• Reklama

Mi A2 Lite - nie można edytować kontaktów

Xiaomi Pomoc techniczna, usterki, problemy, pomoc, wsparcie.

Mi A2 Lite - nie można edytować kontaktów

Postprzez Maksu » 2 sie 2019, o 23:37

Kłaniam się

Mam problem.
Po aktualizacji oczekującej aktualizacji z A8 do A9 kontakty wprawdzie się zachowały ale nie można ich edytować. W ogóle nie ma takiej opcji przy kontakcie. Można go tylko usunąć. Synchronizacja włączona.
Ubocznym problemem potwierdzającym ww. kłopoty jest np to, że chcąc przypisać zdjęcie do kontaktu pojawia się komunikat iż jest to niemożliwe bo nie można edytować kontaktu.

Czy ktoś może orientuje się co może być tego przyczyną i w jaki sposób to naprawić?
Przeguglowałem internet ale nie znalazłem podobnego feleru.
XIAOMI REDMI 4X od 21.07.2017
Avatar użytkownika
Maksu
AKTYWNY
 
Posty: 341
Dołączył(a): 15 kwi 2014, o 16:53
Pochwały: 2
Telefon:: Xiaomi 4x 3/32

Reklama

Re: Mi A2 Lite - nie można edytować kontaktów

Postprzez wacie72 » 3 sie 2019, o 09:42

Nie napisałeś z jakiej aplikacji korzystasz .
Może chcesz edytować kontakty w aplikacji "telefon" , tej z której dzwonisz ?
Może spróbuj to robić a aplikacji "kontakty" , nie powinno być wtedy problemu.
Oczywiście wszystkie dane musisz mieć zapisane w telefonie a nie na karcie sim bo ona mogła się już zapchać.
Avatar użytkownika
wacie72
VIP
 
Posty: 856
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 14:59
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 49
Telefon:: Redmi Note 7

Re: Mi A2 Lite - nie można edytować kontaktów

Postprzez Maksu » 3 sie 2019, o 10:01

Własnie jestem totalnie pogubiony. Było tak:
1. Stary telefon obsługiwał te archaiczną (dużą) kartę SIM więc został wyrobiony duplikat microSIM. W międzyczasie zrobiłem kopię kontaktów w starym telefonie (jeszcze nic nie przenosiłem).
2. Odpaliłem nowy telefon, powiązałem z istniejącym kontem google i voila, kontakty są. Domysliłem się, że może synchronizacja z google na starym telefonie to załatwiła bo żadnych kontaktów nie przerzucałem.
3. Na A2 Lite pojawił się Android 8 z możliwością aktualizacji do 9. Zrobiłem to
4. Pojawił się opisywany problem. Wygladało to tak, że faktycznie pod ikoną słuchawki miałem całą listę kontaktów a pod ikonką "kontakty" zero. Pobrałe je. Nic to nie dało. Tutaj tez nie ma możliwości edycji. Tak jakby je widział (można dzwonić i esemesować) ale można było tylko usuwac i tworzyć nowe.
Nie isttaowałem żadnych launcherów, innych apek do sms czy dzwonienia.

Poguglowałem jeszcze trochę i znalazłem kilka wątków w których jest zblizony problem i byc może związane jest to z tym, że gugiel powiazał te kontakty z jakąs inna apką (np fb, messengerem itp.) ale nie wiem jak to sprawdzić.

Tu jest też podobny wątek: https://forums.androidcentral.com/ask-q ... tacts.html

Przyznam, że trochę się obawiam usuwać kontaktów bo jeszcze się okaże że w ogóle ich nie zaimportuję z pliku...
XIAOMI REDMI 4X od 21.07.2017
Avatar użytkownika
Maksu
AKTYWNY
 
Posty: 341
Dołączył(a): 15 kwi 2014, o 16:53
Pochwały: 2
Telefon:: Xiaomi 4x 3/32

Re: Mi A2 Lite - nie można edytować kontaktów

Postprzez wacie72 » 3 sie 2019, o 19:25

Otwórz stronę google , zaloguj się do niej i wejdź w ikonę kontakty.
Tam powinny być wszystkie Twoje kontakty z możliwością ich edycji.
Oczywiście to konto musi być powiązane z tym w telefonie.

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
wacie72
VIP
 
Posty: 856
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 14:59
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 49
Telefon:: Redmi Note 7

Re: Mi A2 Lite - nie można edytować kontaktów

Postprzez Maksu » 4 sie 2019, o 13:46

Dzięki, nakierowałeś mnie idealnie :D

Wszedłem na konto google, pózniej "Konto google - informacje, zabezpieczenia i personalizacja > Osoby i personalizacja > Kontakty > Importuj

Wykonałem import i voila. Tyle że teraz mam zdublowane kontakty ale z tym już sobie poradzę :) W każdym razie na zaimportowanych kontaktach JEST MOŻLIWOŚĆ EDYCJI - alleluja! :D

W sumie dalej nie wiem skąd w takim razie telefon sobie pobrał kontakty przy pierwszym uruchomieniu telefonu skoro na powiązanym koncie googla z tego co rozumiem ich nie było a nowa karta sim była czysta :roll:
No ale to już nieważne.
Cieszę się, że sprawa tej nieszczęsnej edycji została rozwiązana.

Dziękuję za pomoc :!:
XIAOMI REDMI 4X od 21.07.2017
Avatar użytkownika
Maksu
AKTYWNY
 
Posty: 341
Dołączył(a): 15 kwi 2014, o 16:53
Pochwały: 2
Telefon:: Xiaomi 4x 3/32


Powrót do Pomoc techniczna



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron