• Reklama

Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez LBN86 » 10 kwi 2016, o 17:59

asusx74 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ja mam z aliora podpięta kartę pod pp i to wystarcza, tyle ile sobie sklep liczy tyle mi zabierają z karty. Telefonicznie tylko poprosiłem o ustawienie wszystkich transakcji na usd.

jeszcze ode mnie pytanie:
mam zrobiony zwrot na konto pp, czy żeby ta kasę przelać na konto w aliorze muszę połączyć rachunek bankowy żeby żadnej prowizji mi nie pobrało za tą czynność? bo zwykłego przelewu nie widzę
LBN86
 
Posty: 57
Dołączył(a): 17 gru 2015, o 10:44
Telefon:: samsung

Reklama

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez jan1994 » 10 kwi 2016, o 19:16

Zwrot z PayPala na konto w Aliorze może trwać do 5 dni - nie denerwuj się - zawsze jednak można zadzwonić do PayPala i zapytać.
jan1994
AKTYWNY
 
Posty: 233
Dołączył(a): 30 gru 2015, o 21:53
Lokalizacja: Białystok
Pochwały: 15
Telefon:: MI 5

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez LBN86 » 11 kwi 2016, o 07:29

Na konto to już na bank samo nie pójdzie (chińczyk zrobił zwrot na pp nie na kartę). Ten zwrot leży na koncie pp odłogiem już z miesiąc a teraz chciałbym sobie go do aliora wysłać żeby przy płatności karta to wykorzystać.
LBN86
 
Posty: 57
Dołączył(a): 17 gru 2015, o 10:44
Telefon:: samsung

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez marcoos1 » 11 kwi 2016, o 10:21

asusx74 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

W aliorze z automatu masz konto złotówkowe i walutowe (możesz mieć kilka walutowych). Więc teoretycznie nawet wypłatę możesz przelewać do kantora (w złotówkach), ale niekoniecznie.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez slaweek » 13 kwi 2016, o 12:01

A jak jest z płatnością kartą? czy zwrot cashback jest na kartę? czy tylko na paypal?
slaweek
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 maja 2015, o 12:20
Telefon:: Samsung

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez lagarto » 13 kwi 2016, o 18:12

Zależy jak zapłacisz.
Możesz zapłacić kartą - podczas płatności podajesz swoje dane i nr karty - wtedy zwrot masz na kartę
Możesz zapłacić przez PayPal kartą podpiętą do swojego konta w PP - wtedy zwrot będzie na {PayPal}. Oczywiście nie na PayPal jak pisałem tylko również na kartę, dzięki jarosword14 za zwrócenie uwagi.
Ostatnio edytowano 13 kwi 2016, o 21:46 przez lagarto, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
lagarto
AKTYWNY
 
Posty: 418
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 11:25
Lokalizacja: Jaworzno
Pochwały: 42
Telefon:: Redmi 4 PRO

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez jarosword14 » 13 kwi 2016, o 19:49

Hmmm... ja niedawno płaciłem kartą podpiętą do paypala i zwrot był bezpośrednio na te kartę (paypal byl tylko pośrednikiem) -sławetna promocja sklepu mobilehike.

Autor postu otrzymał pochwałę
Samsung Omnia i900 ---> HTC Dream/Era G1 ---> HTC Magic ---> Samsung Galaxy S ---> LG Nexus 4 ---> Nokia Lumia 735 ---> Xiaomi Redmi 3 Pro
jarosword14
 
Posty: 47
Dołączył(a): 4 gru 2015, o 15:52
Pochwały: 1
Telefon:: Nokia L735

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez Gravis » 14 kwi 2016, o 18:56

Kupował ktoś z igogo.es i wie czy da się zapłacić paypalem w euro bez przewalutowania? Niestety nie widze tam takiej opcji i ciagle chce placic zlotowkami :/ kiedys placilem i byla opcja "prosze obciazyc moj rachunek ..."

EDIT:

I poplynalem.. nie placccie tam inna karta jak PLN bo bedziecie w plecy jak i ja.
Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Avatar użytkownika
Gravis
VIP
 
Posty: 2453
Dołączył(a): 5 cze 2013, o 09:32
Pochwały: 31
Telefon:: OnePlus 7

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez marcoos1 » 14 kwi 2016, o 21:09

@Gravis
Dlaczego niby karta w PLN jest najlepsza? Czemu nie USD lub EUR? Czym sobie Polacy zasłużyli na taki rarytas, że nasza waluta jest najlepsza?
Rozwiń opinię, że tylko karta w PLN jest opłacalną a każda inna nie.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez Gravis » 14 kwi 2016, o 21:10

Bo inną się nie da zapłacić. Tzn. Da ale z podwójnym przewalutowaniem

From Xiaomi Mi4c Prime sent by Tapatalk
Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Avatar użytkownika
Gravis
VIP
 
Posty: 2453
Dołączył(a): 5 cze 2013, o 09:32
Pochwały: 31
Telefon:: OnePlus 7

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez marcoos1 » 14 kwi 2016, o 21:15

Czemu podwójne przewalutowanie?
Na jakie waluty?
Nie kupowałem w igogo, ale to pewnie serwis hiszpański, więc tam obowiązuje euro. Dlatego płacą kartą w EUR nie powinno być żadnego przewalutowania a płacąc kartą w USD tylko pewnie jedno (USD->EUR).
Być może czegoś nie załapałem, ale chyba coś źle jednak ustawiasz, bo nie chce mi się wierzyć, żeby w Hiszpanii nie można płacić kartą EUR (Hiszpanie przewalutowywują sobie najpierw do PLN?).
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez juzeff » 19 kwi 2016, o 09:45

[quote="LBN86"]Ja mam z aliora podpięta kartę pod pp i to wystarcza, tyle ile sobie sklep liczy tyle mi zabierają z karty. Telefonicznie tylko poprosiłem o ustawienie wszystkich transakcji na usd.
Potwierdzam - też mam kartę $ w alior kantorze. Poprosiłem tylko PayPal mailowo o ustawienie rozliczania w $ i niczego nie przewalutowuje.
juzeff
 
Posty: 16
Dołączył(a): 19 sty 2016, o 13:31
Telefon:: Haier W910

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama