• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez basa » 31 maja 2014, o 21:18

@szczypiorek

Wedlug twoich zdjec na ktorych widnieje logo znanej wszystkim firmy sprzet kwalifikuje sie do praktycznie wygranego sporu na Ali o sprzedaz podróbki przez chinczyka co jest calkowicie zabronione na Ali.

Proponuje nie dyskutowac z chionczykiem skoro sprzedaje takie kiepskiej jakosci podrobki , eskaluj spór załącz zdjecia uszkodzeń oraz telefonu wraz logo Samusnga i zarządaj full refund. Szkoda pieniedzy na odsyłanie i nerwów , myslę ze po ekslacji chinczyk sam zaakceptuje full refund bo kiedy ekipa z ali właczy sie do sporu to zamkna jego sklepik za niezgodny z regulaminem handel podrobkami.
Avatar użytkownika
basa
VIP
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 11:52
Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Reklama

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez bontek » 31 maja 2014, o 21:57

Niestety nic nie zamkna. Mialem wlasnie to samo z "Samsungiem" S4 i mimo zalaczonych zdjec i wskazanej slabszej specyfikacji dostalem refund tylko 30%.


Wiec od razu wskaz full refund i porob zdjecia jak mowi kolega wraz z programow ktore odczulytuja specyfikacje telefonu...i wal ze sporem do Ali a noz dostaniesz wiecej niz ja :)
bontek
AKTYWNY
 
Posty: 238
Dołączył(a): 23 mar 2013, o 21:03
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 5
Telefon:: Bratek

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez ebola1972 » 31 maja 2014, o 23:10

Tyle się pisze, żeby kupować sprawdzone telefony i że kupując podróbę z logo można dostać chłam. Przecież tak naprawdę to chcieliście logo samsunga kupić z opcją dzwonienia. Chcieliście klona 1:1 to macie. Reklamujcie niezgodność parametrów, uszkodzenia itd. Ale chinola podpierdzielić na ali że podróbki sprzedaje, które sami chcieliście kupić to już mistrzostwo świata.

Wysłane z mojego Onda V975m przy użyciu Tapatalka
ebola1972
VIP
 
Posty: 1531
Dołączył(a): 13 maja 2013, o 19:09
Lokalizacja: PL
Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez bontek » 31 maja 2014, o 23:33

ebola1972 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


No dokladnie - szczyt szczytow :)
bontek
AKTYWNY
 
Posty: 238
Dołączył(a): 23 mar 2013, o 21:03
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 5
Telefon:: Bratek

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez basa » 1 cze 2014, o 07:58

Pytanie czy kolega wyzej ktory dostal taki zlom zamawail klona 1:1 z logiem, nie wiadomo co to byla za aukcja czy na zdjeciach widnialo logo samsunga czy nie , osobiscie jakbym chcial juz kupic telefon o wygladzie galaxy ktorych jest milion na ali nie ryzykowalbym aukcji telefonu z logiem aby nie zatrzymali na cle o sprowadzanie podrobki. I jak kupilbym taki na aukcji bez logo a okazlo sie ze chinol wyslal z logo klona i celnicy by dorwali a kancelaria przylala pismo z kara do placenia , pretensje do sprzedawcy mialbym uzasadnione. A w przypadku jak wyzej kiedy dostaje sie popsuty sprzet z niedzialajcym przyciskiem , uszkodzeniami zewnetrznymi i innymi parametrami chyba najszybszy i najpewniejszy sposob to spor z eskalacja o sprzedaz popsutej podroby.

Faktu to nie zmiania jak napisal ebola ze jak zamawia sie takie klony trzeba sie spodziewac ze dostaniemy sprzet watpliwej jakosci , i nawet jak bedzie sprawny i bez uszkodzen to pytanie tylko za ile dni / tygodni sie popsuje.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Avatar użytkownika
basa
VIP
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 11:52
Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez bontek » 1 cze 2014, o 13:29

Wesze konkurencje :)

Na kilkanascie zamowionych "Samsungow" jeden okazal sie byc o innej specyfikacji niz zamawialem :)

I nie strasz tu o kancelariach bo to nie ten temat - koles chce zareklamowac towar i pyta sie jak - odpowiedz dostal

Autor postu otrzymał pochwałę
bontek
AKTYWNY
 
Posty: 238
Dołączył(a): 23 mar 2013, o 21:03
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 5
Telefon:: Bratek

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez basa » 1 cze 2014, o 16:16

Po pierwsze nie strasze nikogo kancelariami tylko przedstawiam swoja opinie na temat kupowania klonow Samsunga na Ali i jakie występuje ryzyko z tym związane co jest w pewnej czesci zwiazane z tematem sporu uzytkownika Szczypiorek. A po drugie (OT) sadzac po twoich zamowionych kilkunastu "Samsungach" moge wywnioskowac tylko jedno albo ci sie ciagle psuja i zamawiasz kolejne albo jestes handlarzem takowych podrobek. I nie musisz weszyc konkurencji ja sie w takie cos nie bawie bo nie jest to legalne ale rozumiem ze chcesz bronic opini "jakosci" takiego sprzetu by sprzedaz nie spadła :)
Avatar użytkownika
basa
VIP
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 11:52
Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez bontek » 1 cze 2014, o 16:43

No skoro zamawiam to jasne ze nie dla siebie tylko znajomych na ktorych sie zarabia - jesli ktos nie chce lub boi sie zamowic sam to tylko dziekowac :)

Widac masz mala stycznosc z "kancelariami" skoro straszysz ludzi z forum takimi rzeczami...coz..bedziesz mial za soba kilka tysiecy transakcji z Chinczykami za soba i status gold member to sie odezwij ponownie i nie rob od razu ludziom wody z mozgu ze za zamowiononego klona chinczyka z logiem Samsunga dostana pismo w ktorym bedzie ze maja zaplacic ch*** wie ile, bo takie sytuacje zdarzaja sie naprawde rzadko a jesli juz to z wszystkiego mozna sie wywinac i jeszcze dostaniesz zwrot kasy z ali ale Ty wiesz lepiej :)
bontek
AKTYWNY
 
Posty: 238
Dołączył(a): 23 mar 2013, o 21:03
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 5
Telefon:: Bratek

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez basa » 1 cze 2014, o 18:07

Widac czytac ze zrozumieniem cie nie nauczyli , nikogo nie strasze tylko przedstawaiam swoja opinie ale skoro uwazasz ze napisalem ze kazda transakcja konczy sie pismem z kancelari to gratuluje. Ale tak masz racje nie mam stycznosci z kancelariami poniewaz nie sprowadzam podrobek na handel i nie potrzebuje do tego gold status membera. Nie mam z reszta zamiaru dyskutowac dalej z osoba o kulturze wypowiedzi 12-latka. Zycze udanego biznesu wywijania sie i zwrotow kasy od chinczykow ot prawdziwy polski biznesmen :)
Avatar użytkownika
basa
VIP
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 11:52
Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez bontek » 1 cze 2014, o 18:16

Zamiast pomoc chlopakowi zaczales go straszyc i wysmiewac sie z innych ze zamawiaja klony Samsungi.
A kim Ty jestes by oceniac innych? Jak chcesz pomoc to pomoz powiedz co ma zrobic a nie osmieszaj ze zamawiaja klony. Z mojej strony z Toba koniec dyskusji.pozdro600
bontek
AKTYWNY
 
Posty: 238
Dołączył(a): 23 mar 2013, o 21:03
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 5
Telefon:: Bratek

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez szczypiorek » 1 cze 2014, o 21:56

Witam Wszystkich którzy przyszli mi z radą i zainteresowanych tematem.
Każda Wasza wypowiedź jest słuszna tak chciałem clona tak byłem jego świadomy pomimo iż całego napisu nie widziałem i mógłbym iść w zaparte że tam był SAMSONG tylko na "o" leżał kabelek od słuchawek. W aukcji w tytuł też coś sugerował:
"1:1 S5 I9600 Galaxy MTK6582 Quad Core 5.1" IPS 1920*1080 2GB RAM 4GB ROM 13MP Camera G900 Mobile Phone Original Logo DHL Free"
nazwa własna firmy jednak nigdzie nie pada. Ale wiedziałem domyślałem się logiczne.
Chodziło mi o podane parametry i tyle a że trendy wygląd czemu nie... no i jest czemu.
Firmówki też padają może w mniejszym procencie nie jak clony,ale wystarczy poczytać na innych forach że użytkownicy też dzielą się problemami.
Wracając do tematu zasugerowaliście a właściwie kolega "bontek" programy do odczytywania specyfikacji telefonu można jakieś bliższe info (jaki program)
obecnie spór wygląda u mnie tak jak na foto
chcę jeszcze dodać fotki o niezgodność parametrów.
Niechcę od Chiń... nowego telefonu tylko zwrot...
Jak Eskaluje to coś bedę musiał wpisywać czy wystarczy to co jest mam jeszcze linki na YouTo.... z otwarcia paczki (że są braki) i jak niedziała ten przycisk.tylko niewiem jak podać na Ali...

W chińskim Menu dogrzebałem się opisu 1 fotka (mam prztłumaczone trochę to chińskie) mogę wrzucić jeśli są zainteresowani jak w to wejść
Załączniki
Przechwytywanie2.JPG
Przechwytywanie2.JPG (55.55 KiB) Przeglądane 2275 razy
Przechwytywanie1.JPG
Przechwytywanie1.JPG (44.06 KiB) Przeglądane 2275 razy
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (53.44 KiB) Przeglądane 2275 razy
szczypiorek
 
Posty: 8
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 23:47
Telefon:: HTC

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez szczypiorek » 5 cze 2014, o 20:46

Witam wszystkich po uzyskanych od Was sugestiach, czy też sposobach rozwiązania zdecydowałem zachować się chyba ok. chcę odesłać telefon i dostać kasę z powrotem, ale występuje problem i nie wiem o co chodzi. Mianowicie po wypełnieniu formularza wyrzuca mi znaki ostrzegawcze oraz info o załączniku. Można prosić o info co źle robię. Naciskając "submit" wyskakuje tak jak na zdjeciu (załącznik ma 1,64MB)
Załączniki
PrzechwytywanieAAA.JPG
PrzechwytywanieAAA.JPG (60.67 KiB) Przeglądane 2229 razy
szczypiorek
 
Posty: 8
Dołączył(a): 12 maja 2014, o 23:47
Telefon:: HTC

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron