• Reklama

Meizu m2 a Miui

Nie piszemy tutaj o problemach typowych dla poszczególnych modeli telefonów

Meizu m2 a Miui

Postprzez fracht » 27 wrz 2017, o 09:39

Panowie i Panie, niedlugo kończy mi się gwarancja urządzenia meizu m2 mini. W związku z tym nie balbym się pogrzebać w systemie i przeinstalowac coś. Czy mogę Flyme 6 zamienić na system Xiaomi Miui? Jest jakiś tutorial żeby to zrobić bezproblemowo? Jak z działaniem później? Wszystko będzie śmigalo jka należy?

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka
fracht
 
Posty: 81
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 08:19
Telefon:: m2 mini

Reklama

Re: Meizu m2 a Miui

Postprzez Flyagaric » 27 wrz 2017, o 10:08

Co do MIUI, to zasada jest taka, że MIUI działa świetnie na natywnych platformach (Xiaomi). Wszystko pozostałe, to mniej, lub bardziej udane porty. Nie ma absolutnie żadnych szans, żeby chodziło to równie dobrze jak Flyme, bo Flyme jest świetnie optymalizowane.
Do zabawy - ok. Jak oczekujesz extra wrażeń użytkowych, to raczej na to nie licz. IMHO - na fonach Xiaomi powinno się używać MIUI, a na Meizu - Flyme.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Meizu m2 a Miui

Postprzez fracht » 27 wrz 2017, o 10:13

Aha ok. Myślałem, że to jest elastyczne bardziej.

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka
fracht
 
Posty: 81
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 08:19
Telefon:: m2 mini

Re: Meizu m2 a Miui

Postprzez fracht » 27 wrz 2017, o 10:16

A co ze zrobieniem roota? Warto na m2 żeby potem mieć możliwości zmiany wyglądu itp?

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka
fracht
 
Posty: 81
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 08:19
Telefon:: m2 mini

Re: Meizu m2 a Miui

Postprzez Flyagaric » 27 wrz 2017, o 10:44

?? Przecież root na M2 jest z poziomu menu! Zmieniło się coś?
Jak chcesz się bawić w exposed, to pewnie. Nie mam pojęcia jak to działa - odsyłam na xda.
Pamiętaj jednak, że raczej trudno jest potem ukryć tego roota przed appkami bankowymi, gdybyś chciał ich używać.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Meizu m2 a Miui

Postprzez zawel » 27 wrz 2017, o 10:54

Roota zawsze warto :-), a jeśli chodzi o alternatywne ROMy to jest ich mnóstwo ale wszystkie na jedno kopyto, we wszystkich te same bugi, tylko nakładki różne. Na telefonie córki mam zainstalowany ten LOS 14.1: https://github.com/divis1969/android_de ... 2/releases i daje radę ale mi głównie zależało na sensownych klawiszach ekranowych bo przycisk zepsuty.
zawel
VIP
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 11:59
Pochwały: 70
Telefon:: Mi 9 Lite
ROM: xiaomi.eu

Re: Meizu m2 a Miui

Postprzez Flyagaric » 27 wrz 2017, o 11:03

zawel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


O widzisz, i to ma sens, bo u mnie też zepsuty. Fon leży jako zapas, więc chyba warto to zrobić. O jakich bugach mowa w przypadku Lineage?
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Meizu m2 a Miui

Postprzez zawel » 27 wrz 2017, o 11:11

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Ten przycisk to klęska, chyba wszystkim to pada. Włączyłem te przyciski w build.prop we flymie ale problem jest taki że są czarne i na stałe. W LOS można je sobie włączyć normalnymi opcjami w ustawieniach i można zrobić tak że cały panel jest półprzezroczysty a przyciski się chowają więc się nie traci ekranu. Jeśli chodzi o bugi to są czasem schody z aparatem i youtubem i trzeba wgrywać patche, ale nie u wszystkich tak jest i daje się to doprowadzić do działania.
zawel
VIP
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 11:59
Pochwały: 70
Telefon:: Mi 9 Lite
ROM: xiaomi.eu

Re: Meizu m2 a Miui

Postprzez Flyagaric » 27 wrz 2017, o 12:34

Podlinkuj coś na temat build.pro i może patchowania LOS, jeśli mogę prosić.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Meizu m2 a Miui

Postprzez zawel » 27 wrz 2017, o 14:30

No w build.prop to ustawiasz qemu.hw.mainkeys=0 i chyba w każdym androidzie dostaniesz przyciski ekranowe na sztywno.
A jeśli chodzi o LOS to trzeba wgrać ostatni z https://github.com/divis1969/android_de ... 2/releases + chyba gappsy, a potem: patch_camera, patch_video i patch_video_v3. Wszystkie te patche są z 4pda, ale wrzuciłem na gdrive jakby ktoś nie miał konta. Jako apki aparatu trzeba użyć footej i działa.

Autor postu otrzymał pochwałę
zawel
VIP
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 11:59
Pochwały: 70
Telefon:: Mi 9 Lite
ROM: xiaomi.eu

Re: Meizu m2 a Miui

Postprzez Flyagaric » 27 wrz 2017, o 14:32

Dzięki, jak będę miał chwilę to się z tym pobawię.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers


Powrót do ROMy i Modyfikacje



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron