• Reklama

Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proces.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez bartazzz » 11 mar 2014, o 21:02

Mad_MAX napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Chyba bym zwariował hehehehe :)

uwierz mi niewiele brakowało. Na szczęście było nas na forum więcej to było raźniej
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
Avatar użytkownika
bartazzz
VIP
 
Posty: 5389
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 11:03
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Reklama

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez pytka321 » 12 mar 2014, o 01:50

tzn lepiej china post albo singapur post ? gość od którego chcę zamówić ma tylko sweden post , nic bede liczył że szybko dojdzie ;)
pytka321
 
Posty: 42
Dołączył(a): 2 lip 2013, o 17:39
Lokalizacja: niewiadomo
Telefon:: inny

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez szwagru11 » 18 mar 2014, o 10:39

jak to jest przy zamawianiu gdy adres zameldowania jest inny niz adres przyjscia przesylki?? czy uc robi wtedy jakies problemy?? czy jezeli zamowie bezposrednio w sklepie buyincoins.com lenovo a830 i UC przywali sie do certyfikatu CE i trzeba bedzie odeslac go spowrotem to czy oddadza kase?
szwagru11
 
Posty: 105
Dołączył(a): 17 mar 2014, o 22:25
Pochwały: 2
Telefon:: HTC

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez 4_life » 18 mar 2014, o 15:40

Nie wiedziałem gdzie zadać to pytanie. Niebawem będę w UK na kilka miesięcy. Orientuje się ktoś jak wygląda dostawa z chin do UK? Czy tam też są problemy z UC? Jak wygląda sprawa z VATem? Z góry dziękuję za odpowiedź. Kiedyś szwagier zamawiał lustrzankę z chin do uk, ale nie pamięta już szczegółów :-/
4_life
 
Posty: 38
Dołączył(a): 16 lut 2014, o 10:45
Pochwały: 2
Telefon:: HOX

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez pawel1178 » 19 mar 2014, o 19:08

Nie wiem gdzie napisac wiec pytam tutaj :) zamówiłem towar oraz zapłaciłem za niego kartą mBanku debetową mastercard, co sie potem okazało doczytałem w aukcji ze to calkiem jest co innego i anulowałem zamówienie i czekam teraz na potwierdzenie anulowania zamówienia przez sprzedającego, to dalej mam poczynic jakie kroki ? Czy sami mi odesla pieniadze na karte i dojdzie kwota na mBank czy cos musze wiecej dzialac w tej sprawie ?
pawel1178
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 mar 2014, o 18:47
Telefon:: Galaxy S3

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez drago68 » 19 mar 2014, o 19:13

Od anulowania i zatwierdzenia przez sprzedającego, kasa z automatu wraca na konto. Trwa to od 3-10 dni.

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez Zupa1 » 19 mar 2014, o 19:46

4_life napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Witam

Kiedyś zamówiłem zegarek warty 400zł z Chin do Irlandii i zatrzymali mi go w Irlandii na cle, nie odebrałem go wtedy. Widocznie został odesłany, bo sprzedawca jak się z nim skontaktowałem wysłał mi drugi na adres w Polsce i za ten cła już nie zapłaciłem. Wydaje mi się że na wyspach bardziej sprawdzają paczki.

Autor postu otrzymał pochwałę
Zupa1
 
Posty: 123
Dołączył(a): 9 mar 2014, o 23:41
Pochwały: 6
Telefon:: IOcean x7HD

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez damianwd » 20 mar 2014, o 14:20

Witam. Może to głupie pytanie, ale zapytam. Jak mam podać swój adres na aliexpress? Normalnie jak w Polsce czyli np. Północna 1 m 2? Czy użyć Polskich znaków?
damianwd
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 mar 2014, o 22:22
Telefon:: kruger&matz

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez drago68 » 20 mar 2014, o 14:23

Nie używa się polskich znaków, oraz kod pisze się bez myślnika.
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez janusz_zed » 22 mar 2014, o 11:22

mam takie pytanie -zrobiłem zakup telefonu ,płatność zaakceptowana ,od 10 dni nic się nie dzieje sprzedawca nie wysłał towaru , nie odpowiada na maile, na liczniku jest jeszcze 80 dni w jakim czasie powinien wysłać towar - czy on ma tyle czasu na wysyłkę przecież to jest 3 miesiące .Przepraszam jestem laikiem w tym temacie -Prosze wyjasnijcie mi to!!
janusz_zed
 
Posty: 68
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 10:57
Telefon:: samsung

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez fake4r » 22 mar 2014, o 11:30

To pewnie naciąłeś się bo termin 90 dni na wysyłkę jest co najmniej podejrzany.
Pokaż link do aukcji, obstawiam że sprzedawca bez jakiegokolwiek feedbacku ew z kilkunastoma komentarzami.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Najczęściej zadawane pytania przy kupowaniu, pełen proce

Postprzez janusz_zed » 22 mar 2014, o 11:37

http://www.aliexpress.com/item/EMS-Free ... 18553.html tylko jedna sprawa wtedy pisało (na czas dostawy 60 dni a nie jak teraz 12 dni
janusz_zed
 
Posty: 68
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 10:57
Telefon:: samsung

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości