• Reklama

PPTV King 7 (informacje/test)

Cubot, Elephone, UMI, TCL, Alcatel,ViVo, OPPO, Goclever, itd

Re: PPTV King 7 (informacje/test)

Postprzez Toczefeler » 6 lut 2017, o 21:35

Co do zasięgu, trzyma wszędzie tak samo jak poprzedni tel Mlais M52 i służbowy Galaxy S4, żadnych problemów nie zauważyłem. LTE ładnie chodzi w pomieszczeniach, duży plus bo bardzo szybko łapie połączenie po opuszczeniu parkingu/windy. Jak najbardziej strach ma wielkie oczy :mrgreen: :mrgreen:

Jedyne czego się bałem przed zakupem to problemy z dzwonkiem/połączeniami przychodzącymi bo gdzieś mi się to przewinęło analizując opinie, sam nic takiego nie doświadczyłem.
Co więcej, na needrom.com są łatki, które od razu wgrałem, ten cały custom rom od PPTV o nazwie PPOS chodzi po prostu jak marzenie :-P

W jednej rosyjskiej recenzji telefonu wyłapałem ciekawe info na temat tej marki, w tym filmiku https://www.youtube.com/watch?v=Cpku3AKmE2g jakoś od 17:35.
W skrócie zrozumiałem to tak, że PPTV chce się wypromować w Chinach i nie tylko wypuszczając telefon praktycznie na nim nie zarabiając, żeby ruszyć ze sprzedażą telewizorów, sprzętu HI-Fi.
Jak dla mnie ma to sens, taka jakość jest warta jak nic 2-3x więcej.

BTW rosyjskim forum 4pda.ru jest multum stron na temat custom/stock romów do tego tel. Dziś zrobiłem sobie recovery w TRWP i przymierzam się do wgrania wersji PPOS 3.1.1, może ktoś na forum ma jakieś doświadczenia?

TLasky napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Toczefeler
 
Posty: 25
Dołączył(a): 21 mar 2015, o 21:14
Telefon:: PPTV KING 7
ROM: PPOS 3.1.1

Reklama

Re: PPTV King 7 (informacje/test)

Postprzez potiomkin » 6 lut 2017, o 22:14

Srebrne póki co się posprzedawały u większości sprzedawców.
Avatar użytkownika
potiomkin
 
Posty: 79
Dołączył(a): 20 sty 2017, o 17:33
Pochwały: 2
Telefon:: x822

Re: PPTV King 7 (informacje/test)

Postprzez kosiarz100 » 9 lut 2017, o 14:26

Witam.Posiadam go od 2 tyg i potwierdzam iż nie ma problemu z jakością połączeń.W porównaniu z jiayu s3 z którego się przesiadłem ma głośniejszą słuchawkę.Od zakupu szukam gdzie jest kruczek i nic konkretnego nie znalazłem.Reasumując zalety: Żyleta wyświetlacz ,aż nie chce się odkuwać wzroku ,głośno i czysto grający głośnik (posiada przetwornik DAC HI-fi),płynność i szybkość działania.Teraz wady: aparat porażka,bateria schodzi w oczach(ale jeden dzień spokojnie wytrzyma),z routerem tp linka jako jedyne urządzenie miał problem z wifi,po wymianie routera wszytko ok,więc do końca wiadomo gdzie był problem,a i jeśli chodzi o wielkość dzięki małym ramką jest minimalnie większy od jiayu s3 i nie sprawia problemów z noszeniem np. w kieszeni.Z czystym sumieniem mogę polecić.Jak są jakieś pytania chętnie odpowiem
kosiarz100
 
Posty: 46
Dołączył(a): 28 paź 2012, o 21:29
Lokalizacja: łodź
Telefon:: newman n1

Re: PPTV King 7 (informacje/test)

Postprzez Toczefeler » 9 lut 2017, o 14:50

kosiarz100 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Przy takim wyświetlaczu ja jestem zaskoczony długością pracy baterii, pobaw się w ustawieniach zakładką 'power saving manager', to stockowa nakładka i naprawdę robi robote.
Toczefeler
 
Posty: 25
Dołączył(a): 21 mar 2015, o 21:14
Telefon:: PPTV KING 7
ROM: PPOS 3.1.1

Re: PPTV King 7 (informacje/test)

Postprzez dwarazyes » 12 lut 2017, o 14:57

Mam go od piatku. Jest wielki, ale nie przesadnie. Nie przeszkadza to. Android bardzo dobrze spolszczony, dziala plynnie, bez bledow. Jakosc wykonania cos jak redmi note 3, jest ok. Dotyk super, ekran bajka, aparat samsung S5K3M2 czyli to samo co w redmi note 3 i mi4c (zamiennie z sony) dla mnie super,nawet w slabym swietle wychodza wystarczajace do wydruku 15x10, duzo opcji, filmy do 4k. Dzwiek w glosniku bardzo czysty, przy minimalnym ustawieniu jest za glosny. Dzwiek podczas rozmowy dla mnie za cichy, raczej to wina niewielkiego otworu w szybce. Bateria spokojnie wystarcza na 1 dzien. Dioda powiadomien jak w nubi tyle, ze wielokolorowa. Ladowarki jeszcze nie testowalem, ale na 2 amperowej zte laduje sie ok 2,5 godziny na fula. Telefon warty o wiele wiecej niz trzeba za niego zaplacic. Wymiary jak Huawej mate 7, wiec mozna kupic szklo hartowane za 3zl z allegro itp. czekam na kabure i szklo
dwarazyes
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3 sty 2016, o 17:34
Pochwały: 3
Telefon:: MS lumia 535

Re: PPTV King 7 (informacje/test)

Postprzez jarecki83 » 14 lut 2017, o 14:01

Również mogę pochwalić ten telefon w tej cenie taka jakość to rzadkość, problemów z połączeniami nie mam bateria wystarczająca.
Napiszcie może jakie macie wersje rom i skąd pobraliście? ja do swojego mogę mieć tylko dwa zastrzeżenia nie wiem czy sie z tym spotkaliście
1- czasami po wejściu w zieloną słuchawkę lub kontakty pojawia sie chiński komunikat i dwa przyciski w które można kliknąć co powoduje jego zamknięcie jednak po jakimś czasie znów sie pojawia.
2- dziś 14 lutego walentynki po włączeniu telefonu (po nocy) pojawiła mi sie tapeta blokady ekranu LOVE której nie można nigdzie zmienić
Spotkaliście się z czymś takim ?
jarecki83
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 sty 2015, o 00:38
Telefon:: lg

Re: PPTV King 7 (informacje/test)

Postprzez Toczefeler » 14 lut 2017, o 21:30

Mam te same problemy, chyba przypadłość romu PPOS 2.0, który jest oficjalny na europe. Próbowałem sporo rzeczy i narazie bez skutku, mam wrażenie, że winowajca jest w tym miejscu: Themes, PPOS UI(Default). Póki co się nie da się go zmienić.
Wgrałem inne wersje 3.0, 3.1, chodziły dużo szybciej i miały fajne bajery, ale były bez aplikacji google. No i tylko angielski/rosyjski/chiński. Na rosyjskich i hiszpańskich forach modyfikują te romy, cały czas toczą żywą dyskusję, myślę że niedługo wyjdzie jakaś aktualizacja poprawiająca działanie.
Toczefeler
 
Posty: 25
Dołączył(a): 21 mar 2015, o 21:14
Telefon:: PPTV KING 7
ROM: PPOS 3.1.1

Re: PPTV King 7 (informacje/test)

Postprzez kosiarz100 » 15 lut 2017, o 12:31

Toczefeler wyłączenie usług coś tam minimalnie pomogło przy umiarkowanym użytkowaniu np. w domu można zejść do 1,5-2 dni, przy bardziej intensywnym dzień z małym zapasem,więc aż tak źle nie jest. Nie wspomniałem jeszcze o gps ,który łapie fixa bardzo szybko.jarecki83 mam to samo chińskie krzaczki przy kontaktach,ale w porównaniu z innymi chińskimi telefonami, które miałem i tak jest nieźle jeśli chodzi o "krzaczastośc".
kosiarz100
 
Posty: 46
Dołączył(a): 28 paź 2012, o 21:29
Lokalizacja: łodź
Telefon:: newman n1

Re: PPTV King 7 (informacje/test)

Postprzez bartazzz » 15 lut 2017, o 12:56

Toczefeler napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

a nie próbowałeśzainstalować open gappsów?
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
Avatar użytkownika
bartazzz
VIP
 
Posty: 5389
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 11:03
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Re: PPTV King 7 (informacje/test)

Postprzez Toczefeler » 15 lut 2017, o 13:53

bartazzz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Jeszcze nie, ale w tym tygodniu będę się bawił. Tutaj jest multum informacji poświęcone romom i modowaniu, jednak rosyjski u mnie kuleje :-/
https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=792654&st=340

Tutaj ogólna dyskusja https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=770493

Usuwają w tych custom romach które wszystkie chińskie pozostałości, w stylu wczorajszego walentynkowego 'LOVE' na ekranie blokady. Na nowy chiński rok niedawno było 'happy new year' :mrgreen:

Wgram niedługo Poly.UI 3.1(PPPPP 3.1.1.3.1) i AOSP 5.1 na spróbowanie.
Toczefeler
 
Posty: 25
Dołączył(a): 21 mar 2015, o 21:14
Telefon:: PPTV KING 7
ROM: PPOS 3.1.1

Re: PPTV King 7 (informacje/test)

Postprzez dwarazyes » 16 lut 2017, o 22:10

uwaga, telefon potrafi sie "wywalić" przy factory reset. Mieli przez 2h i sie nie ładuje., a po flashowaniu kasuje sie imei. Najgorsze, że play na starych kartach sim (byc może na nowych też) pozwala na połączenia gsm-bez nr imei, więc zorientowałem się o skasowanym imei dopiero po 2 dniach, jak już wszystkie romy wgrałem (szukałem powodu dla którego nie działa mi 2G,3G,4G). Ale teraz mam już rozeznanie i stwierdzam, że ppos 2.0 jest najlepszy (jak na razie) ze wszystkich dostępnych romów. Telefon co raz bardziej super. Etui z Mate 7 (z klapkę) idealnie pasuje, szkło hartowane jest o 1mm za długie i odstaje na fazowanych bokach, ale i tak jest super. Polecam, ma swój urok
dwarazyes
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3 sty 2016, o 17:34
Pochwały: 3
Telefon:: MS lumia 535

Re: PPTV King 7 (informacje/test)

Postprzez potiomkin » 27 lut 2017, o 21:16

Mój PPTV już w WER Wawa. Powinien niedługo być. Warto zmieniać stockowy ROM na coś innegro? Siedzę właśnie ba 4pda i tam chłopaki ogarniają temat. Zastanawiam się pomiędzy modowanym Poly.UI 3.1 (PPPPP 3.1.1. 3 .1), a Poli UI2.0 mods. Sprawdzał ktoś te modowane stocki? Który lepszy? Może warto wrzucić AOSP TEN albo TEN?
Avatar użytkownika
potiomkin
 
Posty: 79
Dołączył(a): 20 sty 2017, o 17:33
Pochwały: 2
Telefon:: x822

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do INNE MARKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama