• Reklama

Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez SpeedoFST » 26 kwi 2018, o 13:04

99,9% VAT
SpeedoFST
AKTYWNY
 
Posty: 374
Dołączył(a): 13 cze 2015, o 21:08
Pochwały: 15
Telefon:: SGS8

Reklama

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez snow.leopard » 26 kwi 2018, o 13:14

SpeedoFST napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


To po cebuli... Czekam w takim razie na list i dorzucam się na 500+ :-D
snow.leopard
 
Posty: 36
Dołączył(a): 5 gru 2017, o 12:20
Pochwały: 3
Telefon:: Nokija

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez marcoos1 » 26 kwi 2018, o 19:37

Wg mnie szansa na VAT to 50% (będzie lub nie).
Nie wiem tylko co to zmienia, że ktoś (2 osoby) ocenił szanse (wg własnego widzimisie) na VAT twojej paczki? Czy musisz wypełniać na poczcie deklarację, że czekasz na paczkę lub na list?
I jak podasz, że czekasz na paczkę a przyjdzie list to nie dostarczą?
Ja tak samo czekam na paczkę jak i na list (tzn nic nie robie i jak przyjdzie awizo to idę odebrać a jak list to otwieram i czytam).
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez basswitek » 16 maja 2018, o 21:28

Na obecną chwilę nie ma już obowiązku wysyłania dowodu tożsamości? Kiedyś wysyłałem. Z dokumentu jaki pocztą otrzymałem (WER W-wa) nic takiego nie wynika, chcą tylko potwierdzenia zakupu i wpłaty.
basswitek
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 06:26
Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi mi4c

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez jack78 » 16 maja 2018, o 23:20

Ja nigdy nie wysyłałem. Tylko screen zamówienia i przelewu

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
jack78
 
Posty: 136
Dołączył(a): 8 sie 2013, o 14:30
Pochwały: 2

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez kamilson » 27 cze 2018, o 18:29

Co się dzieje, jezeli nie uznają mi przesylki na osobe prywatna?
Zamowilem 100 kardridzy do maszynki do makijazu dla kobiety, one sa jednorazowe, mniej sie nie oplaca dhl zamawiac..
Zawiozlem im osobiscie dokumenty itd i napisalem, ze to na cele prywatne, i to w jednym pakiecie jest Pani powiedziala, ze powinno przejsc, ale przy takiej ilosci nigdy nie wiadomo..
Co się wiec dzieje, jezeli nie uznaja? Odsylaja? Czy daja oplate jak dla firmy poprostu (80 pare pln) i po temacie?

Pzdr
kamilson
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 cze 2018, o 18:06
Telefon:: Apple

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez kamilson » 29 cze 2018, o 08:52

Sorry za post pod postem.
Dzis przyjdzie paczka -naliczyli oplate skarbowa 17pln+ obsluge celna 84pln no i vat, ale od kwoty jaka napisal chinczyk (od 34 dolarow) zamiast od 415pln, bo tyle widnieje w dokumentach jakie im dostarczylem. To chyba ich pomylka nie bede mial problemow z tego tytulu w przyszlosci?
Terz juz wiem, ze jak przysylaja dokumenty to warto poczekac i nic im nie wysylac jak maja upowaznienie, to jest duza szansa, ze i tak puszcza paczke dalej:)
kamilson
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 cze 2018, o 18:06
Telefon:: Apple

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez boogiege » 2 lip 2018, o 12:05

Witam, mam pytanie czy na szkła hartowane do telefonów jest cło ? mówię nie o sztuce lecz np paczka na 150$.
boogiege
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 lip 2018, o 11:58
Telefon:: samsung j5 2017

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez janek125 » 11 lis 2018, o 11:27

Witam
Czytałem któregoś dnia artykuł gdzieś w necie że teraz mają się wziąć za kupujących na aliexpress. Chcę zakupic 2 zegarki łącznie za 6 USD i folie do Amazfit BIP za ok. 1 USD. Czy to już będzie się kwalifikowało do oclenia owatowania?
janek125
 
Posty: 13
Dołączył(a): 19 cze 2016, o 15:47
Telefon:: Samsung

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez slavo22 » 11 lis 2018, o 12:27

Raczej możesz spać spokojnie. Ostatnio zamówiłem baterię, 3 lcd i jakieś inne pierdoły. Wszystko przyszło bez problemów i bez vatu.
Avatar użytkownika
slavo22
VIP
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 8 kwi 2014, o 17:49
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 70
Telefon:: ZTE Axon 7
ROM: Co chwilę inny

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez marcoos1 » 11 lis 2018, o 22:20

janek125 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Vatu ci nie oclą ani cła nie ovatują
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez G P » 20 lis 2018, o 18:23

Moja przesyłka z kamerką dvr ma status 'Zatrzymanie w cle. WER Warszawa' co jest o tyle dziwne, że podlegam pod słynny UC Przemyśl. Do tej pory w kilku przesyłkach w/w status pochodził z Przemyśla, wcześniej zazwyczaj było 'Zatrzymanie przez urząd celny WER Warszawa', potem zwolnienie, wysłanie z ładunkiem i do akcji wchodził Przemyśl z statusem 'Zatrzymanie w cle'
Dwa pytania:
Czy to oznacza, że mogę dostać papiery bezpośrednio z Wwy? Miał ktoś przypadek nie naliczenia VATu mimo takiego statusu czy już szykować danine?
G P
AKTYWNY
 
Posty: 219
Dołączył(a): 26 lut 2014, o 00:06
Pochwały: 6
Telefon:: star w450
ROM: miui

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama
cron