• Reklama

Nokia x1 01. Recenzja

Forum o telefonach na dwie karty SIM

Nokia x1 01. Recenzja

Postprzez Naidoo » 22 gru 2011, o 19:06

Nokia x1 01. Recenzja
Telefon dostałem do testów tylko 12h. Ma być prezentem, więc nie mogłem w niego za bardzo ingerować .Testowałem tylko podstawowe funkcje. Postaram się rzetelnie opisać jego wady i zalety.


W pierwszej chwili gdy go zobaczyłem, myślałem ze to kolejny klon Noki na 2 karty sim. Ale okazało się że Nokia poszła po rozum do głowy i zaczęła produkować dwu simowce. Kolejnym zaskoczeniem było braku napisu Made In China. Zamiast niego widnieje napis Made In India.

Obrazek

Zestaw zawiera :
Ładowarka, słuchawki mini Jack, gwarancja oraz instrukcja obsługi .

Obrazek

Telefon jest pozbawiony praktycznie wszystkiego. Brak podstawowych funkcji takich jak
MMS, WAP, GPRS, Bluetooth, transmisji danych, przeglądarki obrazów JPG.BMP.
Kompletny golas na wzór noki 3210. Dodano tylko latarkę oraz mp3 Playera.
Wyświetlacz 128x160 65 ts kolorów, jest czytelny i wyraźny. Nawet na zewnątrz budynku.


Telefon jest cały plastikowy, ale nic nie trzeszczy i zgrzyta (jak na razie).Tylna klapka jest ze świecącego plastiku, który łatwo się rysuje. W górnej części klapki jest umieszczony sporych rozmiarów głośnik. Po lewej są umieszczone klawisze od MP3 Playera. Po prawej znajduje się gniazdo microSD. Na górze znajduję się latarka oraz wejście na słuchawki.

Telefon obsługuje dwie karty sim, do testów użyłem T-Mobile i Play.
Słuchawka nie zrywała połączenia i nie gubiła sygnału, nawet przy słabym zasięgu.
Jakość połączeń przez jest dobra, głośnik zastosowany spełnia swoje zadanie.
Jeżeli używamy dwóch kart sim, to na czas rozmowy wyłącza się druga karta sim .
Bateria BL-5J o pojemności 1430. Jest ogromnym plusem. Według producenta może wystarczyć nawet na 43 di działania . Jeżeli by trzymała połowę to i tak będzie dużym sukcesem.

Nokia pracuje na systemie S30, który uniemożliwia dogranie czegokolwiek. Nawet plików Java. Menu czytelnie i intuicyjne. jak to w Nokii.

Obrazek

"Telefon muzyczny Nokia X1 ” Tak się reklamuje Nokia na swojej stronie internetowej, ale co do jego muzykalności to mam duże wątpliwości. To że telefon czyta pliki Mp3 nie czyni go muzycznym.

Mp3 Player odtwarza wyłącznie pliki mp3, nie posiada equalizera i nie idzie przewijać utworów do dowolnego momentu, co wydaję się trochę dziwne.
Słuchawki dołączone do zestawu są kiepskiej jakości. Do testów podłączyłem słuchawki od SE Aino . Dźwięk był odrobinę lepszy, ale nadal pozostawiał wiele do życzenia.
Playerem można sterować klawiszami z bocznej lewej obudowy, co jest dużym plusem, ale zabrakło klawiszy głośności po prawej stronie. Jeżeli chcemy ściszyć muzykę musimy odblokować telefon i użyć klawisza navi.
Telefon prawidłowo rozpoznawał karty microSd; od 2gb do 16gb.

Obrazek

Radio odbiera fale bardzo dobrze, nawet w budynkach. Nie posiada RDS, ale można wprowadzić swoją nazwę

Obrazek

Podsumowując Nokia x1 01 jest warta swojej ceny 169zł, ale tylko w przypadku gdy potrzebujemy telefonu dual sim z długo działająca baterią.
Ostatnio edytowano 22 gru 2011, o 21:16 przez Naidoo, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Naidoo
 
Posty: 45
Dołączył(a): 20 gru 2010, o 00:34
Lokalizacja: biorą się dzieci ?

Reklama

Postprzez marx » 22 gru 2011, o 21:19

Dobra robota, dzieki.
Temat przyklejam
marx
Administrator
 
Posty: 12533
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim


Powrót do Dual SIM



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron