• Reklama

Nie odebrana przesyłka - co dalej.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Nie odebrana przesyłka - co dalej.

Postprzez zbigniew59 » 2 sty 2018, o 18:53

Witam. Mam pytanie - nie odebrałem paczki z winy poczty - nie otrzymałem powiadomienia.
Kiedy je otrzymałem - przesyłki już nie było - została odesłana. Mieszkam w szwecji i moja poczta to post nord. Tłumaczyli , że to był błąd systemu ,i to nie ich wina.
Zadzwoniłem do centrali i powiedzieli mi, że przesyłka już opuściła teren szwecji i nic już nie mogą zrobić.
Napisałem do sprzedawcy na ali z opisem sytuacji - napisał, że sprawdzi i od tygodnia żadnej odpowiedzi.
Na co mogę liczyć w tej sytuacji - zakładać spór o zwrot kasy, czekać aż dostaną z powrotem i wyślą jeszcze raz - przesyłka była darmowa - to były wentylatory do komputera za ok 80 dolarów trochę szkoda kasy.
Z drugiej strony trochę mi się spieszy - przesyłka szła do mnie 1,5 miesiąca - teraz do nich i znowu do mnie to ok 3 miesiące+ - tyle musiałbym czekać n złożenie nowego komputera - inne części już mam.
możecie coś doradzić ?
zbigniew59
 
Posty: 19
Dołączył(a): 15 kwi 2013, o 17:52
Lokalizacja: szwecja

Reklama

Re: Nie odebrana przesyłka - co dalej.

Postprzez clorox » 2 sty 2018, o 21:19

Pilnuj czasu ochrony. Jeżeli sprzedawca się nie będzie odzywał, a widać, że przesyłka wraca załóż spór o zwrot ze względu na odesłanie towaru. Pewnie nie dostaniesz całości, bo sprzedawca za zwrot będzie musiał zapłacić, ale to zależy już od ustaleń między wami.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree


Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama