• Reklama

Polecany ROMy do Le max 2 ( x820 )

Re: Polecany ROMy do Le max 2 ( x820 )

Postprzez dziubson » 14 lut 2018, o 02:19

Chyba warto się zainteresować, w rodzinie zainstalowałem kilka wersji wcześniejszych i szybko chodził. Niedługo będę go aktualizował jak ich odwiedzę bo widzę że chyba udało im się naprawić błędy które od kilkunastu dni zgłaszali użytkownicy...

[8.1][UNOFFICIAL] AICP - Oreo - X2

AICP 13.1:
Build 11/02/2018 - version3
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
dziubson
 
Posty: 156
Dołączył(a): 17 mar 2013, o 02:06
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 6

Reklama

Re: Polecany ROMy do Le max 2 ( x820 )

Postprzez munioman » 14 lut 2018, o 16:16

Podjąłem decyzję i zainstalowałem Pixel Experience By shivatejapeddi
stąd https://forum.xda-developers.com/le-max ... e-t3734990

Na tą chwilę potwierdzam, nie działa latarka. Więcej wypowiem się jak potestuje bo mam od wczoraj.
Gdyby było zainteresowanie poradnikiem jak od zera zainstalować taki system to mogę taki napisać, szczególnie, że udało mi się pokonać takie problemy jak niedziałający adb czy zaszyfrowana pamięć.

Autor postu otrzymał pochwałę
munioman
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3 lut 2018, o 21:54
Pochwały: 1
Telefon:: Nokia 710

Re: Polecany ROMy do Le max 2 ( x820 )

Postprzez zawel » 15 lut 2018, o 10:38

Latarka działa, tylko trzeba użyć jakiejkolwiek appki ze sklepu, to tylko problem tego przełącznika ze status bara. Tak jest na razie w każdym ROMie na Oreo. I po co Ci tam było adb? Ten telefon naprawdę się łatwiutko obsługuje i nie trzeba nic kombinować: wrzucasz fastbootem TWRP, formatujesz pamięć, czyszczenie, wgrywanie i jazda.

Autor postu otrzymał pochwałę
zawel
VIP
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 11:59
Pochwały: 70
Telefon:: Mi 9 Lite
ROM: xiaomi.eu

Re: Polecany ROMy do Le max 2 ( x820 )

Postprzez sztandi7 » 17 lut 2018, o 14:05

dziubson napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Wrzuciłem go wczoraj wieczorem, gdyż w LineageOS 14.1 cały czas są problemy z autofocusem w nocy (łapie ostrość, kilka sekund nie dzieje się nic i potem bardzo mocno prześwietla fotki) Potrzebny był do tego najnowszy TWRP 3.2.1.0 bo pod starszym nie hulał, oczywiście pragnę zauważyć, że to 8.1, więc Gappsy pod 8.0 nie będą śmigać.

Generalnie póki co dużo się może nim nie bawiłem, ale rzuca się w oczy dosyć rozbudowana konfigurowalność. WiFi, LTE działa, aparat także, autofocus zachowuje się poprawnie.
sztandi7
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2 gru 2017, o 22:08
Pochwały: 1
Telefon:: LeEco Le Max 2
ROM: Slim7

Re: Polecany ROMy do Le max 2 ( x820 )

Postprzez dziubson » 17 lut 2018, o 14:09

sztandi7 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Wrzuciłem go wczoraj wieczorem, gdyż w LineageOS 14.1 cały czas są problemy z autofocusem w nocy (łapie ostrość, kilka sekund nie dzieje się nic i potem bardzo mocno prześwietla fotki) Potrzebny był do tego najnowszy TWRP 3.2.1.0 bo pod starszym nie hulał, oczywiście pragnę zauważyć, że to 8.1, więc Gappsy pod 8.0 nie będą śmigać.

Generalnie póki co dużo się może nim nie bawiłem, ale rzuca się w oczy dosyć rozbudowana konfigurowalność. WiFi, LTE działa, aparat także, autofocus zachowuje się poprawnie.


LE MAX 2
TWRP – beta: twrp-3.2.1-0-x2-unofficial-jan212018.img
BETA DOWNLOAD: https://androidfilehost.com/?w=files&fl ... t_dir=DESC

https://forum.xda-developers.com/le-max ... 2-t3734209
Installation:
1. Make sure your bootloader is unlocked
2. Download the recovery image from above
3. Reboot into fastboot
4. Run this command (Change the .img to whatever the name of file is you downloaded):
Code:
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

aktualizacja TWRP w przypadku już zainstalowanego w starszej wersji : wystarczy wczytać plik z obrazem pod TWRP

Czytając fora zalecane jest zaktualizowanie firmware odpowiedzialny za sterowniki wewnętrznych urządzeń tj aparatów, modemów GSM, czytnika linii papilarnych. Ja dziś będę testował wersje wyciągniętą z ostatniego oficjalnego ROMu (tj MODEM_CN_26S_05.09_V.00033.zip) z wątku na forum xda: https://forum.xda-developers.com/le-max ... e-t3682977



OPEN GAPPS 8.1 - https://forum.xda-developers.com/androi ... d-t3743495

DOWNLOAD: https://sourceforge.net/projects/unoffi ... 8-1/files/
dziubson
 
Posty: 156
Dołączył(a): 17 mar 2013, o 02:06
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 6

Re: Polecany ROMy do Le max 2 ( x820 )

Postprzez czarnokurz » 19 lut 2018, o 12:25

Zainstalowałem też tego Pixela :) Latarka to nie problem ....mi nie łączy się po BT z moim MOTO 360 ? Dziwne ...słuchawki , tv i resztę widzi a zegarka nie :( Na innych ROMach bywało że nie działał mi roaming za granicą .....aparat przeważnie działa , ale funkcje w menu to porażka .
Może macie jakiś stabilny do 829.
czarnokurz
 
Posty: 31
Dołączył(a): 24 sty 2013, o 13:45
Lokalizacja: Poznań

Re: Polecany ROMy do Le max 2 ( x820 )

Postprzez lucasbiniu » 20 lut 2018, o 14:02

Witam, ktoś z Was próbował MIUI 9?
lucasbiniu
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 lis 2014, o 00:29
Telefon:: LG P880 4XHD

Re: Polecany ROMy do Le max 2 ( x820 )

Postprzez mruczek66 » 21 lut 2018, o 10:57

miui nie ma polskiego
Avatar użytkownika
mruczek66
AKTYWNY
 
Posty: 366
Dołączył(a): 4 maja 2014, o 14:21
Lokalizacja: koszalin
Pochwały: 4
Telefon:: poco3x

Re: Polecany ROMy do Le max 2 ( x820 )

Postprzez Gatts19 » 22 lut 2018, o 15:46

Witam.
Kupiłem dla rodziców model LeMax 2 x820 z 6GB RAM i 64GB ROM jednocześnie chcąc zapłacić mniej za telefon wybrałem model na rynek Amerykański oczywiście taki ,który ma odblokowane wszystkie częstotliwości.
Oczywiście nie czytałem żadnych informacji dotyczących pełnego tłumaczenia na język Polski i po dostaniu telefonu okazało się ,że mamy 50% na 50%.Brałem telefon pod kątem przyszłej instalacji ROMÓW sam by skonfigurować telefon tak by osoby na emeryturze mogły sobie z niego spokojnie korzystać i pierwsze co zauważyłem to problem z LTE ,który udało się obejść dopiero po zrutowaniu telefonu gdyż kody nic nie dawały a telefon odbierał tylko H+ maksymalnie.
Pytanie kieruję do osób ,które używają już tego modelu lub podobnego kompatybilnego z pełną wersją języka Polskiego ,który daje inny CUSTOM ROM dlatego chciałem się dowiedzieć jaki polecacie bo na chwilę obecną wgrałem LineageOS 14.1.
Gorzej było ze zrutowaniem telefonu a najgorzej z CUSTOM ROM bo żaden nie chciał mi się uruchomić i dopiero na chińsko języcznej stronie znalazłem jakiś podstawowy ROM beta ,na którym mogłem uruchomić telefon by wgrać mu TWRP i ROOTA.System jaki posiadałem był z końcówką 19s i jest to "INDIAN VERSION" bo takie informacje dostaję gdy używam flasha.
Sam osobiście używam do tej pory LG G2 ,który z powodu LineageOS dostał drugą młodość bo na starym systemie przestała mi działać obsługa internetu przez sieć komórkową oraz często miałem dziwne zachowania typu włączał/wyłączał się na przemiennie WI-FI /Bluetooth /GSM /GPS samoczynnie.
Fajnie jest poznać ludzi ,którzy już mają trochę czasu do czynienia z innymi ROMAMI do Leeco LeMax2 x820 bo macie w ten sposób większą praktykę więc miło jest poprosić o pomoc w wyborze systemu operacyjnego do niego z pełną wersją języka polskiego właśnie ludzi takich jak Wy.
Ja kiedyś miałem uceglony LG bo w końcu padł dokładnie rok temu i żeby nie różne fora internetowe to by do tej pory nie działał.Nawet zaniosłem do punktu naprawczego i trzymając telefon dwa tygodnie nic nie zrobili a ta sytuacja Mnie pobudziła do działania i telefon odzyskałem w pół godziny przez odpowiednie komendy.
Leeco Lemax jakiego dostałem także zaliczał "bootloopy" bo żaden system nie chciał się uruchomić aż w końcu trafiłem na rodzynka ,który tylko z czterema językami i na szczęście z jednym angielskim dał mi możliwość wgrania ROOTA przez TWRP.Najdziwniejsze z czym się spotkałem to z pojawiającą się informacją o zabezpieczonym folderze "DATA" ,którego nie mogłem ruszyć TWRP i cały czas był 'failed" dlatego musiałem zamienić system na inny.Trwało do prawie trzy dni i się udało.Teraz czekam na wypowiedź Was doświadczonych w używaniu innych systemów z pełnym polskim językiem.
Pozdrawiam.
Gatts19
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 lut 2018, o 15:24
Telefon:: LG G2
ROM: LineageOS 14.1

Re: Polecany ROMy do Le max 2 ( x820 )

Postprzez Mrowka221 » 23 lut 2018, o 00:11

@ Gatts19 Jeżeli interesuje Cię oryginalne EUI to najlepiej spolszczona jest wersja od Cuoco92 28s 90-95% spolszczone. https://androidfilehost.com/?w=files&flid=226065
Używam i mogę polecic nie mam żadnych problemów czas na ekranie 5h do zera. Ewentualnie nowe romy na android 8.1 pixel experience są 100% spolszczone.
Mrowka221
 
Posty: 63
Dołączył(a): 26 paź 2014, o 11:30
Telefon:: Le max 2
ROM: small EUI

Re: Polecany ROMy do Le max 2 ( x820 )

Postprzez Pivko » 23 lut 2018, o 12:12

Mrowka221 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ale mają słabszy SOT i nie działa bluetooth prawidłowo
Pivko
AKTYWNY
 
Posty: 317
Dołączył(a): 14 gru 2012, o 14:04
Lokalizacja: Częstochowa
Pochwały: 11

Re: Polecany ROMy do Le max 2 ( x820 )

Postprzez zawel » 23 lut 2018, o 12:26

Eee, ostatnie wersje są już lepsze, w połączeniu z odpowiednim profilem AKT i greenify można całkiem ładny SOT osiągnąć. Ja nigdy nie miałem problemów z bluetoothem ale czasem ludzie raportują, trzeba sobie sprawdzić.
zawel
VIP
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 11:59
Pochwały: 70
Telefon:: Mi 9 Lite
ROM: xiaomi.eu

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ROM'y i modyfikacje



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości