• Reklama

Kiedy Redmi note 7?

Opinie, pomoc, aktualizacje , porównania i recenzje
Xiaomi mi2, Xiaomi Red Rice, Xiaomi Redmi 1S. Xiaomi M3, Xiaomi MI4

Re: Kiedy Redmi note 7?

Postprzez 2Le » 30 sty 2019, o 22:20

Porównanie kamery/aparatów RN5 VS RN7.


Kliknij, jeżeli film nie działa


147$ VS 220$ czy warto? Ja kupiłem RN5 i właśnie jest w drodze. Jeżeli to jest prawdziwe porównanie to myślę, że biorąc ogólna specyfikację i aparat RN7 został przereklamowany.
Avatar użytkownika
2Le
AKTYWNY
 
Posty: 386
Dołączył(a): 8 kwi 2010, o 16:17
Pochwały: 6
Telefon:: mi8

Reklama

Re: Kiedy Redmi note 7?

Postprzez Rura » 30 sty 2019, o 23:03

Patrząc na te foty, to podejrzewam różnicę w sofcie bardziej niż w hardzie... Podobne różnice miałem w Maxie3, jak miui się zaktualizowało na pierwszą 10 i aparat dostał AI. I z, lub bezzzzy też podobne różnice były.... Teraz nie mam już takich podobnych warunków jak były na początku (pora roku nie ta i światło inne) ale gdyby mi się udało, to powiedziałbyś, że aparat po drodze zmieniłem... Po prostu nauczył się jak podbijać światełko i kontrast i efekt jest widoczny...
Tylko nie wiem czy RN5 ma mieć AI w aparacie. Bo któryś siołmi, z bebechami (proc, aparat) podobnymi do maxa ma niemieć AI.
Avatar użytkownika
Rura
AKTYWNY
 
Posty: 639
Dołączył(a): 10 lut 2018, o 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 12
Telefon:: Xiaomi
ROM: Global

Re: Kiedy Redmi note 7?

Postprzez Flyagaric » 2 lut 2019, o 14:03

Czytałem recenzję na gsmarena i jest wręcz entuzjastyczna. Oni raczej nie są skłonni do rozdawania darmowych pochwał. Aparat wreszcie dobrze (wg.nich) spisuje się w słabym świetle, a to już bardzo dużo. Zobaczymy jak będzie, bo może być petarda. Nadchodzi jeszcze wersja PRO, ale może się też okazać, że będzie większa, a to byłaby chyba przesada.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Kiedy Redmi note 7?

Postprzez Rura » 2 lut 2019, o 14:24

Jeee tam przesada... Mały smarkfon...
To chyba jedyna recka z "entuzjastycznym" przyjęciem aparatu... Pro ma mieć IMX'a soniacza i może być dużo lepiej...
Akurat zdjęcia "nocne" szału nie robią... Przez głupią interpolację softowo-sprzętową szajsunga szumów jest od groma...
Avatar użytkownika
Rura
AKTYWNY
 
Posty: 639
Dołączył(a): 10 lut 2018, o 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 12
Telefon:: Xiaomi
ROM: Global

Re: Kiedy Redmi note 7?

Postprzez zawel » 2 lut 2019, o 14:32

Z Rosjan dla odmiany trochę zeszło powietrze jak się pojawiły pierwsze egzemplarze, ale jakoś zaczęli się znowu bardziej podniecać po ostatniej aktualizacji (chociaż z tej recki na GSMArena się śmieją). Twierdzą, że trzeba wgrać odpowiedni GCAM (w RN7 jest defaultowo włączone Camera2 API więc nic nie trzeba kombinować z systemem) żeby coś osiągnąć. Wygląda że o ile sam chip jest dobry (chociaż te 48MPix to czysty marketing) to optyka raczej słaba. Podejścia do np. Mi8 nie ma wcale ale bądźmy szczerzy, to Redmi.
zawel
VIP
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 11:59
Pochwały: 70
Telefon:: Mi 9 Lite
ROM: xiaomi.eu

Re: Kiedy Redmi note 7?

Postprzez Flyagaric » 2 lut 2019, o 19:30

zawel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Gsmarena porównywali do Mi8Lite i fonów w tym samym przedziale i wyszło im, że nie mają podejścia do Redmi. Że Redmi, to się zgadzam - tu nigdy nie było wypasu. Tylko, że promują to teraz jako nową markę i sam jestem ciekaw, czy nie zechcą tego zmienić. Prawdę mówiąc, słabe aparaty, to właśnie to, co zawsze trzymało mnie na dystans od tej marki. Sam sobie nie kupię, bo dla mnie to za wielkie, ale żonka lubi duże fony i już się rozglądam za czymś szybszym. Aparat na poziomie A5 2016, to wciąż wyzwanie dla Chińczyków...
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Kiedy Redmi note 7?

Postprzez Rura » 2 lut 2019, o 21:13

Aż potestuję z maxem... I zobaczę co sobą reprezentuje F1 o ile dojdzie... Światełko ma lepsze.. Matrycę mniejszą... Bo mnie na kolana nie rzuciły foty "nie reklamowe".
Avatar użytkownika
Rura
AKTYWNY
 
Posty: 639
Dołączył(a): 10 lut 2018, o 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 12
Telefon:: Xiaomi
ROM: Global

Re: Kiedy Redmi note 7?

Postprzez balek » 15 lut 2019, o 20:51

mam pytanie...
w dystrybucji na tą chwilę jest tylko note 7 z chińskiej dystrybucji, z chińskim romem i językami angielskim oraz chińskim oczywiście...
czy jak później wyjdzie rom Global, tzn. wielojęzyczny, to jego będzie można dograć do tego telefonu z oryginalnym chińskim romem?
balek
 
Posty: 40
Dołączył(a): 15 maja 2013, o 23:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kiedy Redmi note 7?

Postprzez Rura » 16 lut 2019, o 00:17

Teoretycznie, o ile dadzą odblokować bootloader, to pewnie ktoś coś spłodzi... Ale na to będziesz musiał zaczekać zapewne, żeby spłodzono coś co na nim pójdzie bez zająknięcia... Inna sprawa jak z regionizacją...
Avatar użytkownika
Rura
AKTYWNY
 
Posty: 639
Dołączył(a): 10 lut 2018, o 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 12
Telefon:: Xiaomi
ROM: Global

Re: Kiedy Redmi note 7?

Postprzez balek » 1 mar 2019, o 15:18

28 luty, to była spodziewana data premiery światowej note 7 (poza Chinami)... Mamy 1 marca a telefonu jak nie było w sprzedaży, tak nie ma
balek
 
Posty: 40
Dołączył(a): 15 maja 2013, o 23:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kiedy Redmi note 7?

Postprzez mirecki » 3 mar 2019, o 13:45

mirecki
 
Posty: 43
Dołączył(a): 1 sty 2018, o 21:45
Pochwały: 5
Telefon:: Samsung Galaxy S7
ROM: Stock

Re: Kiedy Redmi note 7?

Postprzez balek » 3 mar 2019, o 15:37

miałem na myśli polską dystrybucję... wyszła wersja global i owszem, ale to co innego
niby w tym tygodniu zapowiedziano, że będzie to 14.03, ale dalszych szczegółów brak, np. co do ceny jaka będzie w Polsce
balek
 
Posty: 40
Dołączył(a): 15 maja 2013, o 23:34
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Xiaomi



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama