• Reklama

Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cenę? Najlepsze znaleziska, kupony, cebule, promocje. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez Realok » 18 cze 2017, o 23:05

Cześć wszystkim :)

Zainteresowałem się ostatnio tematem odkurzaczy i wstępnie wytypowałem dwa modele - ilife v7/v7s i Xiaomi Mi Robot. Poczytałem o nich trochę, pooglądałem filmiki i w sumie w jakości sprzątania wielkiej różnicy raczej nie ma (może z małym wskazaniem na Xiaomi).
Różnica w cenie dosyć znaczna, bo +/- 310 vs 140$ więc zastanawiam się czy warto dokładać drugie tyle do Xiaomi.

Chciałbym, żeby robocik ogarniał mi przede wszystkim dół domu:
- salon z jadalnią (drewniana podłoga + dwa dywany z grubej, gęstej wykładziny - wysokiej na jakiś 1-1,5 cm) - łącznie 40m2 (w podziale 50% drewno/50% dywany)
- kuchnia w płytkach - 15 m2
- korytarz w płytkach - jakieś 15 m2
- wiatrołap w płytkach - 4 m2
- pokój z zabawkami dzieciaków (niska wykładzina) - 10 m2

łącznie jakieś 85m2.

Zależałoby mi na tym, żeby odkurzacz nie obijał mebli - mam lakierowane fronty w szafce pod tv i nie chciałbym, żeby się zniszczyły. Dodatkowo fajnie byłoby żeby samodzielnie wracał do bazy po zakończonej robocie w celu doładowania.
Chciałbym go ustawić tak, żeby jeździł powiedzmy co drugi dzień podczas naszej nieobecności.

Czy te odkurzacze ogarną te potrzeby? Który będzie lepszy? Czy powinienem zwrócić uwagę jeszcze na coś? Może o czymś nie wiem/nie doczytałem...
Będę wdzięczny za pomoc :)

edit: doprecyzowanie pewnych kwestii
Realok
 
Posty: 25
Dołączył(a): 18 cze 2017, o 22:42
Pochwały: 2
Telefon:: Apple

Reklama

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez arturro007 » 19 cze 2017, o 06:37

Jesli masz grube dywany to jeszcze poczytaj o A4 bo V7 sie do takich nie nadaje.
arturro007
AKTYWNY
 
Posty: 229
Dołączył(a): 14 gru 2016, o 13:28
Pochwały: 4
Telefon:: huawei

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez akir » 19 cze 2017, o 06:50

Ilife nie mają możliwości programowania co drugi dzień.

Polak. Krk to może na odwrót to wkładasz, front ma przecież prowadzenie. Ja rozbieralem swojego 3x, najmniejszych problemów nie było

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
akir
AKTYWNY
 
Posty: 653
Dołączył(a): 25 gru 2016, o 12:03
Pochwały: 14
Telefon:: huwawei

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez polak.krk » 19 cze 2017, o 09:46

akir napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Z 1 strony prowadzenie jest. Problem jest taki, ze z drugiej nie ma prowadzenia.

Moge zrobic zdjecie jak wroce do domu. Chyba, ze jest to gdzies pokazane w necie.
polak.krk
 
Posty: 79
Dołączył(a): 10 sie 2016, o 12:40
Pochwały: 2
Telefon:: LG G5

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez akir » 19 cze 2017, o 10:38

To wchodzi później od dołu dwie tuleje i śrubki sie dokreca. Musisz mieć coś złamane

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
akir
AKTYWNY
 
Posty: 653
Dołączył(a): 25 gru 2016, o 12:03
Pochwały: 14
Telefon:: huwawei

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez polak.krk » 19 cze 2017, o 12:07

akir napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Nic nie zlamalem. Zrobie zdjecie wieczorem to pokaze jak to wyglada od srodka. Moze ktos doradzi... :-x :-/
polak.krk
 
Posty: 79
Dołączył(a): 10 sie 2016, o 12:40
Pochwały: 2
Telefon:: LG G5

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez pf05 » 19 cze 2017, o 21:27

Realok napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

tak jak koledzy radzą wyżej, poczytaj o A4, ze względu na dywany.
Kupiłem właśnie drugi v7(jako prezent) i innego bym nie wziął, przy czym nie mam dywanów w ogóle. A4 podobno sobie jakoś z nimi radzi bo mocniej ciągnie, v7 - czort wie, nie powiem bo nie wiem. Poszukaj filmików jak po dywanach jeździ, na bank gdzieś znajdziesz i podejmiesz decyzję.
W Ilifeach możesz programować jedynie godzinę, tak ze odkurzacz śmiga codziennie. Nie ma funkcji kalendarza jak Xiaomi.
Odnośnie metrażu - poradzą sobie wszystkie z nim, przy czym A4, V7 - losowo jezdzą wiec moze sie zdarzyc ze gdzies nie dojadą.
Przy czym u mnie v7 obrabia jakieś 45m2 wzorowo po 10 razy w każdym zakamarku minimum, od jakichs 8 miesięcy dzien w dzien, wiec u Ciebie po razy statystycznie bedą wszedzie :)

Na pewno Xiaomi to mega sprzęt ale nie wiem czy wart aż tak sporej cenowej różnicy, co już zauważyłeś. W kategorii cena/jakość Chuwi Ilife na ten moment raczej nie do pobicia.
pf05
 
Posty: 26
Dołączył(a): 21 gru 2014, o 21:22
Pochwały: 2
Telefon:: Iphone6

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez panalbin » 20 cze 2017, o 07:01

V7 ma z tylui nakladke pseudo suchy mop. Szoruje to po podlodze dodakowo . Jak na dywan wjedzieto poprostu staje odkurzacz nie da rady ciagnac z takim hamulcem. Zdejmujesz nakładkę i radzi sobie V7 z dywanami , problem tylko jest jak sie uprze wjechac na dywan na kancie dywanu.
panalbin
 
Posty: 82
Dołączył(a): 12 gru 2014, o 09:24
Telefon:: redmi

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez qqryq » 20 cze 2017, o 20:44

Planuję zakup takiego odkurzacza..
http://www.gearbest.com/robot-vacuum/pp_615997.html
Nie znam się za bardzo na takim sprzęcie. Do ogarnięcia 2 pokoje kuchnia, panele i dywany z długim włosiem.
Kusi wysyłka za darmo bez niespodzianek z dodatkowym kosztem.
Jeśli ktoś ma taki sprzęt to bardzo proszę o opinię.
pozdrawiam
qqryq
 
Posty: 60
Dołączył(a): 21 maja 2015, o 15:24
Pochwały: 3
Telefon:: lenovo P2

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez polak.krk » 20 cze 2017, o 22:12

polak.krk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Nic nie zlamalem. Zrobie zdjecie wieczorem to pokaze jak to wyglada od srodka. Moze ktos doradzi... :-x :-/


@akir , zdjecia ponizej. Jak nie ma nikt pomyslu to moze napisze do ilife. :-x

http://imgur.com/1SBvoOa

http://imgur.com/huuNlYD

http://imgur.com/i4H9j4J
polak.krk
 
Posty: 79
Dołączył(a): 10 sie 2016, o 12:40
Pochwały: 2
Telefon:: LG G5

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez Realok » 21 cze 2017, o 00:45

Dziękuję Wam za opinię. Zmierzyłem przed chwilą grubość tych dywanów i mają jakiś 1 cm wysokości - nie są więc jakieś wysokie - włosie jest raczej krótkie, tyle że gęste. W jednym z nich są wstawki z dłuższego włosia i na nich rzeczywiście może być problem...

Nie wiem jak patrzeć na te modele ilife - to są jakieś wyższe/niższe serie? Co jest lepsze - A4 czy V7? W to mopowanie to raczej nie do końca wierzę - pewnie i tak z tego bym nie korzystał (chociażby ze względu na dywany). Przy iLife mam jeszcze obawy o te czarne, lakierowane fronty szafki pod tv - nie chciałbym, żeby odkurzacz ocierał się o nie. Przy Xiaomi, które mapuje pomieszczenia, jest chyba większa szansa, że nie będzie w nie łupał ;)

Kolejne zagwozdka - czy przy skomplikowanym i rozłożystym metrażu (to jednak 85m2 składające się z kilku pomieszczeń) oba odkurzacze wszędzie dojadą? Xiaomi mapuje układ domu więc da raczej radę, a jak wygląda to w iLife?
Brak kalendarza w iLife to nie problem - najwyżej jeździłbym codziennie :)
Realok
 
Posty: 25
Dołączył(a): 18 cze 2017, o 22:42
Pochwały: 2
Telefon:: Apple

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez polak.krk » 21 cze 2017, o 11:05

Jesi masz 85m i nie chcesz oszczedzac to ja na Twoim miejscu kupilbym xiaomi. Kiedy kupowalem swoj V7s tego xiaomi jeszcze nie bylo. Szkoda bo dolozylbym i kupil go skoro mapuje.

A4 jest lepszy na dywany, V7 na plytki i panele. Bylo to wczesniej wiele razy pisane. Wystarczy przejrzec kilka wczesniejszych stron.
polak.krk
 
Posty: 79
Dołączył(a): 10 sie 2016, o 12:40
Pochwały: 2
Telefon:: LG G5

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości