• Reklama

Który tv box wybrać?

TV Box, MiniPC, sprzęt audio I wideo, pytania, problemy,

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez hust » 31 maja 2017, o 14:03

Ja nie mam nic. Sam chciałem takie urządzenie, ale opinie ludzi tworzących kodi i udzielających się na ich forum, trochę przystopowały mój entuzjazm. Dlatego też Was pytam co o tym sądzicie.

Być może, właśnie najnowsze wersje systemu wszystko poprawiają

Do wcześniejszych linków dodam:
http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid ... pid2424791
http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid ... pid2527650
hust
 
Posty: 15
Dołączył(a): 30 paź 2015, o 13:11
Telefon:: lg

Reklama

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez Yakish_Colesh » 31 maja 2017, o 22:49

smietana napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


W skrócie to co piszą na forum developerzy Kodi:

Do wersji Krypton programiści Kodi tworzyli własne wersje kodeków HW dla wszystkich możliwych procesorów. Liczba dostępnych procesorów ciągle rośnie i pisanie nowych kodeków dla nowych procesorów staje się dla programistów (a w projekcie Kodi już nie ma ani jednego stałego "maintainera") zbyt czasochłonne i praktycznie niemożliwe. Stąd decyzja, że Kodi od wersji Krypton i dalszych nie dostarcza już własnych kodeków a używa standardowego API Mediacodec Androida.

No i problem jest taki, że AmLogic wypuszczając procesor S912 udostępnił dla niego minimalną implementację (testową) Androida 6 bez API do Mediacodeca. Producenci TV boxów z S912 biorą tego Androida tak jak go AmLogic stworzył :) lub nieco usprawniają i sprzedają w nowych boxach jako pełnoprawny firmware. Kodi na czymś takim nie będzie działać lub będzie działać z dużymi problemami jeśli producent boxa nie udostępni aktualizacji Androida do wersji z pełną implementacją API Mediacodec albo sami nie dopiszemy tej implementacji i wgramy swój samodzielnie stworzony firmware :) Najczęstsze problemy z Kodi na takim Androidzie z S912 to "broken Kodi Passthrough Audio (especially DTS). Broken Kodi Krypton Refresh switching. AML S912's have dark screens / colorspace issues too". Ten problem nie dotyczy boxów z S905(X) (bo chyba mają tylko "pełnego" Androida 5).

Dobre info, dzięki hust za podzielenie się tą informacją. pająk38: jeśli kupiłeś już tego boxa za moją radą, to ... przepraszam.
Jak ktoś ma jakieś boxy z Andkiem 6 i działa mu Krypton, to niech się podzieli informacją.
@smietana: czyli można uznać, że Krypton śmiga na tym beelink gt1 ultimate ?(w linku, który podałeś jest beeling gt1, beelink gt1 ultimate to inna wersja)
Yakish_Colesh
 
Posty: 35
Dołączył(a): 2 lis 2014, o 18:50
Telefon:: Samsung
ROM: Cyanogen

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez kowi88 » 1 cze 2017, o 05:08

Panowie co powiecie o tym tv box https://www.aliexpress.com/item/NEXBOX- ... l2pcDetail ? Warto brać go czy rozglądać się za czymś lepszym ?
kowi88
 
Posty: 40
Dołączył(a): 26 wrz 2016, o 12:56
Telefon:: Nexus 4

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez smietana » 1 cze 2017, o 05:40

Yakish_Colesh napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


W skrócie to co piszą na forum developerzy Kodi:

Do wersji Krypton programiści Kodi tworzyli własne wersje kodeków HW dla wszystkich możliwych procesorów. Liczba dostępnych procesorów ciągle rośnie i pisanie nowych kodeków dla nowych procesorów staje się dla programistów (a w projekcie Kodi już nie ma ani jednego stałego "maintainera") zbyt czasochłonne i praktycznie niemożliwe. Stąd decyzja, że Kodi od wersji Krypton i dalszych nie dostarcza już własnych kodeków a używa standardowego API Mediacodec Androida.

No i problem jest taki, że AmLogic wypuszczając procesor S912 udostępnił dla niego minimalną implementację (testową) Androida 6 bez API do Mediacodeca. Producenci TV boxów z S912 biorą tego Androida tak jak go AmLogic stworzył :) lub nieco usprawniają i sprzedają w nowych boxach jako pełnoprawny firmware. Kodi na czymś takim nie będzie działać lub będzie działać z dużymi problemami jeśli producent boxa nie udostępni aktualizacji Androida do wersji z pełną implementacją API Mediacodec albo sami nie dopiszemy tej implementacji i wgramy swój samodzielnie stworzony firmware :) Najczęstsze problemy z Kodi na takim Androidzie z S912 to "broken Kodi Passthrough Audio (especially DTS). Broken Kodi Krypton Refresh switching. AML S912's have dark screens / colorspace issues too". Ten problem nie dotyczy boxów z S905(X) (bo chyba mają tylko "pełnego" Androida 5).

Dobre info, dzięki hust za podzielenie się tą informacją. pająk38: jeśli kupiłeś już tego boxa za moją radą, to ... przepraszam.
Jak ktoś ma jakieś boxy z Andkiem 6 i działa mu Krypton, to niech się podzieli informacją.
@smietana: czyli można uznać, że Krypton śmiga na tym beelink gt1 ultimate ?(w linku, który podałeś jest beeling gt1, beelink gt1 ultimate to inna wersja)

To jest tak naprawdę ten sam model czyli gt1 z gt1 ultimage gdzie, różnica ram i rom.
Posiadam gt1 ultimate. Czyli 3/32.
Dodam, że na pudełku jest gt1 ultimate ale już na urządzeniu gt1. Ale wszystko się zgadza na obu naklejkach ten sam numer s/n itp i w andku także

Sent from my MI 5C using Tapatalk
smietana
AKTYWNY
 
Posty: 528
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 18:33
Pochwały: 23
Telefon:: xiaomi

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez Yakish_Colesh » 2 cze 2017, o 00:14

Yakish_Colesh napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Ale suspens!
Jak to jest z tym beelink gt1 ultimate ? Kodi działa na nim dobrze ?
Yakish_Colesh
 
Posty: 35
Dołączył(a): 2 lis 2014, o 18:50
Telefon:: Samsung
ROM: Cyanogen

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez smietana » 2 cze 2017, o 05:39

U mnie kodi działa ok, chyba ze chodzi Ci o jakis.mod lub wtyczkę konkretna to sprawdze

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Sent from my MI 5C using Tapatalk
smietana
AKTYWNY
 
Posty: 528
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 18:33
Pochwały: 23
Telefon:: xiaomi

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez robi173 » 2 cze 2017, o 06:20

Witam,mam pytanie do posiadaczy X92- czy da się jakoś wyłączyć podświetlany napis X92 po wyłączeniu boxa? Trochę w nocy mi to przeszkadza, a i prądu pewnie też łyka.
robi173
 
Posty: 102
Dołączył(a): 10 paź 2014, o 22:16
Pochwały: 3
Telefon:: Redmi pro, Mi 8se.
ROM: 6.0, 8.0.

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez duzersos » 2 cze 2017, o 06:28

robi173 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Da sie wyłączyć tylko na stale. Musisz otworzyć box i odpiąć wtyczke zasilającą diode led od płyty głównej. Ta dioda prądu bierze tyle co nic.

Wysłane z mojego JY-G4 przy użyciu Tapatalka
duzersos
 
Posty: 30
Dołączył(a): 28 mar 2016, o 17:30
Pochwały: 1

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez as1as » 2 cze 2017, o 10:28

Na szybko zaklej czarną taśmą izolacyjną
Avatar użytkownika
as1as
 
Posty: 84
Dołączył(a): 7 sie 2013, o 18:37
Pochwały: 2

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez Kitao » 2 cze 2017, o 11:20

duzersos napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jak nic to czemu mu na osiedlu lampy przygasają? :-)
Kitao
 
Posty: 55
Dołączył(a): 29 mar 2017, o 12:05
Telefon:: HTC Athena

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez pająk38 » 3 cze 2017, o 07:59

Czy na aliexpress , sprzedawane TV BOX-y x96 to oryginały , bo przeglądając wpisy tych co kupili to tam sprzedają nie wiadomo co .
Czy na tej aukcji to oryginał

https://www.aliexpress.com/item/X96-And ... 264.iu5Ujg

Może ktoś poleci jakiś sklep , gdzie kupić oryginał .
pająk38
AKTYWNY
 
Posty: 211
Dołączył(a): 5 lis 2012, o 10:10
Lokalizacja: internet

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez robi173 » 3 cze 2017, o 08:00

Dzięki wszystkim za rady, oczywiście wyjmę wtyczkę od leda, jeżeli nie można tego zrobić w ustawieniach.
robi173
 
Posty: 102
Dołączył(a): 10 paź 2014, o 22:16
Pochwały: 3
Telefon:: Redmi pro, Mi 8se.
ROM: 6.0, 8.0.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do TV Box, MiniPC, sprzęt audio I wideo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron