• Reklama

Invalid IMEI w telefonie z procesorem MTK 6575.

Chińskie telefony z androidem, pytania, problemy, pomoc

Invalid IMEI w telefonie z procesorem MTK 6575.

Postprzez michalen » 24 sie 2013, o 15:01

Witam, mam problem z numerem IMEI telefonu z Androidem 4 (procesor MTK 6575), po wybraniu sekwencji *#06# pojawia się informacja "IMEI Invalid". Czy jest sposób na wygenerowanie nowego numeru IMEI? Proszę o jakieś instrukcje.
michalen
 
Posty: 19
Dołączył(a): 21 sty 2013, o 14:14
Lokalizacja: /I__:__I\

Reklama

Re: Invalid IMEI w telefonie z procesorem MTK 6575.

Postprzez 8850 » 29 sie 2013, o 21:17

Słyszałem że telefony tzw. demo nie posiadają nadanego numeru IMEI. Telefon demo to taki który stoi na półce i klienci mogą w niego klikać, właczać/wyłaczać opcje, bawić się nim, ale nie mogą zadzwonić, ponieważ żadna karta SIM nie zadziała. Aby nie zadziałała specjalnie nie ma nadalnego numeru IMEI. Jeden sprzedawca takich telefonów demo twierdził że nie istnieje możliwość aby wgrać mu inny rom i nadać nr. imei aby normalnie telefon funkcjonował. Stąd takie telefony demo są tanie bo jedynie pozostaje wifi. Jeśli się mylę, proszę mnie poprawić. Spróbuj zadać pytanie na jakimś forum specjalistycznym ale zagranicznym po angielskim gdzie jest więcej doswiadczonych userów.

Napisz nam tutaj jaki był wynik twojego poszukiwania, jestem ciekaw.
8850
 
Posty: 16
Dołączył(a): 27 sie 2013, o 17:31

Re: Invalid IMEI w telefonie z procesorem MTK 6575.

Postprzez stifler959 » 29 sie 2013, o 21:25

Były już z tego co pamiętam takie tematy i ludzie mieli podobne problemy i z tego co pamiętam radzili sobiee tym wiec szukaj albo czekaj może ktoś coś doradzi
stifler959
AKTYWNY
 
Posty: 250
Dołączył(a): 28 sty 2013, o 21:23
Lokalizacja: z nienacka
Pochwały: 3

Re: Invalid IMEI w telefonie z procesorem MTK 6575.

Postprzez michalen » 30 sie 2013, o 19:14

IMEI naprawiony. Trudno mi jednoznacznie stwierdzić co tak naprawdę pomogło, ponieważ dopiero kolejnego dnia po zastosowaniu kilku metod naprawczych mój IMEI został przywrócony, jednakże podczas poszukiwań znalazłem jeden dość ciekawy poradnik naprawy numeru IMEI dla procesorów MTK, który jak sądzę warto przedstawić na forum. Wydaje mi się, że to właśnie po przeprowadzeniu tego dość prostego zabiegu mój IMEI został przywrócony.
Poniżej link do poradnika:
http://www.talkingmobi.com/write-imei-n ... tcardtech/
michalen
 
Posty: 19
Dołączył(a): 21 sty 2013, o 14:14
Lokalizacja: /I__:__I\

Re: Invalid IMEI w telefonie z procesorem MTK 6575.

Postprzez dzudi » 12 wrz 2013, o 23:30

Witam, przeczytalem wiele poradnikow i nie moge nigdzie natrafic na opis przywracania IMEI w telefonach MT 6515 ;(
na forach rosyjskich odnalazlem 5 sposobow lecz zaden nie dziala posiadam MT6515M (ze stajni HAPPLE) sp6820
dodam tylko, ze po zmianie roomu zmienily sie IMEI i obecnie brak zasiegu.
dzudi
 
Posty: 3
Dołączył(a): 31 sie 2013, o 17:57


Powrót do Pytania, problemy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama