• Reklama

Który tv box wybrać?

TV Box, MiniPC, sprzęt audio I wideo, pytania, problemy,

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez Flyagaric » 5 sty 2016, o 15:01

tomas1395 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Tronsmarta BJ-19 można byo wyrwać za ok 90$. Co kto tam zamontuje, to jego sprawa, więc cena końcowa jest płynna. Oczywiście, że nie jest to opcja dla wszystkich, ale raczej dla najbardziej wymagających. To jest raczej rozwiązanie dla osób mających pełno komponentów walaących się po domu, albo skłonnych dokupić sobie takowe z drugiej ręki (bo kupno laptopowej pamięci z drugiego obiegu, to żadne ryzyko, z HDD/SSD już gorzej). Ja mam, a lubię elastyczność Windy, więc u mnie już stoi Win 10 i śmiga aż miło. Taki MiniPC weźmie góra 35W, a zmieści się wszędzie. Następny komputer PC w domu, to dla mnie żadna opcja, ale kto inny może pewnie pomyśleć o używanym lapie, tylko, że to wszystko są protezy.

Tronsmart podoba mi się najbardziej, bo ma slot na mSATA (a takie mSATA 32GB jest do dostania za grosze) i slot na zwykłe SATA 2.5 cala. Można więc mieć SSD na sysa i dysk na bank danych (multimedia), do tego śmiga to aż miło. Skończyłem na Gigabyte BRIX (tak się złożyło) i mam to mSATA 32GB po adapterze podłączone do kieszeni 2.5, a filmy podłączam po USB3.0. Skoro jest Winda, to i nie zdarza się żeby jakieś multimedia nie działały. Oprócz filmów dodaje to funkcje SMART TV u mnie (mam jak ja lubię, a nie jak producent TV zdecydował) i wszystkie inne funkcje miniPC.

Małe boxy z Andkiem, to też opcja, ale nie dostajemy z tym żadnej sprzętowej konfigurowalności i musimy się pogodzić z Andkiem (który mi do tych funkcji nie leży),
Należy jeszcze pamiętać o jendym - tanie boxy z Andkiem, tak na prawdę mają w środku zamontowanego penndrive'a, choć zawsze deklarują, że jest to eMMC. Wady takiego rozwiązania proponuję sobie wygooglać samemu.

Pomysł przesyłania multimediów po terminalu jest raczej nieprzydatny do niczego.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Reklama

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez elephant_ml » 5 sty 2016, o 23:32

To może i ja podepnę się pod temat bo "sprytny skośny" chciał mnie (i pewnie kilka innych osób) naciąć i wczoraj okazało się że jestem jednak bez zakupionego TV Boxa.
Kupiłem "Vensmile XBMC FULLY LOADED MXQ Android Tv Box Amlogic S805 Quad-Core 1GB/8GB Smart Tv Box XBMC WiFi 1080P H.265 HD Media Player" za całe 21$ (linka nie podam bo konto sprzedawcy skasowali), dwa dni po zakupie miałem już numer przesyłki i miejsce docelowe Polska, więc byłem spokojny gdy paczka pojawiła się w Warszawie. Niestety wczoraj się okazało, że "moja" paczka została dostarczona w inne miejsce w Polsce (Wrocław), a ja nadal muszę szukać TV Boxa. Na szczęście jedyna strata to 47GR na przewalutowaniu pieniędzy oddanych przez AliExpress. No i oczywiście zmarnowany czas na czekanie.
Teraz po nudnym wstępie szybkie pytanie.
Co wybrać spośród tych 2 modeli?

Ki Plus TV Box - US PLUG Black
Android 5.1 Amlogic S905 Quad Core 1G 8G 2.4GHz WiFi HDMI 2.0 Mali-450MP
http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_262153.html

czy

Sunvell T95 TV Box Amlogic S905 Quad Core - EU PLUG BLACK
1GB RAM 8GB ROM with 2.4GHz 5GHz Dual Band WiFi HDMI 2.0 for 3D
http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_268277.html

Obydwa za 4 dyszki bez centa.
Ja się nie znam (dlatego Was pytam) ale wg mnie ten drugi wydaje się lepszy (chociażby dodatkowe 5GHz WiFi), tylko dlaczego pierwszy ma zjazd ceny ze 103,88 $ na 39,99 $ a drugi z tylko 62,90 $ na 39,99 $.
No chyba że ceną pierwotną się nie sugerować?
Doradźcie coś bo nie chciałbym marnować kolejnego miesiąca.
----------------

Marcin
elephant_ml
 
Posty: 106
Dołączył(a): 5 paź 2012, o 20:03
Lokalizacja: małopolska
Pochwały: 2
Telefon:: Freelander I20
ROM: Co chwila inny

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez KarlosW » 5 sty 2016, o 23:34

Też szukam. Przemyśl opcje z 2 GB. Ponoć dużo to daje w stosunku do 1 GB. Na forum sephot pisał o tym..
Avatar użytkownika
KarlosW
VIP
 
Posty: 2124
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 20:06
Lokalizacja: PL
Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez elephant_ml » 6 sty 2016, o 01:08

No tak, ale z tych 2 powyżej żaden nie ma 2GB, więc ta podpowiedź za wiele mi nie daje (choć oczywiście dzięki za próbę pomocy). Dalej nie wiem który lepszy - no chyba że lepiej obydwa odpuścić. Tylko co wybrać w podobnych pieniadzach?

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka
----------------

Marcin
elephant_ml
 
Posty: 106
Dołączył(a): 5 paź 2012, o 20:03
Lokalizacja: małopolska
Pochwały: 2
Telefon:: Freelander I20
ROM: Co chwila inny

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez KarlosW » 6 sty 2016, o 01:10

Obadales YouTube? Sporo można z filmów wyciągnąć informacji.
Avatar użytkownika
KarlosW
VIP
 
Posty: 2124
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 20:06
Lokalizacja: PL
Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez Flyagaric » 6 sty 2016, o 12:12

KarlosW napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Skoro to Andek/XBMC, to jest jak z telefonami i Karlos ma rację - nie ma bata, żeby 2GB nie było odczuwalnie lepsze. Taki box z 1GB będzie przycinał, w niektórych sytuacjach, to nawet w irytujący sposób. Dajcie sobie spokój z wersjami 1GB. Nie warto.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez tmk10 » 7 sty 2016, o 18:38

Wyjaśnijcie mi jedno. Czemu S805 quad core Cortex A5 4x1,5GHz, quad core Mali 450, 1GB RAM ma aż tak olbrzymie problemy z grami? Chciałbym na takim tv boxie czasem w coś zagrać, bo wychodzą co jakiś czas ciekawe tytuły.
Czy używa ktoś z was CS918 z 2GB RAM? Chodzi mi głównie o tytuły typu GTA, Fifa, różne rpg, emulacja i Real Racing 3.
Avatar użytkownika
tmk10
AKTYWNY
 
Posty: 422
Dołączył(a): 27 gru 2013, o 21:13
Pochwały: 8
Telefon:: A

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez tpawel » 7 sty 2016, o 21:14

Cortexy a5 są słabe, do tego grafika mali 450 mp4 też nie jest zbyt dobra.
Też zestaw jest słabszy od snapa200

wysłane z RN2
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez igor_x » 18 sty 2016, o 13:48

Zastanawiam się, czy warto dopłacać 16$ do http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_202596.html?wid=1&utm_source=shareasale&utm_medium=shareasale&utm_campaign=shareasale

Tańszym box-em jest http://www.gearbest.com/tv-box/pp_154497.html za 44$ (z kodem)
Oba mają po 2 giga ramu, czyli to co najważniejsze.
Reszta jest mniej istotna, tak mi się wydaje.
Sprzedam Xiaomi mi5 3/64
Info: PW
igor_x
AKTYWNY
 
Posty: 412
Dołączył(a): 24 mar 2015, o 21:18
Pochwały: 7
Telefon:: Xiaomi mi5

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez KarlosW » 18 sty 2016, o 14:08

igor_x napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Wczoraj zakupiłem właśnie tego uboxa. Zobaczymy...
Avatar użytkownika
KarlosW
VIP
 
Posty: 2124
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 20:06
Lokalizacja: PL
Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez igor_x » 18 sty 2016, o 14:09

Ile płaciłeś?
Sprzedam Xiaomi mi5 3/64
Info: PW
igor_x
AKTYWNY
 
Posty: 412
Dołączył(a): 24 mar 2015, o 21:18
Pochwały: 7
Telefon:: Xiaomi mi5

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez KarlosW » 18 sty 2016, o 14:26

Tyle samo bo też u nich. Też z kodem 8%.
Avatar użytkownika
KarlosW
VIP
 
Posty: 2124
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 20:06
Lokalizacja: PL
Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do TV Box, MiniPC, sprzęt audio I wideo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama
cron