• Reklama

Jak płacić na aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez pete67 » 14 wrz 2016, o 00:05

Witam.
ma ktoś doświadczenia z REVOLUT?
pete67
AKTYWNY
 
Posty: 730
Dołączył(a): 12 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 17
Telefon:: Redmi Note
ROM: MIUI POLSKA

Reklama

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez simrisham » 14 wrz 2016, o 08:22

Ja posiadam kartę REVOLUT. Mają korzystne kursy. Korzystałem z tej karty wypłacając bezprowizyjnie gotówkę z bankomatów za granicą. Robiłem też drobne transakcje bezgotówkowe w euro. Działa bez problemów
simrisham
 
Posty: 10
Dołączył(a): 6 lip 2015, o 11:17
Telefon:: samsung

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez pete67 » 14 wrz 2016, o 20:03

O!
dzięki za info.
czyli wypłata z bankomatów za granicą jest za friko?
a jak przerzucasz kase na tą kartę?
tzn zdaje se że sens ma tylko euro, i tu juz z polskiego konta poleci przewalutowanie =?
jeszcze kwestia wypłat w PL dewiz.. próbowałeś?
tzn czy się da? znaczy bez prowizji...
i w jakich bankomatach?
pete67
AKTYWNY
 
Posty: 730
Dołączył(a): 12 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 17
Telefon:: Redmi Note
ROM: MIUI POLSKA

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez pete67 » 14 wrz 2016, o 23:19

musiałem anulować zamówienie z banggood i mam pytanie.
czy kasa sama wróci czy muszę przez paypala wałkować?
pete67
AKTYWNY
 
Posty: 730
Dołączył(a): 12 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 17
Telefon:: Redmi Note
ROM: MIUI POLSKA

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez simrisham » 15 wrz 2016, o 09:53

Co do karty Revolut:
1) wypłata z bankomatów za granica jest darmowa. Przykładowo w Niemczech wypłacałem euro. Na karcie miałem euro, bankomat jednak wykrył że karta jest prowadzona w funtach. Wyskoczył komunikat czy chcę dokonać przewalutowania wg kursów bankomatowych. Odmówiłem. Wypłaciłem euro wg kursu karty tzn bez żadnej prowizji bo na karcie miałem właśnie wpłacone euro.
2) Mam konto walutowe w ing wraz kartą maestro i za jej pośrednictwem bezprowizyjnie doładowuje kartę Revolut. Możesz doładować z konta w złotówkach ale już będzie przewalutowanie.
3) W niektórych bankomatach w Polsce owszem można wypłacać euro, ale np bezprowizyjne niewypłacanie euro w euronecie dotyczy tylko bodajże kont w złotówkach lub kont założonych w PL

Płaciłem tą kartą np za zakupy w PLN i pomimo przewalutowania z euro był dobry kurs. Czytałem, że opłaca się robić transakcje w bardziej orientalnych walutach - przelicznik lepszy niż w kantorze
simrisham
 
Posty: 10
Dołączył(a): 6 lip 2015, o 11:17
Telefon:: samsung

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marcoos1 » 15 wrz 2016, o 11:09

Kartą z kantor.alior (euro) też można wypłacać z bankomatów w UE bez prowizji. Można płacić w sklepach w euro itd
Generalnie to można wszystko to samo co kartą złotówkową z np PKO
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Amildor » 15 wrz 2016, o 11:41

Witam, mam pytanie odnośnie płatności kartą walutową cinkciarz.
Otrzymałem z UC Warszawa list polecony, w którym to nakazano mi wysłać potwierdzenie przelewu. Sęk w tym, że cinkciarz nie posiada systemu, w którym takie potwierdzenie płatności kartą miałbym wygenerować. Co w tym przypadku mam począć? Dodam, że zrobiłem przelew o kwocie wyższej niż cena telefonu, ponieważ zamawiałem zbiorczo kilka rzeczy.

pozdrawiam
Amildor
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 wrz 2015, o 19:34
Telefon:: LG Nexus 4

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez ar2rc » 15 wrz 2016, o 11:51

Zrób zrzut ekranu. Ja tak robię Tmobile i akceptują. Boteż po karcie nie ma potwierdzenia

Autor postu otrzymał pochwałę
ar2rc
AKTYWNY
 
Posty: 300
Dołączył(a): 14 mar 2014, o 13:43
Pochwały: 4
Telefon:: sgs4
ROM: omega

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Amildor » 15 wrz 2016, o 11:55

Jeśli zatem zapłaciłem za telefon 149,99$ a przelew wyszedł na 172$, to zapłacę vat od której kwoty? :(
Amildor
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 wrz 2015, o 19:34
Telefon:: LG Nexus 4

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marcoos1 » 15 wrz 2016, o 11:58

Nie ma tam żadnej historii transakcji? Robisz printscreen z danymi kto, komu, kiedy i ile itd
Dodam, że za telefony płaci się osobno (niezależnie czy kupujesz coś więcej tzn 1 telefon=1płatność) właśnie na taką sytuację i wiele razy było to tłumaczone
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Amildor » 15 wrz 2016, o 12:03

Niestety karta walutowa nie posiada żadnego systemu historii transakcji, jest jedynie informacja o przelewie określonej kwoty zakupionych w cinkciarzu dolarów z portfela walutowego na kartę. Czyli mam spodziewać się zapłaty Vatu od kwoty widocznej na tej informacji o przelewie? Człowiek tyle razy kupował już na ali, pierwszy raz przychodzi mi płacić vat i od razu taki klops
Amildor
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 wrz 2015, o 19:34
Telefon:: LG Nexus 4

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez pete67 » 15 wrz 2016, o 12:24

marcoos1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie mam pewności....
to nie do mnie piszesz?
odnosnie zwrotu kasy za anulowane zamówienie?
ale jeśli...
to nie telefon, pare perdołków w jdnej paczce
pete67
AKTYWNY
 
Posty: 730
Dołączył(a): 12 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 17
Telefon:: Redmi Note
ROM: MIUI POLSKA

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama