• Reklama

Ocena sytuacji

Rozmowy na wszystkie tematy

Ocena sytuacji

Postprzez dotek » 16 wrz 2021, o 10:06

Hej, mam pytanie o wasze podejście i ocenę tego co się obecnie dzieje, ale ocenę z perspektywy własnego biznesu i ekonomicznego punktu widzenia. Jak podchodzicie do inwestycji? Ja zrealizowałem małą stratę i wyszedłem z giełdy, dla swoje firmy miałem szukać na wynajem większego magazynu bo był pomysł na rozwój i import z Chin - niestety z importu raczej nici w tym roku bo targi w Chinach odwołane a nie chcę zaczynać od Alibaby. Ogólnie zastanawiam się nad ruchami w 2022: czy akumulować gotówkę i przeczekać czy wręcz przeciwni szukać gdzieś opcji do inwestycji. Zastanawiam się też nad anulowanie samochodu który mam zamówiony do produkcji na kwiecień bo nie wiem czy jest sens teraz pchać się w leasing na 300k.
Jakie jest wasze podejście do tych spraw?
dotek
 
Posty: 30
Dołączył(a): 11 gru 2014, o 11:53
Telefon:: Overmax

Reklama

Re: Ocena sytuacji

Postprzez Herezja » 16 wrz 2021, o 10:29

Po pierwsze. Raczej wątpię aby ktoś od nas operował takim kapitałem o jakim piszesz (choć oczywiście mogę się mylić).
Po drugie. Po problemach z zaopatrzeniem wynikającym z perturbacji pocovidowych nikt raczej nie będzie teraz inwestował bo tak dostępne półfabrykaty jak i koszty transportowe są wyższe.
Po trzecie. Wszyscy wieszcza kolejny ogólnoświatowy krach na giełdach a co za tym idzie są ostrożni w inwestycjach.

To tylko moje luźne wnioski nie poparte dowodami a raczej intuicją.
Avatar użytkownika
Herezja
VIP
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 19 kwi 2015, o 12:14
Pochwały: 50
Telefon:: Huawei p10

Re: Ocena sytuacji

Postprzez Flyagaric » 16 wrz 2021, o 19:29

Miałem akurat spory kesz w banku, bo liczyłem na kupno chaty (duużo wcześniej i nie w PL). Niestety, obecna sytuacja to bańka na jeszcze większą skalę niż przy poprzednim kryzysie. Wg., unijnego prawa banki gwarantują wypłatę tylko do 50tys. EUR w razie bankructwa, więc serio zastanawiam się nad przeniesieniem kasy do domu, albo skrytki bankowej. I to nie tylko to ponad wspomniane 50tys. ale większość. Do tego stopnia obawiam się przyszłego tąpnięcia, którego znaki widać z prawie każdej strony.
Na twoim miejscu faktycznie przemyślałbym ten leasing i nie pchaj się w nic ryzykownego.
Nie mam pojęcia w co lokować gotówę z banku, ale to pewnie powinno być złoto (sztabki, nie jednostki inwestycyjne), lub coś równie bezpiecznego w dłuższym terminie. Trzymam trochę kasy w drogich, niskoseryjnych łiskaczach, ale nie ma tego tyle co kwota w banku i akurat o tą inwestycję jestem spokojny.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Ocena sytuacji

Postprzez Herezja » 16 wrz 2021, o 20:30

Pracuje aktualnie w sklepie budowlanym i choć ceny zakupu praktycznie wszystkiego co mamy w ofercie lawinowo rosną to jest na nie nieustający popyt. Co dostawa to cena potrafi się podnieść. Np do domu zamówiłem sobie drzwi sztuk 5 o ile pamiętam 11 mają i do dziś nie dojechały czyli 4 miesiące temu. W miedzy czasie cena też poszła wyraźnie w górę.
Wiele osób w ten sposób lokuje oszczędności czy to kupując mieszkania, działki czy też stawiając budynki.
W swoim życiu w różnych zawodach pracowałem, także przez 10 lat prowadziłem działalność gospodarczą (kafejka netowa, wynajem lokali podmiotom gospodarczym itp).
Avatar użytkownika
Herezja
VIP
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 19 kwi 2015, o 12:14
Pochwały: 50
Telefon:: Huawei p10

Re: Ocena sytuacji

Postprzez Flyagaric » 18 wrz 2021, o 00:57

Czyli doradzasz inwestować w coś, co w razie krachu leci na łeb, a czego i tak nie dostarczają, więc to jak wyrzucanie gotówy w błoto? Hmm...
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Ocena sytuacji

Postprzez Herezja » 18 wrz 2021, o 06:21

Źle mnie zrozumiałeś. Podałem tylko przykład z własnego życia jak się ludzie zachowują. Czy to pochwalam to inna sprawa.
Sam aktualnie pieniędzy nie inwestuje (mam dwójkę dzieci małych, które można nazwać inwestycją).
Avatar użytkownika
Herezja
VIP
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 19 kwi 2015, o 12:14
Pochwały: 50
Telefon:: Huawei p10

Re: Ocena sytuacji

Postprzez marx » 29 wrz 2021, o 19:03

Inwestowanie w mieszkania pod wynajem może okazać się złym pomysłem, zwłaszcza jak jesteśmy przed pęknięciem bańki spekulacyjnej. Już w niektórych lokalizacjach wynajem przynosi nie więcej niż 5% zwrotu, a niech tylko Ukraińcy nas opuszczą, to mamy pełno pustostanów i jazdę w dół. Po drugie trwa boom budowlany i w najbliższych latach setki tysięcy blokersów przeniesie się do domów, więc mieszkań pod wynajem w blokach będzie full.
Do tego dochodzi widmo opodatkowanie posiadaczy więcej niż jednego mieszkania, a czym się coraz więcej mówi na portalach branżowych.


Złoto obecnie taniej, może warto szukać dołka i kupić, ale najlepiej realne złoto, nie papierkowe.

Giełdy i fundusze też już rozdmuchane, w każdej chwili bańka może pęknąć, więc to pora na wyjście , a nie inwestowanie w papiery.


Lokaty, przy obecnej inflacji to realna strata 5%

Obligacje skarbowe 4 letnie i dłuższe indeksowane inflacją chronią nasz kapitał!!

a kolega Dotek musi sam ocenić sytuacje, jak znalazł nisze to zarobi. Nikt się nie chwali łatwym sposobem zarabiania, bo czym więcej osób robi to samo tym mniej zarobisz. Kto nie ryzykuje, szampana nie pije.
marx
Administrator
 
Posty: 12497
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Ocena sytuacji

Postprzez Herezja » 30 wrz 2021, o 01:13

Może to głupio zabrzmi ale moim zdaniem najlepiej teraz inwestować w siebie.
Co przez to rozumiem zapytajcie?
To co mamy w głowach my i nasi bliscy nie może nam stracić na wartości a co za tym idzie zawsze wiedzą będzie w cenie.
Nie chodzi tu o wiedzę teoretyczną ale głównie praktyczną, która nam pomoże nawet jak będzie kolejny krach i w razie czego wiele przy ty dóbr materialnych stracimy.

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
Herezja
VIP
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 19 kwi 2015, o 12:14
Pochwały: 50
Telefon:: Huawei p10


Powrót do HydePark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron