• Reklama

Levoit Core 300S mały, cichy i wydajny oczyszczacz powietrza

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Levoit Core 300S mały, cichy i wydajny oczyszczacz powietrza

Postprzez marx » 21 sty 2024, o 13:52

Oczyszczacze powietrza są już w niejednym polskim domu, dbają o nasze zdrowie, chronią przed smogiem, łagodzą objawy alergii, astmy i innych schorzeń.
Posiadam już dwa oczyszczacze powietrza ale postanowiłem przetestować kolejny tym razem padło na amerykański
Levoit Core 300S. Za chwile zaprezentuje wam to ciekawe urządzenie.

W okresie zimowym poważnym zagrożeniem dla zdrowia jest smog. Wdychanie smogu w dłuższej perspektywie czasu może być przyczyna astmy, zapalenia oskrzeli, niewydolności oddechowej i krążeniowej z rakiem płuc włącznie. przed smogiem można bronić się nosząc maseczki ochronne, ale w domu zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem jest oczyszczacz powietrza.

Na polski rynek trafił oczyszczacz powietrza Levoit Core 300S. W 2020r Levoit była najlepiej sprzedającą się marka oczyszczaczy w USA. W Polsce ceny modelu S300 są poniżej 700zł.

Recenzja wideo https://youtu.be/OUNb4blcGgY

Produkt pochodzi z oficjalnego sklepu producenta: https://levoit.pl/produkt/oczyszczacz-h ... osc-99-95/
Od zamówienia do odebrania przesyłki upłynęło zaledwie dwa dni, a w kartonie znajdziemy:

1 x Inteligentny oczyszczacz powietrza
1 x Oryginalny 3-stopniowy filtr True HEPA
1 x Instrukcja obsługi w języku polskim
1 x Szybki przewodnik


Wygląd i budowa Levoit Core 300S
Levoit Core 300S to zgrabny o cylindrycznym kształcie oczyszczacz powietrza w kompaktowym rozmiarze. Biała plastikowa obudowa prezentuje się całkiem solidnie. Na górze urządzenia umiejscowiony jest panel sterowania w kształt koła. Na środku umieszczono przycisk dotykowy włącz/wyłącz, a wokół niego przyciski prędkości wentylatora, trybu uśpienia, timera, trybu automatycznego, wyłączenia wyświetlacza i blokady wyświetlacza. Są tęż wskaźniki timera, Wi-Fi, jakości powietrza i filtra

Filtrowane powietrze zaciągane jest przez dziurki w dolnej części obudowy.
średnica oczyszczacza to 22 cm, a jego wysokość to 36 cm. Urządzenia waży zaledwie 2,7 kg.
Filtr wymienia się odkręcając pokrywę od spodu. Uwaga, przed pierwszym uruchomieniem koniecznie trzeba wyciągnąć filtr i zerwać z niego foliowy worek ochronny.


Dane techniczne:

Kolor: biały
Wymiary: ‎ 22 x 22 x 36cm
Waga: 2,7kg
Zasilanie: AC 220-240V~50/60Hz
Moc znamionowa: 15W
CADR: 240 m3/h
Poziom hałasu: 22-47dB
Możliwość sterowania za pomocą aplikacji VeSync


W sezonie grzewczym największym zagrożeniem jest – smog. Jednak w innych porach roku dokuczają alergikom pylące rośliny. Na wdychanie szkodliwych substancji takich jak: roztocza oraz pyły jest narażony każdy z nas przez cały rok.

Testowane urządzenie zostało wyposażone w trzystopniowy system filtracji powietrza: nylonowy filtr wstępny, filtr HEPA H13 i wysoce wydajny prawdziwy filtr węglowy, dzięki nim filtr zwalcza najbardziej niebezpieczne zanieczyszczenia jak PM2.5 i PM10.


Trzystopniowa filtracja
Nylonowy filtr wstępny – wyłapuje duże zanieczyszczenia z powietrza, np. włosy, sierść, włókna, kurz
Filtr HEPA H13 – pochłania drobny kurz, cząsteczki dymu, pyłki
Filtr z węglem aktywnym – zatrzymuje i rozkłada najmniejsze cząsteczki, np. dym, zapachy, opary i lotne związki organiczne

Trzystopniowa filtracja sprawia że mamy bardzo wysoką ochronę przed zanieczyszczeniami różnego typu.
Jednak jest możliwość zakupu specjalistycznych wkładów filtrowych. Poza filtrem uniwersalnym można kupić antytoksyczny, antyalergiczny oraz na pleśń i bakterie. Filtry są w przystępnej cenie.


Urządzenie jest bardzo wydajne, filtruje 240 m3/h. Oznacza to, że w ciągu godziny powietrze w niewielkim pomieszczeniu zostanie przefiltrowane kilka razy. Producent zaleca je do pomieszczeń do 50m2.

Pomimo niewielkich rozmiarów oraz małej wagi urządzenie Levoit jest wydajne i proste w obsłudze. Obsługuje się go za pomocą intuicyjnych przycisków z poziomu panelu sterowania z podświetleniem LED, lub za pomocą aplikacji na smartfonie. .

Oczyszczacz w trakcie pracy jest bardzo cichy, tylko 22 dB w trybie nocnym. Dzięki zastosowaniu gumowych podkładek, które tłumią i pochłaniają dźwięk oraz wibracje urządzenie działa bardzo cicho, idealne do sypialni czy pokoju dziecięcego .


W oczyszczaczu została zastosowana opatentowana technologia VortexAir, która tworząc wir powoduje maksymalną cyrkulację powietrza , rozprowadzając powietrze po całym pomieszczeniu.


Oczyszczacz może pracować w 4 trybach prędkości wentylatora , wolne, średnie i szybkie oraz w trybie automatycznym, który dopasowuje obroty wentylatora do jakości powietrza w pomieszczeniu. Używając timera który jest dostępny w aplikacji a także na panelu urządzenia, możemy zaplanować ile godzin ma pracować urządzenie. W aplikacji jest też harmonogram tygodniowy gdzie możemy zaprogramować o której godzinie ma się uruchomić oczyszczacz, w jakim trybie pracować a nawet czy ma być włączony wyświetlacz. – dostępne również w aplikacji, dzięki czemu możemy mieć wpływ na jego aktywną pracę będąc nawet poza domem. Zaś przycisk z ikonką światła, pozwala wyłączyć podświetlenia panelu.


O jakości powietrza jesteśmy informowani za pomocą zmieniających się barw na wyświetlaczu: bardzo dobra jakość to kolor niebieski, dobry -zielony, umiarkowana -pomarańczowy, zła jakość powietrza jest sygnalizowana kolorem czerwonym. W aplikacji poza kolorami widzimy jeszcze poziom stężenia pyłów PM2.5. Pyły o tak małych rozmiarach są bardzo niebezpieczne dla naszego organizmu, ponieważ mogą przedostawać się na naszego krwiobiegu.

Oczyszczacz jest lekki i mały, dlatego można go łatwo przenosić z pomieszczenia do pomieszczenia. Np. na czas przygotowania obiadu można go umieścić w kuchni, gdzie sprawnie usunie wszelkie zapachy i tam zazwyczaj wykaże się swoja pełną wydajnością. Później można go przenieść do salonu aby finalnie trafił do sypialni.
Czujnik laserowy jest bardzo czuły, wykryje od razu zwiększona ilość pyłów po otwarciu okna, zapaleniu papierosa czy po rozpoczęciu smażenia na patelni.
Gołym okiem trudno jest ocenić jakość powietrza, ale mam syna alergika i gdy śpi w pomieszczenie z oczyszczaczem dolegliwości alergiczne są dużo lżejsze.
Jak widać u mnie w domu stężenie pyłów PM2.5 sadło do poziomu 1. Tak niski poziom to miedzy innymi zasługa ogrzewania domu pompą ciepłą, oraz tego ze sąsiedzi także używają pomp ciepła i rzadziej gazu. Ale kiedyś posiadałem kocioł węglowy, stężenie pyłów PM2.5 było wielokrotnie większe, a po czyszczeniu kotła mój ówczesny oczyszczacz alarmował na czerwono o ogromnym stężeniu pyłów. Ale pamiętajmy, że oczyszczacz skutecznie zwalcza nie tylko pyły.

Aplikacja VeSyn jest dostępna na systemy Android i iOS po zeskanowaniu kodu QR z instrukcji obsługi. Umożliwia ona dostęp do dodatkowych funkcji takich jak obsługa za pomocą komend głosowych za pomocą asystenta google lub alexa.

Mamy też rozbudowany tryb Auto: Quiet Auto Mode i Efficient Auto Mode.
Tryb Quiet Auto nigdy nie używa najwyższej prędkości wentylatora, chroniąc przed halasem
Tryb Efficient Auto pozwala wybrać wielkość pomieszczenia do oczyszczenia w zakresie 0 - 51 m2. Oczyszczacz powietrza wystartuje na maksymalnych obrotach wentylatora, aby obniżyć prędkość wentylatora gdy powietrze będzie już czyste

Bardzo ważna funkcją jest informacja o procentowej sprawności filtra i konieczności wymiany filtra. Najczęściej wystarczy nam 1 filtr na sezon grzewczy lub 2 jak używamy go całorocznie.
Sama wymiana jest banalnie prosta, a filtry Levoit są tanie i ogólnodostępne.


Podsumowanie
Jedną z największych zalet Levoit Core 300S jest jego mały rozmiar i niska waga przy zachowaniu stosunkowo dużej wydajności. Można go łatwo przenosić w różne miejsca. Urządzenie jest zbudowane z dobrej jakości materiałów i solidnie zbudowane. Ma też atrakcyjny wygląd.
Urządzeniem można sterować będąc poza domem za pomocą aplikacji.
Obsługa jest banalnie prosta, a dzięki czujnikowi jakości powietrza oczyszczacz sam dopasowuje prędkość filtrowania do jakości powietrza. Dostępne sa tez specjalistyczne filtry: antytoksyczny, antyalergiczny oraz na pleśń i bakterie.
Warto też dodać że oczyszczacz został nagrodzony przez Fundacje Europejskiego Centrum Badań Alergii za łagodzenie objawów alergii. Dostał też wyróżnienie za niski pobór energii od Energy Star. Chciałem tez znaleźć jakieś wady, ale trudno się do czegoś przyczepić. Powiem tylko że na maksymalnych obrotach jest głośny (podobnie jak urządzenia konkurencji), i filtry mogły być nieco tańsze. Myślę że oczyszczacz jest niezbędnym wyposażeniem biur i domów nie tylko dla osób mających problemy z układem oddechowym. Wydając niespełna 700zł uzyskamy dobrej jakości produkt z USA, gdzie był najlepiej sprzedającą się marką oczyszczaczy w 2020 roku.
marx
Administrator
 
Posty: 12571
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Reklama

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z ChinKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron