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 06:26
Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi mi4c

Re: Proszę o pomoc w wyborze smartfona po Redmi 3

Postprzez rodan77 » 3 cze 2020, o 08:29

smietana napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


No widzisz, czyli Meizu 16X idealnie odpowiada Twoim potrzebom :-)
Czytnik w ekranie, żadnych pier*** typu notch czy łezka na ekranie, i do tego kompaktowy w porównaniu do dzisiejszych kolosów .
rodan77
VIP
 
Posty: 1166
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 21:36
Pochwały: 94
Telefon:: Meizu 16

Re: Proszę o pomoc w wyborze smartfona po Redmi 3

Postprzez Adax » 17 paź 2020, o 20:07

Ni nie kupiłem jeszcze, teraz już na poważnie: w grę wchodzi: Galaxy A40, Meizu 16X, Huawei P40 Lite, Mi 8 -co po pół roku? A może wziąć któregoś Samsunga w abonamencie? Budżet do 1000 zł.
Adax
 
Posty: 78
Dołączył(a): 3 lis 2013, o 12:32
Telefon:: LG

Poprzednia strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości