• Reklama

Jak płacić na aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

paypal

Postprzez wojtekmaly36 » 23 mar 2015, o 16:57

Zamówiłem na sklepie everybuying power bank za 5 dolarów chcialem zapłacić paypal powiązalem karte kredytową pko sa z paypal status na sklepie oczekuje na płatność z karty pko sa zobrało kwote 1dolara czyli 3,87. Koszt power banku 5,78dolara nie wiem co jest grane trzeba czekać na powiązanie karty z paypal czy co dlaczego pobrało z karty 1dolara
wojtekmaly36
 
Posty: 114
Dołączył(a): 25 sty 2015, o 23:04
Telefon:: meizu

Reklama

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marcoos1 » 23 mar 2015, o 19:46

grudi89 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Przelicznik chyba taki http://www.mbank.pl/notowania/kursy-walut
Zauważ, że zablokowało Ci 56,3zl ale powinieneś mieć jeszcze coś na koncie, bo jeśli kurs wzrośnie (teraz akurat idzie w dół) to potem (2-3 dni) może braknąć środków.
Teraz masz tylko blokadę środków a ostateczny kurs poznasz jak będzie księgowanie (gdy można wydrukować sobie potwierdzenie płatności). Zapłacisz po kursie z dnia księgowania a nie blokady środków. Przy spadającym kursie kilka groszy zwrócą.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Anulowanie weryfikacji karty

Postprzez lanki92 » 25 mar 2015, o 19:02

Witam.
Chciałabym zapytać się jak anulować weryfikacje karty kredytowej na aliexpres. Chce anulować bo boje się że ktoś zdobędzie numer karty i zrobi z niej zakupy. Jest się w ogóle czego bać?
lanki92
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 mar 2015, o 18:39
Telefon:: lg

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez bartes9 » 26 mar 2015, o 16:18

Witam

Mam konto walutowe WBK a na nim pewną ilość dolarów. Chciałbym kupić telefon na aliexpress używając tego konta bez otwierania dodatkowych kart internetowych. Teraz jak przelać pieniądze bo tam nie ma oczywiście mojego banku, zależy mi na czasie i z góry dzięki za pomoc :)
bartes9
 
Posty: 34
Dołączył(a): 26 mar 2015, o 16:11
Telefon:: Lenovo

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marx » 26 mar 2015, o 18:12

jak masz kartę do tego konta to płać kartą, instrukcja jest na 1 stronie
marx
Administrator
 
Posty: 12531
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez bartes9 » 26 mar 2015, o 18:46

Nie mam karty, czy jest jakoś możliwy przelew?
bartes9
 
Posty: 34
Dołączył(a): 26 mar 2015, o 16:11
Telefon:: Lenovo

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marcoos1 » 26 mar 2015, o 23:02

Przelew jest chyba (kiedys był) możliwy, ale opłata za przelew jest za duża.

Planujesz jeden zakup i potem koniec przygody z ali?
Jeśli podejrzewasz, że może kupisz coś jeszcze (np za pół roku lub nawet później) warto zrobić sobie karte.

A nawet jeśli to zakup jednorazowy, ale tydzien zwłoki nie robi różnicy (przy zakupach w Chinach raczej nie powinien) to warto i tak zrobić karte.

Przykładowo ja mam darmowe konto bankowe w złotówkach (żadnych opłat) + darmowe konto walutowe (z kartą). Tak więc nawet gdyby to była jedyna transakcja i tak by było warto (tyle, że na kartę czeka się ok tygodnia). Walutę kupuję po bardzo dobrym kursie (ale dolary masz, więc mógłbyś je sobie przelać i nie kupować).
Likwidacja konta też nie kosztuje, więc gdybym zamknął po jednej operacji i tak bym nic nie stracił.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez grudi89 » 27 mar 2015, o 22:00

marcoos1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Przelicznik chyba taki http://www.mbank.pl/notowania/kursy-walut
Zauważ, że zablokowało Ci 56,3zl ale powinieneś mieć jeszcze coś na koncie, bo jeśli kurs wzrośnie (teraz akurat idzie w dół) to potem (2-3 dni) może braknąć środków.
Teraz masz tylko blokadę środków a ostateczny kurs poznasz jak będzie księgowanie (gdy można wydrukować sobie potwierdzenie płatności). Zapłacisz po kursie z dnia księgowania a nie blokady środków. Przy spadającym kursie kilka groszy zwrócą.



i skasowało mnie 3.87
koleś z mbanku powiedział, że kurs jest po stronie wydawcy karty, patrz Visa.
grudi89
 
Posty: 48
Dołączył(a): 9 lis 2014, o 13:22
Telefon:: s8500

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marcoos1 » 28 mar 2015, o 03:30

grudi89 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Przelicznik chyba taki http://www.mbank.pl/notowania/kursy-walut
Zauważ, że zablokowało Ci 56,3zl ale powinieneś mieć jeszcze coś na koncie, bo jeśli kurs wzrośnie (teraz akurat idzie w dół) to potem (2-3 dni) może braknąć środków.
Teraz masz tylko blokadę środków a ostateczny kurs poznasz jak będzie księgowanie (gdy można wydrukować sobie potwierdzenie płatności). Zapłacisz po kursie z dnia księgowania a nie blokady środków. Przy spadającym kursie kilka groszy zwrócą.



i skasowało mnie 3.87
koleś z mbanku powiedział, że kurs jest po stronie wydawcy karty, patrz Visa.

Dlatego warto mieć karte do konta walutowego. Teraz zaplaciłeś mniej, ale gdyby kurs podskoczył to byś zapłacił więcej. Można mieć kartę (i konto walutowe) za darmo i płacić mniej. Nic nie kosztuje, a wiesz ile zapłacisz, a przy zwrocie nie tracisz podwójnie (podwójne przewalutowanie po kiepskim kursie)
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung
Góra

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez hellhammer » 28 mar 2015, o 09:23

marcoos1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Przelicznik chyba taki http://www.mbank.pl/notowania/kursy-walut
Zauważ, że zablokowało Ci 56,3zl ale powinieneś mieć jeszcze coś na koncie, bo jeśli kurs wzrośnie (teraz akurat idzie w dół) to potem (2-3 dni) może braknąć środków.
Teraz masz tylko blokadę środków a ostateczny kurs poznasz jak będzie księgowanie (gdy można wydrukować sobie potwierdzenie płatności). Zapłacisz po kursie z dnia księgowania a nie blokady środków. Przy spadającym kursie kilka groszy zwrócą.

Co Ty za bzdury opowiadasz!!! Ja juz 33 zakupy na aliexpress zrobilem karta z mbanku z ekonta. Od 0.99$ az do 280$ i zawsze robie fotke/ printscrrena z banku z zablokowa ia srodkow! I bank nigdy nie zmienia tej kwoty nie wazne czy kurs idzie do gory czy do dolu. Potem takze nid ma dodatkowych kosztow! Po miesiacu mam taka sama kwote jak w moemncie zakupu!

Wiec nie opowiadaj jakis bajek!

Co do mbanku i kosztow w E-KONCIE. To jest podwodojne przewalutowanie po kursie karty czyli visy w tym wypafku plus prowizja mbanku od 0-6% przewaznie przy kwotach 120-150$ jest to w okolicy 20zl. Polecam sie na przyszlosc.
hellhammer
VIP
 
Posty: 1435
Dołączył(a): 4 lip 2014, o 12:25
Pochwały: 25
Telefon:: sony
Góra

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez hellhammer » 28 mar 2015, o 09:26

Dodatkowo moge Ci to udowodnic. Robiac fote w momencie kupna a potem jak juz zaksieguja. Jakby robili tak jak mowisz blokada srodkow bylaby bez sensu w danym momencie po i po vo blokowac skoro ktos ma na konvie 450zl np wyszlo rowno 450zl i tyle zablokowalo, kurs wzrosl i wchodzisz na debet w takim wypadku.... Nie wiem jak jest w innych bankach i nie bede sie wypowiadal ale w mbanku wiem jak jest, bo juz ta bzudre tutaj czytalem i sprawdzalem kilka zakupow a kurs roznil zie i to sporo ..
hellhammer
VIP
 
Posty: 1435
Dołączył(a): 4 lip 2014, o 12:25
Pochwały: 25
Telefon:: sony

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez G P » 28 mar 2015, o 11:01

Marcoos1 ma rację, księgowanie w mbanku (i innych też) jest po kursie z dnia rozliczenia transakcji a nie dnia zakupu. Np. tu potwierdza to pracownik mbanku http://www.mbank.pl/forum/watek,948101, ... ugi,1.html zresztą sam miałem już nawet debet z tego powodu.
G P
AKTYWNY
 
Posty: 219
Dołączył(a): 26 lut 2014, o 00:06
Pochwały: 6
Telefon:: star w450
ROM: miui

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron