• Reklama

Nawigacja na ryby i do lasu.

Nawigacja na ryby i do lasu.

Postprzez bumbum » 27 maja 2014, o 12:19

Szukam nawigacji która by miała opcje prowadzenia na przełaj. Podam przykład. Jade na ryby łodką i chciałbym nastepnego dnia dokładnie w to miejsce wrócić. Zaznaczam punkt na nawigacji na srodku jeziora. Albo w lesie na grzybach, zaznaczam punkt gdzie stoi auto i nie muszę się martwic ze nie trafię.
Meizu Pro 6 Plus
Avatar użytkownika
bumbum
VIP
 
Posty: 1405
Dołączył(a): 17 paź 2012, o 21:20
Lokalizacja: Honolulu
Pochwały: 38
Telefon:: Meizu Pro 6 Plus
ROM: Flyme 6.1.0.0G

Reklama

Re: Nawigacja na ryby i do lasu.

Postprzez kendi » 27 maja 2014, o 12:59

https://play.google.com/store/apps/deta ... heresmycar ;D dotyczące łódki, nie testowałem w terenie ;p
kendi
 
Posty: 71
Dołączył(a): 12 gru 2013, o 06:23
Pochwały: 1
Telefon:: xioami hongmi

Re: Nawigacja na ryby i do lasu.

Postprzez Wdhiz » 27 maja 2014, o 13:21

Jest coś takiego jak GPS tracker - sprawdź sobie na Allegro. Wygląda jak "buła" wielkości połowy dłoni. W punkcie X wciskasz guzik "zapamiętaj pozycję" a po oddaleniu się urządzenie pokazuje Ci kierunek i dystans od X. Możesz mieć kilka zapamiętanych punktów. Co do przydatności i dokładności szukaj informacji na forach turystycznych/GPS.
Z drugiej strony podobną funkcjonalność zapewnia CHYBA zwykła komórka z GPS. Warto sprawdzić programy z mapami turystycznymi - Locus, Androzic, mapy UMP, Trekbuddy. Można na smartfona wgrać mapy rastrowe albo wektorowe (UMP?). Szukaj for związanych z geocachingiem, bieganiem na orientację itp.
Sam mam wgranego Locusa i Androzica, ale nie miałem okazji z nich korzystać ani nie wgrywałem dodatkowych map - moja wiedza na ten temat jest śladowa.
Wdhiz
AKTYWNY
 
Posty: 317
Dołączył(a): 28 cze 2013, o 01:29
Lokalizacja: stamtad

Re: Nawigacja na ryby i do lasu.

Postprzez waderan » 20 paź 2014, o 08:41

zależnie od tego ile chcesz wydłubać zaskurniaków polecam (sam testuję na rybach) tańsze modele garmina z monochromatycznym ekranem prowadzi super niespotkałem na felefon programu ,teraz testuję zegarek garmin FORERUNNER tez działa i wygodniejszy od osobnej nawigacji
waderan
 
Posty: 15
Dołączył(a): 15 wrz 2014, o 16:44
Telefon:: A850
ROM: 4.2.2

Re: Nawigacja na ryby i do lasu.

Postprzez Wdhiz » 20 paź 2014, o 10:51

Zacząłem się trochę bawić nawigacjami turystycznymi - Locus i Osmand - mają funkcję prowadzenia do celu (w Locusie jej nie rozgryzłem).
Obie są darmowe i obie mają wersję płatną (30 zł). Obie pozwalają ściągnąć mapy off-line. Obie mają tracking. Osmand ma dość dobrą nawigację samochodową i pieszą.
Używam je z zewnętrznym GPS Nokii L3 cośtam (40 zł na Allegro). Plusem takiego rozwiązania jest oszczędność baterii i dokładność (mam telefon z trefnym procesorem, który nie potrafi dobrze obsłużyć GPS). Locus, żeby widział zewnętrzny GPS/BT dłużej niż 10 min. wymaga wersji płatnej. Osmand zainstalowania dodatkowego oprogramowania (GPS Bluetooth), które niestety uniemożliwia dostęp do wewnętrznego GPS (chyba). Nie ma za to ograniczenia czasowego.
Wdhiz
AKTYWNY
 
Posty: 317
Dołączył(a): 28 cze 2013, o 01:29
Lokalizacja: stamtad


Powrót do Przydatne Programy i Aplikacje



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron