• Reklama

Mija Codoon S1

SmartWatch, dyskusja o inteligentnych zegarkach z androidem, opinie, pomoc, zakup.

Mija Codoon S1

Postprzez xsysiu » 27 gru 2018, o 13:36

Dotarła może do kogoś już Mija Codoon S1? Szukam apki z którą będzie wszystko działało. Mifit nie paruje, Amazfit Watch też, a Wearfit niby się łączy ale nie pobiera danych.
xsysiu
 
Posty: 92
Dołączył(a): 2 lis 2014, o 03:54
Telefon:: le max 2

Reklama

Re: Mija Codoon S1

Postprzez hubu79 » 27 gru 2018, o 13:59

Do mnie dzisiaj zegarek dotarł. Jako, że jest to prezent dla żony to nie mam możliwości sparowania.
Wyszukaj aplikację Codoon Inc. o nazwie Runtopia i wtedy już powinno wszystko się udać.
hubu79
 
Posty: 61
Dołączył(a): 2 gru 2014, o 16:12
Pochwały: 3
Telefon:: Coolpad 1

Re: Mija Codoon S1

Postprzez xsysiu » 27 gru 2018, o 14:09

Runtopia w Add Device ma tylko opcję łączenia z sensorami, gps watch i butami. W zakładce sensory, nie znajduje zegarka, a w zakładce gps watch możliwe podłączenie tylko tomtom i garmin. Polecam, pobaw się jak masz możliwość, bo wieczór spędzisz przy kompie na poszukiwaniach. Ja szukam dalej, jak znajdę coś, dam znać.
xsysiu
 
Posty: 92
Dołączył(a): 2 lis 2014, o 03:54
Telefon:: le max 2

Re: Mija Codoon S1

Postprzez hubu79 » 27 gru 2018, o 14:26

Znalazłem 2 artykuły z opisem:
https://smartlifefuture.com/2018/12/09/ ... valuation/
https://techboom.it/xiaomi-codoon-s1-sm ... autonomia/
Na stronie banggood też w opisie podana jest apka Runtopia jako właściwa do połączenia z tym zegarkiem.
hubu79
 
Posty: 61
Dołączył(a): 2 gru 2014, o 16:12
Pochwały: 3
Telefon:: Coolpad 1

Re: Mija Codoon S1

Postprzez xsysiu » 27 gru 2018, o 15:44

Udało mi się sparować, niestety smartwatch działa tylko z chińską apką która nie mam pojęcie jak się nazywa. Dostępna jest z linka w instrukcji. Ale najpierw ściągnąć trzeba chińską przeglądarkę, dopiero potem mamy możliwość ściągnięcia apki do smartwatcha. Wymagana do tego instalacja wechat bo inaczej nie udało mi się konta zarejestrować. Zegarek się zaktualizował, czas się zsynchronizował . Nie wiem gdzie ustawić powiadomień bo ich nie pokazuje. Wszystko oczywiście w chińskich znaczkach ;) To sobie zajęcie znalazłem hehe. Ale wygląda czadersko na nadgarstku.
xsysiu
 
Posty: 92
Dołączył(a): 2 lis 2014, o 03:54
Telefon:: le max 2

Re: Mija Codoon S1

Postprzez hubu79 » 27 gru 2018, o 16:03

Już widzę oczami wyobraźni moją żonę, która próbuje to zrobić.
A miało być tak pięknie.
Zrobiła Ci się może aktualizacja zegarka po sparowaniu z telefonem?
hubu79
 
Posty: 61
Dołączył(a): 2 gru 2014, o 16:12
Pochwały: 3
Telefon:: Coolpad 1

Re: Mija Codoon S1

Postprzez xsysiu » 27 gru 2018, o 16:33

Tak, zaktualizował się. Muszę tylko rozkminić apkę, ma dużo możliwości, ale bez znajomości chińskiego trudno będzie. Będę tłumaczył chyba tłumaczem Google za pomocą fotek innym smartfonie. Nie mam innego pomysłu.
Edit.
Apka wxcodoon. Po instalacji aby sparować zegarek trzeba kliknąć profil, jest to ostatnia zakładka u dołu. Następnie kliknąć czwartą zakładkę od końca. Tam będzie dodawanie urządzeń. Po sparowaniu, wszystkie funkcje smartwatcha są również w tym samym miejscu.
xsysiu
 
Posty: 92
Dołączył(a): 2 lis 2014, o 03:54
Telefon:: le max 2

Re: Mija Codoon S1

Postprzez hubu79 » 27 gru 2018, o 20:15

Dzięki za podpowiedzi.
Zegarek sprawia wrażenie dobrze wykonanego.
Dziwi mnie ta aplikacja Runtopia, która podawana jest jako aplikacja pod ten zegarek. Przynajmniej tak podaje Banggood dla wersji international.

P.S. Ta aplikacja wxcoodon to na android czy ios?
hubu79
 
Posty: 61
Dołączył(a): 2 gru 2014, o 16:12
Pochwały: 3
Telefon:: Coolpad 1

Re: Mija Codoon S1

Postprzez xsysiu » 27 gru 2018, o 20:59

Na androida, ale dostępna jest tylko na stronie. Nie ma jej w sklepie.
xsysiu
 
Posty: 92
Dołączył(a): 2 lis 2014, o 03:54
Telefon:: le max 2

Re: Mija Codoon S1

Postprzez hubu79 » 27 gru 2018, o 21:45

Aplikacja wechat i wxcodoon wgrane. Dzisiaj już nie mam czasu na dalsze zabawy.
Wszystko bardzo czytelne o ile zna się język chiński.
hubu79
 
Posty: 61
Dołączył(a): 2 gru 2014, o 16:12
Pochwały: 3
Telefon:: Coolpad 1

Re: Mija Codoon S1

Postprzez xsysiu » 27 gru 2018, o 22:20

Baardzo pomocny jest translator google. Pobierasz słownik chiński, i tłumaczysz za pomocą kamery. Tylko tak jestem w stanie cokolwiek rozkminić. Nie mogę tylko znaleźć powiadomień o połączeniach i powiadomieniach. Nie ma tych opcji w apce. Przejrzałem już chyba wszystkie opcje.

Edit. Znalazłem opcje powiadomień, zegarek wibruje i wyświetla połączenia. W zakładce ze sparowanym urządzeniem rozwijamy ósme od dołu menu. Zaznaczamy sms-y, połączenia i lub komunikator QQ . FB i innych nie ma. Wyświetla niestety tylko nr telefonu w przypadku połączenia. Sms-a identyfikuje z książki adresowej i wyświetla wiadomość nawet z polskimi ogonkami. Po restarcie telefonu smatrwatch nie synchronizuje się automatycznie. Trzeba ręcznie sparować go w aplikacji :/ Nic tylko czekać a anglojęzyczną aplikację. Trochę tego zegarka poszło do europy, może jakiś developer zlituje się nad nami ;)
Największym ograniczeniem jest to, że codoon opiera się na innym systemie niż większość popularnych smartwatchy. To niestety daje małe szanse,że ktoś się nim zainteresuje, chyba że codoon wyda j. angielski w sumie to nowy produkt a anglojęzycznych mieszkańców Chin też jest niemało.
Jeżeli znajdzie ktoś ciekawszą alternatywę oprogramowania z chęcią potestuję.
xsysiu
 
Posty: 92
Dołączył(a): 2 lis 2014, o 03:54
Telefon:: le max 2

Re: Mija Codoon S1

Postprzez hubu79 » 28 gru 2018, o 08:42

Zegarek połączony z telefonem.
Wykonał aktualizację systemową i ustawił prawidłową godzinę i datę.
Moja żona chyba nie uwierzyła jeszcze w chińską myśl techniczną.
Faktycznie obsługa zegarka przy pomocy dwóch smartfonów obserwowana z boku musi wyglądać interesująco.
Edyta.
Lepiej żeby się ktoś jednak zlitował. Ciekawe jest to, że w samej aplikacji jak ją otwierasz to jest napis po angielsku. Z drugiej strony jakoś ten banggood sprzedaje wersje zegarka z językiem angielskim.
hubu79
 
Posty: 61
Dołączył(a): 2 gru 2014, o 16:12
Pochwały: 3
Telefon:: Coolpad 1

Następna strona

Powrót do Inteligentne opaski i zegarki SmartWatch



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron