• Reklama

Jak Działa Dual SIM w Samsungu GALAXY S5 i S6?

Forum o telefonach na dwie karty SIM

Jak Działa Dual SIM w Samsungu GALAXY S5 i S6?

Postprzez James » 28 paź 2015, o 19:46

Witam
Od kilku dni szperam na forum w poszukiwaniu informacji na temat użytkowania tych modeli jako dual sim i jest cała masa sprzecznych informacji.
Na youtube są filmiki na których pokazane jest że w chwili surfowania na sim 1 w necie, w momencie przychodzenia połączenia na sim 2 internet z sim 1 jest pauzowany i można odbierać połączenie.
Natomiast w wielu postach jedni piszą że surfując w necie na sim1 połączenie na sim 2 natychmiast wrzucane jest na pocztę głosową a inni ze sim1 jest zawieszane.

Więc jak to w końcu jest?
Czy oglądając film na youtube na sim1 na przykład aero2 nikt nie dodzwoni się na sim2? czy film zastopuje i włączy odrazu połączenie ze ktoś dzwoni?

Prosze o odpowiedz osoby które korzystają z takich dual simów bo dziś chcę takowy zamówić a w wielu postach jest masa sprzecznych informacji a nie chce wtopić 2 tys zł na darmo

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
James
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28 paź 2015, o 19:35
Telefon:: SIV

Reklama

Re: Jak Działa Dual SIM w Samsungu GALAXY S5 i S6?

Postprzez szymi » 28 paź 2015, o 19:55

pro tip, poszukaj jaki jest tam dual sim, czy standby czy active, a potem użyj mózgu i doczytaj czym się różnią
szymi
AKTYWNY
 
Posty: 773
Dołączył(a): 6 cze 2014, o 21:13
Pochwały: 69
Telefon:: Vernee Thor

Re: Jak Działa Dual SIM w Samsungu GALAXY S5 i S6?

Postprzez James » 28 paź 2015, o 20:08

Dlaczego musisz być odrazu taki niegrzeczny ? Czytałem mase razy wszystkie tematy o standby i active ale jest masa filmików na youtube która temu przeczy. Jedni piszą że używają aero2 jako routera do laptopa a w czasie przyjscia połączenia na drugą kartę pierwsza jest zawieszana ponieważ jedna karta jest na transfer danych a druga na połączenia.
Inni natomiast piszą że natychmiast włącza się poczta kiedy korzysta się z internetu na drugiej karcie.

Mi nie chodzi o to by korzystać jednocześnie. Chcę z jednej karty robić router dla laptopa a w chwili przyjscia połączenia żeby nie włączała się ludziom poczta. Internet wtedy może być pauzowany.

Nie wierze że ludzie kupują do dual sim karty aero2 i jak surfują cały dzień to nikt nie może się wtedy dodzwonić na drugą karte. Musi być jakiś sygnał że ktoś się dobija żeby odebrać. Bo tak to te dual simy były by bezużyteczne.

Oczywiście mogęzakupić honor 7 za 1700 zł ale skoro mam wydać tyle to wolał bym dołożyć więcej i kupić s6 edge plus jeśli by rozłączał chociaż internet na czas rozmowy.
Ale tego wyczytać się nie da bo jedni piszą jedno a inni drugie. Filmiki na Youtube pokazują jeszcze co innego ze na S5 i s6 jest active dual sim

Więc jak mam wydać ponad 2 tys zł to wolę się już upewnić.
James
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28 paź 2015, o 19:35
Telefon:: SIV

Re: Jak Działa Dual SIM w Samsungu GALAXY S5 i S6?

Postprzez fake4r » 28 paź 2015, o 20:12

Kiedyś używałem dwóch kart sim, jedna do rozmów a druga z aero2, i można było ustawić z tego co pamiętam priorytet, więc jak ktoś dzwonił to internet się rozłączał i nie było problemu. Nie wiem jak to jest w S5 i S6 o które pytasz ale powinno być tak samo, bo inaczej to byłby lekki bezsens chyba.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Jak Działa Dual SIM w Samsungu GALAXY S5 i S6?

Postprzez James » 28 paź 2015, o 20:18

no więc o to mi właśnie chodzi. O dyskusję w tym konkretnym kierunku. Nie potrzebuje rozmawiać z 2 kart jednocześnie tylko chcę w pracy w aucie czy w domu robić mobilny hot spot zamiast zabierania ze sobą przenośnego modemu huawei. Tak aby podając internet na laptopa w domu przez kilka godzin każdy mógł się do mnie dodzwonić zawieszając połączenie internetowe na czas rozmowy. Każdy pisze że podczas rozmawiania z sim1 dzwoniąc na sim2 odrazu włącza się poczta. Więc czytając ze surfując po necie transfer jest zawieszany i można odebrać połączenie robi mętlik w głowie.
Czy gdy korzystałeś z aero2 jak ktoś dzwonił wyświetlało ci się na wyświetlaczu i automatycznie rozłączało neta i mogłeś odebrać rozmowe?Bo inni piszą że włącza się natychmiast poczta jak podczas rozmowy telefonicznej z drugiej karty. Ja rozmawiać z karty do internetu nie zamierzam. Tylko ma zastępować modem w domu w pracy, ale nie moze byc tak ze wtedy nikt się do mnie nie dodzwoni. Dlatego wole zapytac 5 razy niż wydać 2,5 tys na marne

Z gory dziękuje za normalną odpowiedz bez uszczypliwości i wyzwisk typu protip jak szymi
James
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28 paź 2015, o 19:35
Telefon:: SIV

Re: Jak Działa Dual SIM w Samsungu GALAXY S5 i S6?

Postprzez fake4r » 28 paź 2015, o 20:21

Tak, połączenie przychodzące było normalne jak każde inne. Najlepiej jak się upewnisz gdzieś jeszcze, albo może jakiś posiadacz S5/S6 napisze tu.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Jak Działa Dual SIM w Samsungu GALAXY S5 i S6?

Postprzez James » 28 paź 2015, o 20:32

w takim razie czekam może się ktoś odezwie z takimi telefonami. Naprawde byłem skłonny już kupić honor7 Huawei z pełnym active simem ale w dłoni mi poprostu coś nie pasuje. Wieje tandetą więc wolał bym dołożyć do galaxy edge plus nawet drugie tyle niż ciągle zastanawiać się że kupiłem coś co nie do końca mi pasuje.

Dziękuję Ci za rzeczową odpowiedz.
Czyli podczas smigania w necie normalnie można odebrać połączenia, tylko net jest pauzowany. A w innych postach pisali że odrazu na poczte wskakuje. Więc sam widzisz jak można mieć mętlik w głowie czytając te wypowiedzi. Tylko wtedy ten dual sim nie miał by żadnego sensu
James
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28 paź 2015, o 19:35
Telefon:: SIV

Re: Jak Działa Dual SIM w Samsungu GALAXY S5 i S6?

Postprzez fake4r » 28 paź 2015, o 20:34

A mi S5 skrzypiał w ręce, więc trochę słabo jak na flagowca ;]
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Jak Działa Dual SIM w Samsungu GALAXY S5 i S6?

Postprzez James » 28 paź 2015, o 20:44

S5 mi się nie podoba w ogóle, podzielam twoje zdanie i to że wieje tandetą ta tylna plastikowa klapka, dlatego bardziej myśle o s6 edge plus a podałem s5 w przykładzie bo są filmiki na youtube jak odbierają połączenia z sim2 korzystając na sim1 z internetu , ale oczywiscie znalazłem na anglojęzycznych stronach gsmarena posty że to wszystko nieprawda i żeby nikomu nie wierzyć bo te filmiki to ściema. Więc naprawde w necie jest tyle sprzecznych informacji że szok. Nie potrzebuje full active jak honor 7. Potrzebuje dual sima który podczas przyjscia połączenia na sim2 wyswietli mi to i zawiesi internet na sim1 . I tylko tyle albo aż tyle. męczące jest wożenie ze sobą codziennie modemu przenośnego, ładowarek itp.

Szukam czegoś co będzie w jednym
James
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28 paź 2015, o 19:35
Telefon:: SIV


Powrót do Dual SIM



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama
cron